PDA

View Full Version : یه ListBox می خوام

اوبالیت به بو
یک شنبه 16 دی 1386, 13:41 عصر
یه ListBox می خوام که خاصیت MultiLine داشته باشه. کسی داره برام بزاره؟:قلب:

ƒxmahdi
یک شنبه 16 دی 1386, 13:58 عصر
من یک شی به اسم mblist دارم ولی این خاصیت را نداره
برای چه کار می خواهید اگه بیشتر توضح دهید در خدمتیم

اوبالیت به بو
یک شنبه 16 دی 1386, 14:03 عصر
تویه فرمم چند تا ListBox دارم که متنی که قراره توشون نوشته بشه بیشتر از Width لیستم هست و ادامه متن دیگه دیده نمیشه و پشت لیست مخفی میشه.
دارین ListBox کهultiLine باشه؟

ƒxmahdi
یک شنبه 16 دی 1386, 14:12 عصر
شما حد اکثر تعداد کارکتری را که در لیست قرار می گیرد را بدست آورد بعد چک کنید که اگر تعداد رشته از آن بیشتر بود جدا شده و دوباره با استفاده از دستورAdd به لیست اضافه گردد
اگر می خواهید کد بزارم

اوبالیت به بو
یک شنبه 16 دی 1386, 14:19 عصر
این کاری که شما میگید باعث میشه دو ردیف جدا از همساخته بشه. یعنی کاربر میتونه تو هر سطر رو یکی کلیک کنه. ولی من میخوام که هر دوسطر یکی حساب بشن و وقتی کاربر رویه یه سطر کلیک کرد، هر دوسطر لیست انتخاب بشن. متوجه شدی منظورمو؟ اون جوری میگم. البته اگه میشه برام کد بزار ببینم این کاری که می خوام میشه یا نه! مرسی.

ƒxmahdi
یک شنبه 16 دی 1386, 14:29 عصر
بازهم راه داره می شه وقتی که کد زیر اجرا شد در یک دیتابیس یا یک فایل مشخصاتی مثلا دوتکه شدن این قسمت ذخیره بشه و در رویداد کلیک بررسی شود در صورتی که دو قسمتی بود دوتا سطر را انتخاب کنه به نظر من همین کار رو کن چون فکر نمی کنم چنین لیست باکسی گیرتون بیاد به هر حال کد را می گذارم
فرض می کنم که حد اکثر 11 کاراکتر بگیرد
If Len(Text1.Text) > 11 Then
s1 = Len(Text1.Text)
s1 = s1 - 11
s2 = Left(Text1.Text, 11)
s3 = Right(Text1.Text, s1)
List1.AddItem s2
List1.AddItem s3
Else
List1.AddItem Text1.Text
End If
اگه دیگر بیشتر از 22 کاراکتر شد باید از for استفاده کنید

اوبالیت به بو
یک شنبه 16 دی 1386, 14:46 عصر
پس من پشیمون شدم. یه فکر دیگه به ذهنم رسید. ListBox که خاصیت HScroll داشته باشه!!! چون همه ListBox ها خاصیت VScroll رو دارن. اینجوری بهتره کاربر اگه بخواد Scroll میکنه. این ListBox هستش که خاصیت HScroll داشته باشه؟

Mbt925
یک شنبه 16 دی 1386, 21:19 عصر
ماژول زیر رو دانلود کنین و از دستور زیر استفاده کنید:

Call SetHorizontalExtent(ListBox Name , ScrWidth)
ListBox Name : نام لیست باکس موردنظر

ScrWidth : عرض مورد نظر -> چندتا عدد تست کنین تا به عرض موردنظر برسید

دانلود ماژول (http://soda.parsaspace.com/MBT925/Learn-Sample/HorScrollListBox.zip)