PDA

View Full Version : تولید یک دیکشنری با امکانات متفاوت

arash1718
پنج شنبه 13 دی 1386, 00:08 صبح
مقدمه
حتماً تا حالا با دیکشنری هایی مثل بابیلون و نارسیس و ... رو دیدید ، هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که باعث جذب افراد به سمتشون میشه.
به ندرت کسی در ابتدا میتونست درآمدهای نجومی شرکتی مثل بابیلون رو پیشبینی کنه ، که متاسفانه به علت خردسال بودن "علم" تجارت الکترونیک در ایران و رشد ضعیف آن چنین ارقامی برای ایرانیان در حال حاضر غیر قابل دسترس است.با این وجود نرم افزاهایی مثل نارسیس کار خود را همچنان ادامه میدهند.

هدف پروژه
هدف از ایجاد تایپیک تولید یک دیکشنری با امکانات متفاوت است که امیدوارم در این تالار که یکی از فعال ترین تالارهاست به اتمام برسه چون قبلاً در تالارهای دیگه این بحث باز شده که نیمه کاره رها شده.

تعیین نیاز
خوب اولین نیاز نرم افزار دیتابیس آن باید باشد که من یه دیکشنری شامل 53000 لغت است که از همین سایت پیداش کردم و البته ذخیره لغات خیلی کمیه بنابراین هرکس قویترشو پیدا کرد بذاره همینجا تا استفاده کنیم.

اگر کسی نمونه کد یا ایده ای ( ترجیحاً کد شده ) در زمینه طراحی یا پردازش متنش داره آپلود کنه تا همه با هم جلو بریم.

arash1718
پنج شنبه 13 دی 1386, 19:32 عصر
خوب مثل اینکه زیاد استقبال نمیشه!
کسایی که می خوان کمک کنن اگه میشه پیغام بذارن،وگرنه باید تو تالارای دیگه ادامه بدم.

Amir Oveisi
پنج شنبه 13 دی 1386, 20:49 عصر
من اگه کمکی از دستم بر بیاد هستم

arash1718
پنج شنبه 13 دی 1386, 22:12 عصر
اینم لینک دیکشنری با 53000 لغت در اکسس :

http://www.parsaspace.com/jaber/db1.zip

SeyedMoosavi
جمعه 14 دی 1386, 00:12 صبح
منم دوست دارم کمک کنم البته اگه کمکی ازم بر بیاد

raravaice
جمعه 14 دی 1386, 10:06 صبح
سلام

چه امکاناتی تدارک دیدی؟

Amir Oveisi
جمعه 14 دی 1386, 14:18 عصر
دوست عزیز اگه میشه در مورد طرحتون یه مقدار توضیح بدین

hassan razavi
جمعه 14 دی 1386, 14:31 عصر
از OCR هم می خواهید استفاده کنید؟ چه امکاناتی رو می خواهید بهش اضافه کنید که اونو متفاوت از دیکشنری های دیگه کنه؟ لطفا توضیحات کاملتر و ریز تری رو بیان کنید.

arash1718
جمعه 14 دی 1386, 19:59 عصر
از OCR هم می خواهید استفاده کنید؟ چه امکاناتی رو می خواهید بهش اضافه کنید که اونو متفاوت از دیکشنری های دیگه کنه؟ لطفا توضیحات کاملتر و ریز تری رو بیان کنید.

شما کامپوننت یا اکتیوایسی ازش دارین؟ اگه باشه که عالی میشه!

