PDA

View Full Version : نظرتون راجع به این نرم افزار چیه2

mostafaaa
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:32 عصر
با سلام دوباره خدمت اساتید محترم سایت
قسمتهای متحرک رو حذف کردم
روی دیتابیس هم password گذاشتم
یه قسمت جستجوی پیشرفته هم اضافه کردم .
دوستان اگه میشه یه راهنمایی بکنن که این قسمت اشکالاتش چیه و چطور باشه بهتره.
یا علی

زکات علم آموختن است

13536
password: 123

hrj1981
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:40 عصر
برنامه زیبا و کاربر پسندی
راستی برای تولبارش از چه کامپوننتی استفاده کردی؟

noorsoft
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:49 عصر
اولا بگو رمزش 123 گذاشتی
دوما باید روس اسکین و ظاهر برنامت بیشتر کار کنی
سوما باید جستجو از ابتدا روی فرم وجود داشته باشه (به نظر من اینجور بهتره)

از همه مهمتر سورس بذاری دیگران میتونن اشکالات برنامه نویسیت را هم بهت بگن

موفق باشی

M8SPY_OK
چهارشنبه 19 دی 1386, 15:34 عصر
اولا بگو رمزش 123 گذاشتی
دوما باید روس اسکین و ظاهر برنامت بیشتر کار کنی
سوما باید جستجو از ابتدا روی فرم وجود داشته باشه (به نظر من اینجور بهتره)

از همه مهمتر سورس بذاری دیگران میتونن اشکالات برنامه نویسیت را هم بهت بگن

موفق باشی

یا علی

زکات علم آموختن است

addressBook.rar (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=13536&d=1199870840)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

M8SPY_OK
چهارشنبه 19 دی 1386, 15:39 عصر
یا علی

زکات علم آموختن است

13536

امیدوارم به خاطر اون پست قبلی از دست من ناراحت نباشی دوست عزیز .
برنامت خوبه ولی چرا خودتو فقط به اینجور Interface محدود کردی ؟
سعی کن یه تغییر اساسی توی برنامت بدی .

به نظر من از رنگهای استاندارد خود ویندوز به جای استفاده از رنگ هایی مثل آبی توی برنامت استفاده کن .

در کل کارت خوب و قابل تحسینه .

اوبالیت به بو
چهارشنبه 19 دی 1386, 16:00 عصر
1- فرم About به نظر من قشنگ نیستش و البته کامل نیست. شما باید تویه About اطلاعات خیلی کاملی رو بنویسی.
2- رنگت خوب نیست. برنامه های Windows و Linux رو بین چه رنگی استفاده شده.
3- فونتت رو عوض کن و کمی بزرگتر. برنامت خیلی کوچیکه سعی کن چند تا عکس و چیزایی راجب برنامت تویه فرمت بزاری.
4- قسمت Name رو کاری کن که نشه عدد وارد کرد. البته این زیاد مهم نیست چون شما شاید بخوای بنویسی علی 1 یا علی 2.(زیاد رو حروفی کردن Name اصراری نیست.)
فعلاً اینا رو داشته باش تا بعد

اوبالیت به بو
چهارشنبه 19 دی 1386, 16:16 عصر
اینم یادم رفت که فرم About آیکونش رو عوض کن.

mostafaaa
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:05 عصر
برنامه زیبا و کاربر پسندی
راستی برای تولبارش از چه کامپوننتی استفاده کردی؟
از هیچ کامپوننتی استفاده نکردم .
صرفا یه سری عکس هستش که با استفاده از فتوشاپ درستشون کردم.

mostafaaa
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:14 عصر
امیدوارم به خاطر اون پست قبلی از دست من ناراحت نباشی دوست عزیز .
برنامت خوبه ولی چرا خودتو فقط به اینجور Interface محدود کردی ؟
سعی کن یه تغییر اساسی توی برنامت بدی .

به نظر من از رنگهای استاندارد خود ویندوز به جای استفاده از رنگ هایی مثل آبی توی برنامت استفاده کن .

