PDA

View Full Version : xml file

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 09:56 صبح
سلام من می خوام از طریق یک فایل xml یک عکس رو ذخیره کنم و سپس اون عکس رو توی یک picturebox نشون بدم الان نه نحوه ذخیره عکس رو بلدم نه نحوه خوندن اون از فایل xml رو ممنون میشم اگه با کد به من توضیح بدید
اینم بگم که از کد() table.WriteXML برای نوشتن تو فایل xml و به دست اوردن نحوه ذخیره عکس استفاده کردم ولی وقتی خواستم از همین فایل بخونم پیغام داد که xml document خطا دارد

mamali_programer
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:15 صبح
سلام دوست عزیز
دوست عزیز از متود WriteXMLSchema استفاده کن شاید درست بشه

hassan razavi
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:37 صبح
کد ذخیره عکس در DB هم در نمونه برنامه ها هست و هم در چند پست دیگه.
طبق آن داده را در بانک ذخیره کنید.
داده را در Datatable بریزید و بعد با استفاده از Writexml داده را در فایل ذخیره کنید.
برای load داده ها هم از فایل xml ، با استفاده از متد Readxml داده ها را از فایل در یک Datatable لود کنید و سپس بر اساس همون کدهای موجود عکس ها رو از Datatable استخراج و نمایش بدهید.

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:44 صبح
آقای رضوی همونطور که گفتم من با استفاده از متد Writexmlداده ها رو داخل یک فایل xml نوشتم ولی وقتی می خوام با استفاده از متد Readxml اونها و بخونم بهم خطا میده اینم متن خطا
There is an error in the XML document.
ولی وقتی خط مربوط به image رو از فایل حذف میکنم دیگه خطا نمیده

hassan razavi
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:45 صبح
Type فیلدی که عکس ها رو در بانک ذخیره می کنید چیه؟

mamali_programer
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:48 صبح
من یک نمونه برنامه دارم اگر خواستی به من ایمیل بزن

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:52 صبح
Type فیلدی که عکس ها رو در بانک ذخیره می کنید چیه؟
varbinary(MAX)

من یک نمونه برنامه دارم اگر خواستی به من ایمیل بزن
اگه ممکنه اونو همینجا قرار بدید تا از اون استفاده کنیم

hassan razavi
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:03 صبح
Type فیلد رو به Image تغییر بدهید و تست کنید.

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:18 صبح
این کارم کردم ولی تاثیری نداشت
یه چیزی که فهمیدم این بود که اگه اسم ستون جدولی که در برنامه تعریفش کردم با اسم پارامتر موجود دا فایل یکی نباشه خطا نمیده و لی در عوض هیچ عکسی هم بهم نشون نمیده

mamali_programer
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:22 صبح
راستش من بلد نیستم توی اینجا ضمیمه کنم .

hassan razavi
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:26 صبح
pooyansystem جان لطفا یه پروژه کوچولو بهمراه بانکتون بفرستید تا بررسی کنیم.

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:29 صبح
برای اینکه یه فایل ضمیمه کنید میتونید از روش زیر استفاده کنید بعد از اینکه روی ارسال پاسخ کلیک کردید و صفحه ارسال پاسخ باز شد در قسمت ویژگی ها ی بیشتر روی دکمه مدیریت ضمیمه کلیک کنید یک صفحه براتون باز میشه فایل rar شده رو از کامپیوتر خودتون انتخاب کنید و سپس روی دکمه ارسال کلیک کنید به صفحه پاسخگویی به تایپک بر می گردید وقتی روی فرستادن پاسخ کلیک کردید فایل هم همراه متن نوشته شده ارسال میشه
منتظر فایل شما هستم

mamali_programer
چهارشنبه 19 دی 1386, 11:54 صبح
ممنون از راهنماییتون

pooyansystem
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:03 عصر
یه جوری مشکلم رو حل کردم تایپ ستون جدولم رو قرار دادم SqlBytes مشکل حل شد البته نمیدونم کار درستیه یا نه ولی به هر حال مشکل من حل شد ممنونم