PDA

View Full Version : مشکل در آپدیت دیتابیس در شبکه

Payman62
جمعه 21 دی 1386, 13:44 عصر
سلام.
من یه پروژه نوشتم که از طریق شبکه دیتابیس رو آپدیت میکنه. یعنی برنامه رو کلاینت ها نصب میشه و دیتابیس رو سرور اصلی تو شبکه هست. کلاینت ها باید اطلاعات دیتابیس رو آپیدیت کنن.
وقتی برنامه رو رو یه سیستم چک میکنم یعنی سرور و کلاینت رو یه سیستم در نظر میگیرم بدون مشکل کار میکنه و اطلاعات آپدیت میشن. ولی وقتی تو شبکه برنامه رو تست میکنم این ارور رو میده.

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)"

کانکشن استرینگ رو به این صورت تعریف کردم.

"server=408-st10\\SQLEXPRESS;database=Info;" + "Integrated Security=true;";
408-st10 اسم کامپیوتری که دیتابیس روشه و باید آپدیت شه. به جای 408-st10 آیپی اون کامپیوتر رو هم قرار دادم ولی باز همون ارور رو داد.
دومین شبکه هم مشکل نداره و سیستم ها همدیگه رو میشناسن و ارتباط دارن.

hassan razavi
جمعه 21 دی 1386, 14:00 عصر
شما وقتی Integrated Security=true قرار می دهید ، زمانی که روی server تست میکنید مشگلی ندارید چون از با user های خود server متصل شدید و امنیت رو بر اساس آن چک میگنه و تائید میکنه ولی وقتی از client می خواهید متصل بشید باید حتما user و pass را در connection قید کنید

Payman62
جمعه 21 دی 1386, 16:37 عصر
سلام.
جناب رضوی یادمه یوزر و پسورد رو هم ست کردم. یوزر و پسورد خود sql رو ست کردم. حتی یوزر جدید هم برای این کار ساختم. ولی یوزر جدیدی هم که تو sql ساختم کار نکرد و همون ارور رو داد.

hassan razavi
جمعه 21 دی 1386, 17:37 عصر
یک فایل با پشوند udl بسازید و Connection تون رو اونجا تست کنید.

Payman62
شنبه 22 دی 1386, 11:21 صبح
سلام.
راستش با پسوند udl اصلا کار نکردم میشه بیشتر توضیح بدید؟

sinpin
شنبه 22 دی 1386, 14:47 عصر
سلام.
راستش با پسوند udl اصلا کار نکردم میشه بیشتر توضیح بدید؟
شما یک فایل مثلا TXT بسازید . بعد پسوندش رو به‌‌ UDL تغییر بدید و روش دوبارکلیک کنید متوجه داستان میشید...

سار
شنبه 22 دی 1386, 15:47 عصر
سلام.
جناب رضوی یادمه یوزر و پسورد رو هم ست کردم. یوزر و پسورد خود sql رو ست کردم. حتی یوزر جدید هم برای این کار ساختم. ولی یوزر جدیدی هم که تو sql ساختم کار نکرد و همون ارور رو داد.

Server authentication چه مقداری داره؟

Payman62
یک شنبه 23 دی 1386, 13:04 عصر
سلام.
خوب udl رو ساختم. چطور به پروژه وصلش کنم؟
جناب سار من هم با یوزر sql خواستم لاگین کنم هم وین ولی هیچ کدوم نشد.

سار
یک شنبه 23 دی 1386, 13:21 عصر
من در اکثر واقع مانی این خظا رو میبینم که Server authentication در داخل خود SQL Server درست تنظیم نشده، برای همین پرسیدم.

Payman62
دوشنبه 24 دی 1386, 01:08 صبح
سلام.
امروز هم دوباره چک کردم. هم با آیپی هم کامپیوتر نیم هم یوزر وین هم یوزر sql
ولی این ارور رو میده.

Payman62
دوشنبه 24 دی 1386, 17:02 عصر
سلام. لطفا راهنمایی کنید.

Payman62
جمعه 28 دی 1386, 11:57 صبح
سلام.
مشکل رو حل کردم.
سرویس SQL Server Browser در حالت دیفالت استاپه. این سرویس برای برقراری ارتباط باید استارت باشه. فایروال ویندوز هم باید آف باشه.