در کل کارت خوب و قابل تحسینه .
نه به هیچ وجه .
در مورد رنگ هم حق با شماست صرفا به خاطر علاقه ای که به رنگ آبی دارم این رنگیش کردم .
البطه امیدوارم تفسیر ورزشی ازش نکنید.

mostafaaa
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:19 عصر
1- فرم About به نظر من قشنگ نیستش و البته کامل نیست. شما باید تویه About اطلاعات خیلی کاملی رو بنویسی.
2- رنگت خوب نیست. برنامه های Windows و Linux رو بین چه رنگی استفاده شده.
3- فونتت رو عوض کن و کمی بزرگتر. برنامت خیلی کوچیکه سعی کن چند تا عکس و چیزایی راجب برنامت تویه فرمت بزاری.
4- قسمت Name رو کاری کن که نشه عدد وارد کرد. البته این زیاد مهم نیست چون شما شاید بخوای بنویسی علی 1 یا علی 2.(زیاد رو حروفی کردن Name اصراری نیست.)
فعلاً اینا رو داشته باش تا بعد
1- چطوری باشه بهتره ، چه جور اطلاعاتی باید توش باشه ،بیشتر راهنمایی کنید.
2- این درست
3- قسمت دوم رو متوجه نمیشم؟؟؟چیش کوچیکه ،عکس و کجاش بزارم؟؟
4-اینم که خودتون جواب دادین.

اوبالیت به بو
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:41 عصر
About باید فارسی باشه چون تو یه برنامه نویس ایرانی هستی و اولویتت همیشه باید فارسی بودن برنامت باشه. در ضمن باید اطلاعاتی راجب خودت بنویسی عکس رو بزاری و از این چیزا البته این زمانی هستش که برنامه توسط یک نفر نوشته شده باشه اگر تیمی باشه قضیه فرق می کنه.
3- یعنی سعی کن برنامت رو بزرگتر بکنی. بهش StatusBar اضافه کنی. ProgressBar اضافه کنی. ساعت و تاریخ و یه سری عکس راجب اون موضوع مثلا اگه یه برنامه برای یه فروشگاه می گیری یه چند تا عکس از اون فروشگاه بگیر بزار تویه برنامه و چون عشق افکتم هستی می دونم بهتر از عهدش بر میای.

اوبالیت به بو
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:47 عصر
برای اینکه منظوره مورد 3 رو بهتر متوجه بشی عکس یکی از نرم افزارام رو می زارم که برای مدرسه نوشته بودم و صفحه اصلی برنامه هستش. من اینجا عکس مدرسمون رو توش گذاشتم و چون برنامه برای مدیریت کتابخانه هستش سعی کردم عکس کتابخانه ها و کتاب و قلم و اینجور چیزا به کار ببرم.

M8SPY_OK
پنج شنبه 20 دی 1386, 07:41 صبح
About باید فارسی باشه چون تو یه برنامه نویس ایرانی هستی و اولویتت همیشه باید فارسی بودن برنامت باشه. در ضمن باید اطلاعاتی راجب خودت بنویسی عکس رو بزاری و از این چیزا البته این زمانی هستش که برنامه توسط یک نفر نوشته شده باشه اگر تیمی باشه قضیه فرق می کنه.
3- یعنی سعی کن برنامت رو بزرگتر بکنی. بهش StatusBar اضافه کنی. ProgressBar اضافه کنی. ساعت و تاریخ و یه سری عکس راجب اون موضوع مثلا اگه یه برنامه برای یه فروشگاه می گیری یه چند تا عکس از اون فروشگاه بگیر بزار تویه برنامه و چون عشق افکتم هستی می دونم بهتر از عهدش بر میای.

به نظر من About و انگلیسی باشه بهتره - در ضمن سعی کنید توی About برنامه هایی که یک کمی پیشرفته ترند و می خواین اونها رو روی NET قرار بدید حتماً از اسم ایران استفاده کنید .
مثلاً : MADE IN IRAN
یا : WROTE IN IRAN

یه همچین چیزایی !

M-Gheibi
پنج شنبه 20 دی 1386, 13:00 عصر
دیدم دوستان در مورد نرم‌افزار نظر دادند گفتم من هم نظراتم رو بگم بلکه مفید باشه :

