PDA

View Full Version : نمایش و مدیریت مقاله ها در سایت

zshojaee
دوشنبه 17 دی 1386, 21:45 عصر
سلام به برنامه نویسان عزیز
من یکسری مقاله دارم که اونها رو داخل یک جدول قرار دادم که با کلیک بر روی عنوان هر کدوم صفحه ی html ای که برای هر مقاله ایجاد کردم باز میشه و متن مقاله رو نشون میده. میخواستم اونا رو در پایگاه داده ذخیره کنم تا مدیر سایت امکان اضافه کردن، ویرایش و حذف مقاله ها رو داشته باشه: پس یه جدول تو پایگاه داده گذاشتم و یه دیتا گرید برای اضافه و ویرایش و حذف گذاشتم . در جدول متن مقاله رو از نوع ntext گذاشتم ولی چون متن ها زیاد بودند نشد، بعدش nvarchar4000 گذاشتم ، بازم متنام یه مقداریش جا نشد و کاراکترهاش بیشتر بود.
به نظر شما باید چی کار کنم؟؟؟ نباید اونا رو تو پایگاه داده ذخیره کنم؟
اگر تو پایگاه داده ذخیرشون نکنم چطوری امکان اضافه کردن، ویرایش و حذف مقاله ها رو فراهم کنم؟؟؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
در ضمن من با visual studio 2003, SqlServer2000 کار میکنم.

merlin_vista
دوشنبه 17 دی 1386, 22:43 عصر
دوست عزیز برای مقاله ها بهترین گزینه Ntext میباشد !!
میشه بگید شما با آن چه مشکل دارید ؟

zshojaee
سه شنبه 18 دی 1386, 09:41 صبح
وقتی متنم رو کپی می کنم و داخل این ردیف پیست می کنم ، نمیشه و متن رو داخل textBox ای که در صفحه گذاشتم هم نشون نمیده. مشکل دیگه اینه که وقتیکه می خوام متن رو داخل پایگاه داده عوض کنم اگه یکبار قبلا متن رو آنجا کپی کرده باشم خطا میده که این فیلد نمی تونه edit بشه ، فکر کردم پس نمی تونم متنم رو در سایت هم ویرایش کنم.
میشه بگید ntext چند کاراکتر رو پشتیبانی میکنه؟ متنای من حدودا یک صفحه هستند، فکر نمی کردم نتونم اونا رو تو پایگاه داده ذخیره کنم.
قبلا از راهنمایی شما ممنونم.

m.hamidreza
سه شنبه 18 دی 1386, 10:49 صبح
میشه بگید ntext چند کاراکتر رو پشتیبانی میکنه؟

Variable-length Unicode data with a maximum length of 2^30 - 1 (1,073,741,823) characters

zshojaee
سه شنبه 18 دی 1386, 19:21 عصر
میشه بگید چرا وقتیکه می خوام متن رو داخل پایگاه داده عوض کنم اگه یکبار قبلا متن رو آنجا کپی کرده باشم خطا میده که این ستون نمی تونه edit بشه؟؟؟

scorpion_man
سه شنبه 18 دی 1386, 20:05 عصر
میشه بگید چرا وقتیکه می خوام متن رو داخل پایگاه داده عوض کنم اگه یکبار قبلا متن رو آنجا کپی کرده باشم خطا میده که این ستون نمی تونه edit بشه؟؟؟

با سلام به دوستان
احتمالا مشکل از کدها باشه میشه بگید از چه کدهای sql استفاده میکنید تا بیشتر بشه کمک کرد
موفق باشید

zshojaee
چهارشنبه 19 دی 1386, 18:20 عصر
سلام
بدون کد هم که داخل خود پایگاه داده که می خوام متن رو تغییر بدم این خطا رو میده: can not edit this cell
متنهای من با نوع ntext هم داخل پایگاه داده جا نمی شن. شاید چون فارسی هستند.
باید چیکار کنم ؟ آنها رو کجا ذخیره کنم و چطوری نشون بدم ؟