PDA

View Full Version : پیغام خطا در یک database

ravanfar
چهارشنبه 10 تیر 1383, 11:53 صبح
سلام
من با کمک wizardفرانت پیج یک website تهیه کردم (در یک شبکه intranet)سیستم عامل من xpاست و IIS هم نصب شده وقتی که فرانت پیج مراحل wizard را طی میکند بدون مشکل تا
انتهای کار رفته
حال من در صفحه submitدادههای خود را تایپ کرده و send میکنم و حتی پیغام موفقیت آمیز بودن آنرا در صفحه بعدی که میرود میبینم ولی وقتی میروم به صفحه result page در آنجا پیغام error زیر را میبینم:
Database Results Error
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x9b8 Thread 0xedc DBC 0x10e15c4 Jet'.
لطفا مرا راهنمایی کنید
متشکرم روانفر

امیر-نا
چهارشنبه 10 تیر 1383, 22:55 عصر
با سلام
فکر کنم که ارتباط با بانک اطلاعاتی در آن مشکل دارد یعنی باید قسمت ارتباط با بانک اطلاعاتی اونو درست کنید .
مثلا DSN اونو رو درست کنید .
برای DSN باید برید توی Control panel و Addministrator Tolls و در قسمت ODBC رفته و یک Sysstem DSN ایجاد کنید

یک توصیه هم می کنم البته کوچکتر از این حرفهاهستم
بهتر خودتون شروع کنید مثلا از کتاب ASP انتشارات SAM'S شروع کنید

با تشکر امیر

Peyman_Ranjbar
سه شنبه 27 مرداد 1383, 04:19 صبح
برای DSN باید برید توی Control panel و Addministrator Tolls و در قسمت ODBC رفته و یک Sysstem DSN ایجاد کنید
اگه میشه بیشتر توضیح بدید

Nightbat
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 10:05 صبح
برا ساختن یک System DNS باید مسیر زیر رو طی کنی:
Control Panel > Administrative Tools > Data Resources (ODBC)

بعد Tab مربوط به System DNS رو بزنی و روی Add کلیک کنی در این قسمت Driver مربوط به Database رو انتخاب میکنی و Finish رو میزنی در قسمت بعد در Data Source Name اسمی دلخاه میدی که بعدا با این اسم به این DSN مراجعه میکنی. در آخر روی Select کلیک میکنی و فایل مربوط به database رو انتخاب میکنی و ok رو میزنی .این خیلی مهم هست که بعد از این کار جای فایل DataBase رو عوض نکنی ولی اگر بخوای عوض کنی باید مسیر بالا رو بری و این دفعه Modify رو بزنی... :wink:

jannati
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 14:30 عصر
من هم به همین شکل یک DSNروی یک فایل اکسس ساختم.اما وقتی روی IISاجرا میکنم با خطای زیر مواجه میشم:
[code]
Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x6dc Thread 0xab0 DBC 0x2bd9024 Jet'.
/jannati/contact1.asp, line 46
[code/]

mehran-a
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 17:04 عصر
connection string تون رو می شه بزارید

saeedkhan
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 17:12 عصر
سلام
1 - زمان ایجاد dsn نباید بانک اکسس شما باز باشه .
2 - نام table موجود در دیتابیس نباید نام کلیدی داشته باشه مثلا : text
3 - فیلد ها نیز نباید نام کلیدی داشته باشند.
4 - اگه از DSN-Less Connection به جای DSN استفاده کنید بهتره . (برای اطلاعات بیشتر به بانک کد asp کلاسیک مراجعه کنید.)

یا علی

jannati
شنبه 19 شهریور 1384, 07:30 صبح
conn.connectionstring="DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("forumdb.mdb")

از این کد هم استفاده کردم نشد:
filedsn=c:\....\forumdb.dsn

mehran-a
شنبه 19 شهریور 1384, 12:11 عصر
بجای مسیر مجازی (Server.MapPath("forumdb.mdb) مسیر فیزیکی اون رو بده مثل
C:\Inetpub\wwwroot\test رو بده
این اشکال رو بعضی از ویندوز ها است یا اینجوری با مسیر بدی یا با ODBC