عمومی :
1. یا از GUI استاندارد سیستم‌عامل استفاده کن و یا Skin مناسبی رو انتخاب کن . کلاً رو Interface کار کن .
2. اگه نرم‌افزار برای استفاده‌ی کاربران فارسی زبان تهیه شده ، چه لزومی داره از زبان انگلیسی کار کنید ؟
3. اگه قرار به استفاده از زبان انگلیسی هست ، به گرامر و املای کلمات دقت کن . با یه نگاه لااقل سه غلط رو دیدم .
4. اگرچه این نرم‌افزار ارزش داده‌ای بالایی نداره ( یعنی لو رفتن کلمه‌ی عبور یا بانک اطلاعاتی باعث رخداد رویداد خاصی نمی‌شه ) ولی در کل سعی کن امنیت برنامت رو بالا ببری ( حداقل بالاتر از اینی که هست )
4.1. انتخاب کلمه‌ی عبور 4 حرفی برای بانک اطلاعاتی ( اونم جانوری با این نام ! ;) ) کار درستی نیست . تعداد کاراکتر‌ها رو بیشتر کن و از کاراکتر‌های خاص هم استفاده کن .
4.2. کلمه‌ی عبور نرم‌افزار ( که در اینجا 123 هست ) رو به طور مستقیم در بانک‌اطلاعاتی ذخیره نکن . حداقل کاری که میشه انجام داد استفاده از یک کدگذاری ساده هست .
5. دلیل اینکه Minimize رو غیر فعال کردی چیه ؟!
6. به آیکن‌های مورد استفاده در برنامه دقت کن .
7. محل نمایش پنجره‌های باز شده در برنامه رو به وسط پنجره‌ی پدر (Parent) تنظیم کن .
8. در بانک اطلاعاتی از AutoNumber‌ استفاده کن .
9. از تابع Trim در هیچ‌جایی از برنامه استفاده نکردی . اکیداً توصیه می‌کنم اینکار رو انجام بدی .
10. اگه من بخوام از مجموع 1000 رکورد اطلاعاتی که دارم 500 رکورد رو حذف کنم باید تک تک پیداشون کنم و تک تک حذف کنم ؟! یه فکر منطقی‌تر برای این مورد بکن ( استفاده از Checkbox در کنار یک لیست کلی/فیلتر شده میتونه پاسخ نیاز من باشه )
11. در تعداد فیلد‌های مورد استفادت و کم و زیاد بودنش بحثی نمی‌کنم ولی به نظرم خیلی کامل نیست .
12. در بعضی از پنجره‌ها استفاده از Esc همان خروج رو در پی داره ولی در بعضی از پنجره‌ها بی‌نتیجه هست . این قابلیت رو عمومی کنی بهتره .

صفحه‌ی اصلی برنامه :
1. فرو رفتگی Textbox استفاده شده در پایین صفحه رو از بین ببرد. ( Flat بشه بهتره )
2. لیست سمت چپ اگه حساس به حروف باشه بهتره .
3. لیست سمت چپ اگه مرتب باشه بهتره .
4. منویی که با راست کلیک روی لیست سمت چپ نمایش داده میشه غیر منطقیه .
5. اگه منوی مورد اشاره در شماره 4 به منویی با قابلیت ویرایش و حذف آیتم‌ها بود جالب میشد .
6. اگه با دبل کلیک روی آیتم خاصی در لیست سمت چپ ، پنجره‌ی ویرایش مربوط به اون نمایش داده می‌شد بهتر بود .
7. چرا قسمت‌های مربوط به Toolbar با راست کلیک کردن روی اون‌ها هم فعال میشن ؟!

فعلاً همین موارد به نظرم می‌رسن . البته قطعاً جا داره برنامه کاملتر بشه که انشالله دوستان دیگه زحمت میکشن و نظراتشون رو ارائه می‌کنن .

موفق باشی
روز خوش

ƒxmahdi
پنج شنبه 20 دی 1386, 16:04 عصر
من نظر خاصی ندارم برنامه شما خیلی پیشرف کرده همین جوری پیش بروید با کمک دوستان برنامه نویس فکر کنم نظیر اونو نشه پیدا کرد ولی چون کوچک شدن عرض لیست باکس برنامه شما با کمی لرزش همراهه فکر کنم زیاد باحال نباشه عرض برنامه رو ثابت کن و از افکت برنامه زیر برای لود شدن فرم اصلی استفاده کن با آرزوی موفقیت برای شما

ftmotlagh
پنج شنبه 20 دی 1386, 16:38 عصر
جسارت نباشه ولی Discription غلطه...
درستش اینه : description

M8SPY_OK
پنج شنبه 20 دی 1386, 17:10 عصر
امیدوارم پسوردی که واسه بانکت استفاده کردی با پسورد آیدی یاهو یا یوزرت توی این سایت مشترک نباشه - آخه اسم این جانوری که توی آب هم زندگی می کنه یک کمی ناجوره واسه پسورد برنامه !

mostafaaa
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:42 عصر
امیدوارم پسوردی که واسه بانکت استفاده کردی با پسورد آیدی یاهو یا یوزرت توی این سایت مشترک نباشه - آخه اسم این جانوری که توی آب هم زندگی می کنه یک کمی ناجوره واسه پسورد برنامه !
در مورد پسوورد باید بگم که چون فعلا برام مهم نبود اولین چیزی که به ذهنم رسید رو واسه تست گذاشتم .مسلمه که همچین چیزی رو حتی واسه پسوورد موبایلم هم انتخاب نمیکنم.

M8SPY_OK
پنج شنبه 20 دی 1386, 21:23 عصر
در مورد پسوورد باید بگم که چون فعلا برام مهم نبود اولین چیزی که به ذهنم رسید رو واسه تست گذاشتم .مسلمه که همچین چیزی رو حتی واسه پسوورد موبایلم هم انتخاب نمیکنم.

هر چند پسورد موبایل (یا بهتره بگم گوشی) معمولاً عدده نه عبارت !

اوبالیت به بو
پنج شنبه 20 دی 1386, 21:54 عصر
9. از تابع Trim در هیچ‌جایی از برنامه استفاده نکردی . اکیداً توصیه می‌کنم اینکار رو انجام بدی .

شما از کجا متوجه شدی که از این تابع استفاده نکرده؟

M-Gheibi
پنج شنبه 20 دی 1386, 23:15 عصر
شما از کجا متوجه شدی که از این تابع استفاده نکرده؟
برای مثال یک Contact جدید با مشخصات زیر بسازید :
نام = " Firstname "
نام خانوادگی = " Lastname "

نهایتاً فاصله‌ها به همین صورت ذخیره و نمایش داده خواهند شد .

bigcowboy
جمعه 21 دی 1386, 02:13 صبح
امنیت کار صفره

رمز ورود رو بدون کد گذاری تو دیتابیس گذاشتی;
و امنیت دیتابیس صفر هست آخه من راحت رمزشو پیدا کردم "fish"

mostafaaa
یک شنبه 23 دی 1386, 12:24 عصر
دیدم دوستان در مورد نرم‌افزار نظر دادند گفتم من هم نظراتم رو بگم بلکه مفید باشه :

عمومی :
1. یا از GUI استاندارد سیستم‌عامل استفاده کن و یا Skin مناسبی رو انتخاب کن . کلاً رو Interface کار کن .
2. اگه نرم‌افزار برای استفاده‌ی کاربران فارسی زبان تهیه شده ، چه لزومی داره از زبان انگلیسی کار کنید ؟
3. اگه قرار به استفاده از زبان انگلیسی هست ، به گرامر و املای کلمات دقت کن . با یه نگاه لااقل سه غلط رو دیدم .
4. اگرچه این نرم‌افزار ارزش داده‌ای بالایی نداره ( یعنی لو رفتن کلمه‌ی عبور یا بانک اطلاعاتی باعث رخداد رویداد خاصی نمی‌شه ) ولی در کل سعی کن امنیت برنامت رو بالا ببری ( حداقل بالاتر از اینی که هست )
4.1. انتخاب کلمه‌ی عبور 4 حرفی برای بانک اطلاعاتی ( اونم جانوری با این نام ! ;) ) کار درستی نیست . تعداد کاراکتر‌ها رو بیشتر کن و از کاراکتر‌های خاص هم استفاده کن .
4.2. کلمه‌ی عبور نرم‌افزار ( که در اینجا 123 هست ) رو به طور مستقیم در بانک‌اطلاعاتی ذخیره نکن . حداقل کاری که میشه انجام داد استفاده از یک کدگذاری ساده هست .
5. دلیل اینکه Minimize رو غیر فعال کردی چیه ؟!
6. به آیکن‌های مورد استفاده در برنامه دقت کن .
7. محل نمایش پنجره‌های باز شده در برنامه رو به وسط پنجره‌ی پدر (Parent) تنظیم کن .
8. در بانک اطلاعاتی از AutoNumber‌ استفاده کن .
10. اگه من بخوام از مجموع 1000 رکورد اطلاعاتی که دارم 500 رکورد رو حذف کنم باید تک تک پیداشون کنم و تک تک حذف کنم ؟! یه فکر منطقی‌تر برای این مورد بکن ( استفاده از Checkbox در کنار یک لیست کلی/فیلتر شده میتونه پاسخ نیاز من باشه )
11. در تعداد فیلد‌های مورد استفادت و کم و زیاد بودنش بحثی نمی‌کنم ولی به نظرم خیلی کامل نیست .
12. در بعضی از پنجره‌ها استفاده از Esc همان خروج رو در پی داره ولی در بعضی از پنجره‌ها بی‌نتیجه هست . این قابلیت رو عمومی کنی بهتره .

