PDA

View Full Version : درخواست: دعوت از اساتید دانشگاه جهت حضور در سایت برنامه‌نویس

BOB
سه شنبه 18 دی 1386, 17:25 عصر
سلام

یکی از مسائلی که متاسفانه بسیاری از دانش‌آموختگان و متخصصان ایرانی به آن توجهی نمی‌کنند اینست که "ذکات علم نشر آن است".

بنده شخصاً از حضور برخی از اساتید دانشگاههای مختلف در این سایت اطلاع دارم که تعدادی از آنها فقط به مطالعه مطالب و مقالات پرداخته و به هیچ وجه اقدام به ارائه دانش خود در زمینه‌های مختلف نمی‌کنند. حال آنکه این عمل اجر معنوی بسیاری داشته و به پیشرفت علم و دانش فنی این جامعه (برنامه‌نویس/ایران) کمک زیادی میکند.

با توجه به اینکه معتبرترین پایگاه ایرانی در زمینه نرم‌افزار کامپیوتر و برنامه‌نویسی، سایت Barnamenevis.Org می‌باشد (نظر شخصی) از دوستانی که با متخصصین معتبر و جامعه آکادمیک به نوعی ارتباط دارند، خواهش میکنم که از دیگر اساتید نیز جهت حضور، ارائه دانش و ارتقای سطح علمی این سایت، دعوت بنمایند.

متشکرم

اَرژنگ
سه شنبه 18 دی 1386, 18:41 عصر
اساتید که همینطوری نمیتونند بدونه مقدمه شروع به نوشتن کنند، در ضمن اکثر پستها احتیاجی به جواب از اساتید ندارند، اگر سطح سوالات بالاتر بود و بیجواب میماند میشد از اساتید انتظاری داشت. معمولا سوالات همان سوالات پیش و پا افتاده همیشگی هسنتد و جوابها جوابهایه غلط و اشتباه . خوب معلومه که اساتید خسته و بیتفاوت میشن.

Hossein Bazyan
سه شنبه 18 دی 1386, 18:51 عصر
اساتید که همینطوری نمیتونند بدونه مقدمه شروع به نوشتن کنند، در ضمن اکثر پستها احتیاجی به جواب از اساتید ندارند، اگر سطح سوالات بالاتر بود و بیجواب میماند میشد از اساتید انتظاری داشت. معمولا سوالات همان سوالات پیش و پا افتاده همیشگی هسنتد و جوابها جوابهایه غلط و اشتباه . خوب معلومه که اساتید خسته و بیتفاوت میشن.

سلام
اگر سطح سوال و جواب در همین حدیست که جنابعالی میفرمائید، پس این اساتید محترم برای چه از سایت بازدید میکنند. به نظز من اگر سطح سوالات اینقدر پائین باشد که در حد خودمان ندانیم به آن جواب بدهیم یا اینکه چیزی از گردش در سایت یاد نگیریم همان بهتر که وارد نشیم .

scorpion_man
سه شنبه 18 دی 1386, 20:30 عصر

با سلام به همه دوستان
من با این نظر اصلا موافق نیستم درسته بعضی از سوالات پیش و پا افتادس ولی با این حال بسیار مطالب مفیدی هست که اساتید هم جوابی براش نداشتند
ثانیا با پوزش از اساتید بیشتر اساتید هنوز تو c++ گیر کردن و متاسفانه اطلاعاتشون اصلا update نیست و جوانهای امروزی خیلی update تر هستند و بهتر به تکنولوژی های روز اطلاع دارند چون همیشه تو تکاپو و جستجو هستند
با تشکر از دوستان

BOB
چهارشنبه 19 دی 1386, 01:05 صبح
سلام

ثانیا با پوزش از اساتید بیشتر اساتید هنوز تو c++ گیر کردن و متاسفانه اطلاعاتشون اصلا update نیست و جوانهای امروزی خیلی update تر هستند و بهتر به تکنولوژی های روز اطلاع دارند چون همیشه تو تکاپو و جستجو هستند
با تشکر از دوستان

کمی کم لطفی میکنید.

