PDA

View Full Version : توزیع بانک SQL

vahid662
دوشنبه 17 دی 1386, 13:30 عصر
با سلام
من یه برنامه با C# نوشتم که از یه بانک اطلاعاتی SQL استفاده میکنه حالا می خوام کاری بکنم که برنامه را بدون اینکه روی سیستم مشتری SQL نصب کنم اجرا کنم به صورتی که دیگر قرار نباشد Connection String را در سیستم مشتری تغییر دهم

منمون میشم اگه راهنماییم کنید

رها
دوشنبه 17 دی 1386, 15:21 عصر
می خوام کاری بکنم که برنامه را بدون اینکه روی سیستم مشتری SQL نصب کنم اجرا کنم
اینکه محاله اما اگر منظورت فقط تغییر ندادن ConnectionString هست می تونی ترتیبی بدی که قسمتهای مختلف اون از فایل تنظیمات مثل app.config یا web.config (بستگی به نوع برنامه داره) خوانده بشه.
برای نمونه من connectionString رو اینگونه در app.config ذخیره می کنم

<connectionStrings>
<add name="SalaryApp.Properties.Settings.ConnectionStr" connectionString="Initial Catalog=FGITFramework;Persist Security Info=False;User ID=sa;Data Source="
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

و مقدار DataSource که همانا نام سروری است که db شما روی آن قرار دارد رو به صورت متغیر در جایی دیگر از فایل تنظیمات ذخیره کرده و هنگام باز کردن Connection اونها رو به هم متصل کرده و استفاده می کنم.
تغییر در فایل تنظیمات نیازی به Compile مجدد برنامه نداره

vahid662
دوشنبه 17 دی 1386, 20:00 عصر
سلام ممنونم از جواب تون ولی چرا برنامه های حسابداری که من دیدم یا برنامه های مدیریت ودیو کلوپ ها نیازی به نصب Sql server ندارند؟

vahid662
دوشنبه 17 دی 1386, 20:18 عصر
می تونی ترتیبی بدی که قسمتهای مختلف اون از فایل تنظیمات مثل app.config یا web.config (بستگی به نوع برنامه داره) خوانده بشه.

میشه یه ذره بیشتر این روشی که گفتین رو توضیح بدید ... چطوری فایل app.config را ایجاد کنم؟

چی کار کنیم دیگه هنوز تازه کاریم:لبخند::لبخند:

SYNDROME
سه شنبه 18 دی 1386, 07:40 صبح
سلام ممنونم از جواب تون ولی چرا برنامه های حسابداری که من دیدم یا برنامه های مدیریت ودیو کلوپ ها نیازی به نصب Sql server ندارند؟
ممکن است خود SQl را نصب نکرده باشند و Engine اون نصب شده باشد.
در ضمن می توانی تغییرات ConnectionString را هم از یک فایل بخوانی و در برنامه اعمال کنی.
موفق باشید

رها
سه شنبه 25 دی 1386, 18:34 عصر
میشه یه ذره بیشتر این روشی که گفتین رو توضیح بدید ... چطوری فایل app.config را ایجاد کنم؟
روی پروژه راست کلیک --> AddNew Item و سپس انتخاب Application Configuration File

برای راحتی من کاری رو که خواستید به صورت پروژه ضمیمه ارسال کردم
نکته : برای استفاده از ConfigurationManager باید dll با نام System.Configuration رو به Reference های پروژه تون اضافه کنید.

امیدوارم مفید واقع بشه

setaresoheilIran
شنبه 20 بهمن 1386, 16:58 عصر
دوست عزیز منم دقیقا مشکل شمارو دارم . تا اینجا متوجه شدم که باید فایلهای sp_attach_db و sp_detach_db رو ازشون استفاده کرد . حالا چطور و کجا و چه استفاده ای نمیدونم.فایل اول برای جداکردن یک ÷ایگاه داده و دومی برای اتصال ÷ایگاه داده به سرور به کار میره . وقتی msde رو روی سیستم مقصد نصب میکنید ، بعدش باید db تون رو از طریق اون فایلها به اون پیوند بزنید . ولی نمیدونم چطور؟