صفحه‌ی اصلی برنامه :
1. فرو رفتگی Textbox استفاده شده در پایین صفحه رو از بین ببرد. ( Flat بشه بهتره )
2. لیست سمت چپ اگه حساس به حروف باشه بهتره .
3. لیست سمت چپ اگه مرتب باشه بهتره .
4. منویی که با راست کلیک روی لیست سمت چپ نمایش داده میشه غیر منطقیه .
5. اگه منوی مورد اشاره در شماره 4 به منویی با قابلیت ویرایش و حذف آیتم‌ها بود جالب میشد .
6. اگه با دبل کلیک روی آیتم خاصی در لیست سمت چپ ، پنجره‌ی ویرایش مربوط به اون نمایش داده می‌شد بهتر بود .
7. چرا قسمت‌های مربوط به Toolbar با راست کلیک کردن روی اون‌ها هم فعال میشن ؟!

فعلاً همین موارد به نظرم می‌رسن . البته قطعاً جا داره برنامه کاملتر بشه که انشالله دوستان دیگه زحمت میکشن و نظراتشون رو ارائه می‌کنن .

موفق باشی
روز خوش

اکثر اشکلات رو برطرف کردم
امکان استفاده از چک باکس رو توش قرار دادم
به جای listbox از msflexgrid استقاده کردم
منوی راست کلیک رو اصلاح کردم
یه سرچ حساس به حروف در بالای flexgrid قرار دادم .
و...
اگه دوستان لطف کنند و دوباره اشکالاتش رو برام بگن ممنون میشم.
13639
Password : 123

اوبالیت به بو
یک شنبه 23 دی 1386, 15:08 عصر
امنیت کار صفره

رمز ورود رو بدون کد گذاری تو دیتابیس گذاشتی;
و امنیت دیتابیس صفر هست آخه من راحت رمزشو پیدا کردم "fish"
چی جوری رمز بانک رو پیدا کردی؟ میشه به من یاد بدی.
مرسی

اوبالیت به بو
یک شنبه 23 دی 1386, 16:06 عصر
تنها ایرادی که پیدا کردم Change Password بود که RunTime Error میده.

Mbt925
یک شنبه 23 دی 1386, 16:17 عصر
چی جوری رمز بانک رو پیدا کردی؟ میشه به من یاد بدی.
مرسی

دوست عزیز موضوع تاپیک رو منحرف نکنید.

به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=449616#post449616

mostafaaa
یک شنبه 23 دی 1386, 17:27 عصر
تنها ایرادی که پیدا کردم Change Password بود که RunTime Error میده.
برطرف شد.
ممنون

mostafaaa
دوشنبه 24 دی 1386, 10:25 صبح
من همچنان منتظرم

M-Gheibi
سه شنبه 25 دی 1386, 21:22 عصر
خیلی وقت کنترل ندارم ولی :
1. برو به About بعد ببین چه ساده می‌تونی صفحه‌ی اصلی نرم‌افزار رو اکتیو کنی ( بدون بستن پنجره‌ی باز مونده ! )
2. رو جستجو بیشتر کار کن ، در حال حاضر جستجوی ترکیبی جواب نمیده .
3. Esc در About کار نمی‌کنه .
4. چند مورد رو برای حذف مارک کن . حالا Delete رو بزن . پیغامی نمایش داده میشه . حالا No رو کلیک کن . همونطور که انتظار می‌رفت چیزی حذف نشد و به طور درستی تمام انتخاب‌های ما همچنان تیک خوردند . حالا دوباره سعی کن انتخاب‌هایی که انجام شده رو حذف کنی . تونستی ؟!
5. برای سرچ بالای گرید چرا حتماً به نام خانوادگی حساسه ؟ بهتره یه تنظیمی بذاری که کاربر بتونه انتخاب کنه حساس به نام باشه یا نام خانوادگی و یا هردو با هم .
6. مشخصات فردی رو به دلخواه ویرایش کن . بعد از نمایش پیغام ثبت موفقیت آمیز بدون بستن پنجره دوباره اطلاعات رو ویرایش و ثبت کن . مسلماً انتظار خطا نباید داشت !
7. گفتم از Trim استفاده کن ولی نه فقط موقع ثبت . یه اشاره‌ی کوتاه : موقع ویرایش اطلاعات یه نفر به جای نام خانوادگی از Space استفاده کن و نتیجه رو مشاهده کن .
8. چرا وقتی یه نفر رو توو لیست انتخاب می کنیم حتی اگه موس رو قسمت‌های دیگه‌ای از لیست هم ببریم باز هم همون نام به عنوان Tooltip نمایش داده میشه ؟ منطقاً باید مربوط به رکورد زیر موس باشه .
9. موقع افزودن و ویرایش منطقاً باید یه محدودیت کاراکتری برای فیلدهات در نظر بگیری .