اساتید که همینطوری نمیتونند بدونه مقدمه شروع به نوشتن کنند، در ضمن اکثر پستها احتیاجی به جواب از اساتید ندارند.

در بعضی زمینه‌ها حق با شماست. اما به عنوان مثال در بخش هوش‌مصنوعی این سایت شدیدا نیاز به افراد با تجربه و متبحر حس می‌شود.

موفق باشید

scorpion_man
چهارشنبه 19 دی 1386, 01:40 صبح
با سلام به همه دوستان
من از همه دوستان معذرت میخوام من خدایی نکرده قصد هیچ توهین به اساتید گرامی که حق زیادی به گردن این ملت دارن رو نداشتم اینجا از هر کسی که احتمالا توهین شده رسما پوزش میطلبم و از اساتید خواهش دارم که کمی به دانشهای روز مخصوصا در زمینه it , itc که دانش داره با سرعت نور حرکت میکنه نظری داشته باشند تا دانشجو ها بتونن کمال استفاده رو از اطلاعاتشون بکنن
موفق باشید

Inprise
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:03 عصر
اما به عنوان مثال در بخش هوش‌مصنوعی این سایت شدیدا نیاز به افراد با تجربه و متبحر حس می‌شود.تدریس در دانشگاه به خودی خود نه مهم هست نه ویژه ، خصوصا در ایران . همین اطراف هم خیلیها تجربه اش رو دارن . در مسائل کاربردی ، مثل برنامه نویسی با یک ابزار ، که اساسا افراد آکادمیک و دانشگاه و ... قابل طرح نیستن . در مباحث پایه مثلا الگوریتم هم ، حداقل در ایران ، تعداد افرادی که بیشتر از دانشجو هاشون سواد داشته باشن چندان زیاد نیست . ما تعداد زیادی "زین العابدین نوابی" و "کارو لوکس" و ...نداریم . اگر شانس بودن با چنین افرادی رو داشته باشی طبیعتا میدونی که چنین جاهائی پیداشون نمیشه . پیشنهادت رو حتی اگر در یک حالت ایده آل در زمان و مکان دیگری میخوندم ، باز در جواب میگفتم ، بیخیال ، گوگل (http://en.wikipedia.org/wiki/Google) هست و به چیز دیگری نیاز نیست . مطمئن باش . البته این نوع نگاه رو نسل قبلی که زندگیش به گچ و تخته سیاه و کاغذ کلاسور محدود بود نمیپسنده ولی دنیا الان همینطور هست . نگاه قدیمی و ساده ، خیلی بین دانشجوهای ما رواج پیدا کرده . وقتی بهشون میگی روی فلان منو باید کلیک کنی بهت میگن "استاد" ، دقت کردی ؟ تنها دلیلش اینه که کلیک کردن روی راهنما یا گوگل رو نمیفهمن . اگر روزی تصمیم گرفتی واقعا به عده ای کمک کنی ، بجای درخواست از اساتیدی که اگر هم وجود داشته باشن فایده ای ندارن ، بهتر هست گوگل رو به نحو مناسبی بهشون معرفی کنی . این مسئله اونقدر مهم هست که چون نمیتونم بیشتر و بهتر توضیحش بدم اصلا بیخیالش میشم !

:لبخندساده:

Nima_NF
پنج شنبه 20 دی 1386, 23:33 عصر
تدریس در دانشگاه به خودی خود نه مهم هست نه ویژه ، خصوصا در ایران ...
... تنها دلیلش اینه که کلیک کردن روی راهنما یا گوگل رو نمیفهمن . اگر روزی تصمیم گرفتی واقعا به عده ای کمک کنی ، بجای درخواست از اساتیدی که اگر هم وجود داشته باشن فایده ای ندارن ، بهتر هست گوگل رو به نحو مناسبی بهشون معرفی کنی .تقریبا تمام حرف های بنده را زدید ، نیاز به توضیح دیگری ندارد.