"راستی چقدر بده که تایپیکهارو نمیشه فلدر بندی کردکه هر مبحث تو یه فلدر باشه که بحثا قاطی نشه!"

hassan razavi
جمعه 14 دی 1386, 20:24 عصر
توی همین تالار کلی درباره OCR بحث شده ، می تونید به نتیجه برسید.
شما به عنوان مدیر پروژه باید طرح کلی و نهایی رو ارائه بدید. من به شخصه موافق و منتظر شروع پروژتون هستم.
موفق باشید

application_13
جمعه 14 دی 1386, 22:29 عصر
سلام دوستان.
اگر قابل بدونید من هم هستم.
فقط اینرو بگم که من تازه کارم. ولی تمام سعی ام رو میکنم.

mhnahmadi
جمعه 14 دی 1386, 23:19 عصر
منم تازه کارم
ولی با این حال حاضرم اگر پروژه‌ای تعریف بشه به اندازه‌ای که توانایی دارم در طراحی‌اش سهیم باشم.
یا حق...

ir_programmer
شنبه 15 دی 1386, 07:12 صبح
اگر در پروژه نام همه همکاران قید بشه ، فکر کنم نتیجه خوبی بشه گرفت.
من هم در همکاری با این پروژه موافقم. البته باید بسیار قوی باشد با همه قابلیتها.
الگو هم میتونه Babylon باشه.
دایره لغات هم باید به صورت Open Source باشه. مگر نه نتیجه شکست خواهد بود.

anubis_ir
شنبه 15 دی 1386, 08:19 صبح
یکی از مشکلاتی که اکثر این نوع پروژه‌ها (در سایتهای ایرانی) دارند این است که تازه می‌خواهد شروع بشود.
عمده پروژه‌های سورس باز دنیا به این صورت که یک یا چند نفر کاری رو انجام داده‌اند و به جایی رسیده حالا آنرا به صورت باز مطرح می‌کنند تا ایده‌های بسیاری از برنامه نویسان موجب شکوفایی بیشتر آن شود.

یک مثال:
به پروژه stored procedure generator آقای کرامتی در این سایت دقت کنید (قسمت اس کیوال سرور). هنوز سورس باز نیست. ولی کاری انجام شده. حالا بسیاری مشارکت کردند و باعث بهبود یک طرح اولیه شدند.

sinpin
شنبه 15 دی 1386, 08:37 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77511

بدون شرح !

newgoldenman
شنبه 15 دی 1386, 18:35 عصر
بنده هم به عنوان جزء کوچکی از بچه های برنامه نویس، هر کمکی از دستم بربیاد، خوشحال میشم همکاری داشته باشم در این پروژه.

arash1718
شنبه 15 دی 1386, 18:57 عصر
توی همین تالار کلی درباره OCR بحث شده ، می تونید به نتیجه برسید.
شما به عنوان مدیر پروژه باید طرح کلی و نهایی رو ارائه بدید. من به شخصه موافق و منتظر شروع پروژتون هستم.
موفق باشید

باشه ولی الان تو فصل امتحانات هستم و همرو هم دارم خراب می کنم! البته من هدفم بیشتر این بود که همه ی کارها از جمله تعیین نیاز گروهی باشه!
حالا تو این مدت هر کس هر ایدهای داره ارائه کنه تا ببینیم به کجا میرسه!

arash1718
شنبه 15 دی 1386, 19:01 عصر
یکی از مشکلاتی که اکثر این نوع پروژه‌ها (در سایتهای ایرانی) دارند این است که تازه می‌خواهد شروع بشود.
عمده پروژه‌های سورس باز دنیا به این صورت که یک یا چند نفر کاری رو انجام داده‌اند و به جایی رسیده حالا آنرا به صورت باز مطرح می‌کنند تا ایده‌های بسیاری از برنامه نویسان موجب شکوفایی بیشتر آن شود.

یک مثال:
به پروژه stored procedure generator آقای کرامتی در این سایت دقت کنید (قسمت اس کیوال سرور). هنوز سورس باز نیست. ولی کاری انجام شده. حالا بسیاری مشارکت کردند و باعث بهبود یک طرح اولیه شدند.
با نظرتون کاملا موافقم البته این لازمش اینه که چند نفر دائما ایده های ارائه شده رو دنبال کنن تا رشته ی کار از دست نره!

arash1718
شنبه 15 دی 1386, 20:40 عصر
من یه دیتابیس 12000 لغتی پیدا کردم که به زبان MYSQL در فالب txt است ، کسی میتونه به اکسس منتقلش کنه؟

http://dat.ir/?state=download&id=dictionary-computer-electronics-utf8-11731key-sql