PDA

View Full Version : تعریف bitmap

mohamad2007
سه شنبه 18 دی 1386, 13:54 عصر
سلام
تاپیک قبلی که کسی به دادم نرسید...:ناراحت:
خواهش می کنم یک کاری بکنین...
سوال:
مراحل تعریف، مقداردهی(آدرس دهی) رو به من توضیح بدید...؟
مشکل من اینه که وقتی bitmap رو تعریف می کنم و می خوام تابع setpixel رو استفاده کنم، موقع اجرای برنامه خطا می گیره!!!!!!!!!!!

Public Class main

.

.

Dim

bitmap2 As Bitmap

.

.

(bitmap2.setpixel(100,100.color.black(*)

.
.
.

برنامه من خط (*) خطا می گیره!!!!!!!!!!!!

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.:چشمک:

saeed_rezaei
سه شنبه 18 دی 1386, 22:15 عصر
سلام دوست من.

قبل از هر چیز شما باید به یاد داشته باشید در نمونه گیری از کلاس ها و متدهای آنها از new استفاده کنید.

یعنی

DIM BMP As New BITMAP

کلاس bitmap یک کلاس overload شده هست. به محض تایپ کد بالا، ویژوال استودیو یه صفحه سفید کوچلو جلوش باز می کنه و بهتون می گه که شما 12 حالت مقدار دهی اولیه رو در پیش رو دارید که با زدن کلیدهای بالا و پایین اطلاعات رو به شما نشون می ده. از میان دوازده حالت فوق دو حالت بیشتر از همه مورد استفاده قرار میگیره.
حالت اول زمانی هست که شما میخواید در bmp یک فایل تصویر رو ذخیره کنید که بر روی هارد دیسک شما قرار داره که در این صورت باید آدرس فایل رو بهش بدید. یعنی :

dim bmp as new bitmap ("e:\sample.jpg")

حالت دوم وقتی هست که شما می خواید یک تصویر خالی داشته باشید در این صورت بایستی سایز های طول و عرض تصویر روش مشخص کنید.

dim bmp as new bitmap (300,200)

روش تعریف و مقدار دهی به صورت فوق هست. حالا می تونید از متد setpixel استفاده کنید و یا هر تغییر دیگری که لازم بود رو انجام بدید و در نهایت با متد bmp.save و ذکر مسیر ذخیره سازی، تصویر حاصل رو ذخیره کنید.