PDA

View Full Version : تفاوت option bottonدر اکسس وvb6 !!!?

ramin_xp
جمعه 21 دی 1386, 14:40 عصر
دوستان عزیز اقامهدی وسهراب خان سلام جسارتا یه یک هفته ناخوش احوال بودم عرض ادب نیومدم ولی یه سوال در مور دکمه اپشن ....تو vb6وقتی 2تا option botton ایجاد میکنم خودش اتوماتیک لینک میشه یعنی با فشار یکی اون یکی خاموش واین فعال میشه وبرعکس ولی تو اکسس توفرمم هرکاری میکنم انجام نمیشه ...حالا میخوام زحمت راهنماییمو بکشین وبرای مثلا زن یا مرد بودن نحوه ساختن 2تاoption botton روتواکسس بهم یاد بدید .ممنون

مهدی قربانی
جمعه 21 دی 1386, 21:13 عصر
سلام
آقا رامین اگر می خوای که حالت روشن و خاموش روی فرم داشته باشی باید از شیئ Option Group استفاده کنی نه از شیئ Option این نمونه رو ببین :

ramin_xp
شنبه 22 دی 1386, 08:27 صبح
سلام
آقا رامین اگر می خوای که حالت روشن و خاموش روی فرم داشته باشی باید از شیئ Option Group استفاده کنی نه از شیئ Option این نمونه رو ببین :
مهدی جان سلام دستت درد نکنه ممنونم از راهنماییت ...درپناه حق :تشویق:

ramin_xp
شنبه 22 دی 1386, 13:20 عصر
مهدی جان تو نمونه پیوست چه جوری میتونیم توفرممون باکد اگر falseانتخاب شد کوئری false ودرغیر این صورت کوئری true انتخاب بشه ؟

mostafa-sohrablou
شنبه 22 دی 1386, 14:45 عصر
سلام
توی رویداد فریم کد موردنظر رو ببین

ramin_xp
شنبه 22 دی 1386, 14:57 عصر
سهراب جان ممنونم از زحماتت تشکر:قلب:

ramin_xp
یک شنبه 23 دی 1386, 08:27 صبح
سهراب جان سلام زمانی که فایلو میبندیم ومجددبازش میکنیم مشخص نیست که درحالت فالس هست یا تروو !!!واسه این مشکل چکاربایدکرد؟پیوست کردم عکسشو

mostafa-sohrablou
یک شنبه 23 دی 1386, 13:08 عصر
شما برای اینکار بر روی فریم راست کلیک کرده و به قسمت تنظیمات آن می روید و سپس در تب data گذینه default Value مقدار 1 بدهی False و مقدار 2 بدهی True فعال می گردد.

ramin_xp
یک شنبه 23 دی 1386, 13:23 عصر
شما برای اینکار بر روی فریم راست کلیک کرده و به قسمت تنظیمات آن می روید و سپس در تب data گذینه default Value مقدار 1 بدهی False و مقدار 2 بدهی True فعال می گردد.
مصطفی جان سلام دوست من انگار بدمتوجه شدی ...اون مقادیر که گفتی داره ولی زمانی که فایلو میبندی ...ومجددبازمیکنی معلوم نیست که اخرین تعرفت فالس بوده یا تروو چون هر دو بی رنگ هستند اون عکسی که گذاشتم واسه زمانیه که فایلو تازه بازکردم :چشمک:

ramin_xp
یک شنبه 23 دی 1386, 16:40 عصر
ولی اقا مصطفی با این چیزی که شما راهنمایی کردید درنهایت یا false نشون میده یا در صورتی که trueباشه بازهم falseنشون میده چون default valueهمیشه 1هستش بازم مشکل منو حل نمیکنه ....:ناراحت: