PDA

View Full Version : در Win 98

zoncpp
چهارشنبه 19 دی 1386, 15:28 عصر
در ویندوز های xp,2000 و غیره Parent فایلهای اجرایی (exe) فایل explorer.exe می باشد. اما در ویندوز 98 چی؟

bobrus
چهارشنبه 19 دی 1386, 16:47 عصر
سلام
در ویندوز 98 هم هیمنطور است کلا هر چیزی که در ویندوز اجرا می شود یعنی هرچی ما میبینیم در هر ویندوزی parent شون explorer.exe

مبین رنجبر
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:02 عصر
ولی من فکر نمیکنم که توی ویندوز XP و ویندوز های دیگه توی Parent Explorer.exe اجرا بشند .. چون اگر Explorer.exe رو ببندیم فایل های اجرایی بالا میان ... پس این معنی نداره که همه برنامه ها Parent فایل Explorer.exe هستند

bobrus
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:12 عصر
شما می تونی امتحان کنی
اگه از توی taskbar برنامه explorer رو خارج کنی( end task )همه برنامه ها از صفحه خارج میشن و بعد از اجرا شدن دوباره explorer دوباره همه اون برنامه ها یی که هنوز باز هستن نمایش داده میشوند. برنامه ها در ram اجرا و باز می شن ولی بوسیله explorer نمایش داده میشن چون حالت windows رو ( یعنی پنجره ) فایل explorer ایجاد می کنه

مبین رنجبر
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:20 عصر
ولی من حدود 100 باز این موضوع واسم تکرار شده .. explorer.exe بسته شده و همه برنامه ها به همون صورت معمولی در حال اجرا بودند و هیچ تغییری توی عملکرد برنامه ها ایجاد نشد و حتی برنامه ها هم Hide نشدند ....

البته من با این موضوع موافقم که پنجره ها با بسته شدن Explorer.exe هم غیب و بسته میشن ولی برای برنامه ها اینطور نیست ...

M8SPY_OK
پنج شنبه 20 دی 1386, 08:34 صبح
به نظر من بستگی به اون پروسه ای که در حال اجرا هست هم داره .

مثلاً اگه شما برنامه ای مثله Norton (منظورم همون Norton Antivirus ) رو باز کنید طوری که پنجره برنامه نمایش داده بشه ، و explorer.exe رو از پردازش خارج کنید . پنجره برنامه هیچ تغییری نمی کنه و مخفی نمیشه . چون فایل مربوطه یک پروسه سیستمیه !

ولی اگر برنامه ای مثل همین ویژوال بیسیک خودمون (VB6.exe) که پروسه سیستمی هم به شمار نمیاد ، Run باشه و explorer.exe رو ببندید مطمئناً برنامه مربوطه مخفی میشه (البته لازم به ذکر بگم اگه برنامه روو باشه یا در اصطلاح ON TOP باشه ، تاز مانی که اون رو Minimize نکردید مخفی نمیشه) و تا زمانی که explorer.exe رو دوباره Load نکردید برنامه هم چنان مخفی باقی می مونه !

در مورد فولدر ها هم باید بگم : در هر صورت بعد از بستن explorer.exe فولدر ها بسته میشن !

و یک نتیجه کلی میشه گرفت که فایل های اجرایی بدون نیاز به explorer.exe هم می تونن اجرا بشن !
(می تونید امتحان کنید . explorer رو End Task کنید - بعد از منوی فایل پنجره Task manager گزینه New Task رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده مقابل Open آدرس فایلی که می خواین اجرا بشه رو وارد کرده و OK رو بزنید. )

bobrus
پنج شنبه 20 دی 1386, 11:11 صبح
منم با نظر m8spy_ok موافقم

مبین رنجبر
پنج شنبه 20 دی 1386, 11:56 صبح
نظر m8SPY کاملا درسته .... با بستن Explorer.exe هیچ برنامه بسته نمیشه فقط فرم برنامه مخفی میشه که با فشرن کلید های ALT+TAB میتونیم اونها رو نمایان کنیم

zoncpp
شنبه 20 بهمن 1386, 08:30 صبح
نظر m8SPY کاملا درسته .... با بستن Explorer.exe هیچ برنامه بسته نمیشه فقط فرم برنامه مخفی میشه که با فشرن کلید های ALT+TAB میتونیم اونها رو نمایان کنیم

ولی برای اجرای یک exe نیاز به وجود explorer.exe داریم. اگه exeplorer.exe نباشه از کجا می خواهید فایل exe رو اجرا کنید؟

به هر حال از راهنماییهای همه شما ممنون. مشکلم حل شد.
مشکل من در نام exeی explorer بود. که در ویندوز های 2000، XP و بالاتر explorer.exe و در Win98 همین نام به همراه مسیر کامل آن، توسط API مورد استفاده من برگردانده می شود.