PDA

View Full Version : استفاده از کنترهای activeX در صفحات Html

Saied System
سه شنبه 03 تیر 1382, 00:02 صبح
چگونه میتوانیم کنترهای activeX را در صفحات Html بکار ببریم

sunboy
سه شنبه 03 تیر 1382, 10:19 صبح
فکر نکم بشه ها :o
ولی برای ساختنشون از دستور Object استفاىه کنی

M-Gheibi
سه شنبه 03 تیر 1382, 11:21 صبح
با استفاده از Front page به راحتی میشه از اکتیو ایکس استفاده کرد:
برای اینکار : ابتدا منوی insert را کلیک کن و در آن گزینه web component را انتخاب کن.
بعد در پنجره باز شده و در لیست سمت راست گزینه Advance Controls را انتخاب کن تا در لیست سمت چپ گزینه ActiveX Controls رو ببینی. سپس با انتخاب آن و کلیک بر روی دکمه Next میتونی اکتیو ایکس مورد نظر خودت رو در صفحه قرار دهی.

منصور بزرگمهر
پنج شنبه 12 تیر 1382, 07:44 صبح
اینجانب نیز همین مشکل را دارم که همین جا به تفضیل توضیح می دهم.
چند مشکل در رابطه با ActivX :
ابتدا آیا هر نوع اکتیو ایکسی را می توان قرار داد؟ برای مثال با دستور CreatObject برنامه VBS من برنامه ورد را ایجاد نمودم. در کامپیوتر خود هنگام باز کردن صفحه مربوطه ابتدا پیام باز شدن نوعی اکتیو ایکس همراه با اخطار داد، با زدن دکمه بدون توجه پیج مربوطه باز شد. حال در رابطه با مورد فوق چند موضوع وجود دارد. یکی اینکه چرا اخطار داده شد. دوم چرا زمانی که همین پیج را در اینترنت پابلیش نمودم، هنگام مراجعه به سایت و صفحه مربوطه، نتنها دیگر پیام خطای مربوطه را نداده، بلکه چنان قاطی و هنگی کامپیوتر کرد، که خدا می داند، پس از تلاش فراوان و خروج از هنگ متوجه شدم تا خط ایجاد برنامه ورد پیش رفته است، ولی از ادامه آن باز مانده، می خواستم بدانم دلیل این امر چیست. حتی انتی ویروس نورتن 2002 خود را نیز پاک و دوباره امتحان کردم، ولی همان موضوع اتفاق افتاد. حال چگونه می توان مشکل فوق را حل نمود. از این نمونه استفاده از اشیا من بسیار در صفحات استفاده کرده ام(چه OCX و چه سایر اشیا) و حتی طبق نظر دوستمان از فرانت پیج و Mse که همراه آفیس 2000 نیز نصب می شود، اشیائی را اضافه کردم، ولی قریب به اتفاق انها پس از پابلیش اشکالات فراوان و کلاً کار نمی نمودند. به هر حال مشکل من با اکتیو ایکسها که به راحتی در کامپیوتر شخصی من کار می کنند، در اینترنت کار نخواهند کرد.

مشکل دیگر مکان این اکتیو ایکسها کجا باید باشد
و دیگر اینکه بعضاً هنگام معرفی اکتیو ایکسها باید شماره هائی نیز مشخص نمود(احتمالاً شماره های پور گید رجسیتر ویندوز که اشیا را معرفی می نماید) می خواستم بدانم این شماره ها به چه معنا می باشد، و اینکه ایا این شماره ها در همه کامپیوتر ها یکسان می باشند. و البته باید بگویم، که این شماره ها خصوصآ هنگامی که با فرانت پیج و ... شی را ایجاد می نمایم، کد انها در صفحه ایجاد و می خواستم معنای انها نیز بفهم.

البته یک مورد دیگر نیز که در سئوالات قبلی خود نیز مطرح کرده بودم، اکتیو ایکس WScript.Shell می باشد(توسط دستور CreateObject ایجاد شود) که همراه خود ویندوز نیز نصب می گردد. این شی نیز همانند سایر اکتیوایکسها بیان شده در کامپیوتر شخصی به راحتی عمل کرده، ولی در اینترنت همانند سایر موارد. می خواستم بدانم با توجه به اینکه کامپیوتر من در مورد سایر اکتیو ایکسها نیز (حتی موارد بی خطر و عادی آنها نیز) اشکال می گیرد، آیا این اشکال ویندوز من می باشد، که باید دوباره نصب شود و یا ویژگی خود ویندوز می باشد، که اینگونه عمل کرده، و در اجرای اکتیو ایکس ها با اشکال مواجه می باشد.

متشکرم

Farhad.B.S
پنج شنبه 12 تیر 1382, 14:24 عصر
سلام.
همونطور که میدونید شما دارید ActiveX رو روی یه صفحه HTML قرار میدید و بنابر این اکتیو ایکس در بخش client اجرا میشه .
بنابر این اولا این صفحه برای اجرا شدن باید اکتیو ایکس مورد نظر رو رو سیستم مقصد پیدا کنه
یا به عبارت دیگه اون اکتیو ایکس روی سیستم مقصد رجیستر شده باشه !
و دوم اینکه چون با این اکتیو ایکس ها میشه خیلی بلا ها سر user ها آورد بنابر این
مرورگر قبل از load کردن صفحه یه پیغام مبنی بر اجازه اجرای اکتیو ایکس به یوزر نشون میده و در صورت جواب مثبت‌! یوزر ، اکتیو ایکس کار خواهد کرد .

Peyman_Ranjbar
سه شنبه 03 شهریور 1383, 06:42 صبح
از این تگ استفاده میکنی

<object clsid="" codebase=""

که clsid شماره کلاس یا همون شماره که میده و codebase فایل کابینتی هست که ادرسش رو مشخص میکنی