PDA

View Full Version : استفاده از تصویر در RichEdit

Delphi-Man
شنبه 22 دی 1386, 11:50 صبح
با سلام
چطوری می شه یک تصویر رو داخل RichEdit گذاشت. مثلا word که فکر کنم با دلفی نوشته شده این طوریه. چطوری می شه یک کامپوننت مثل ادیتور word طراحی کرد؟

Mahmood_M
شنبه 22 دی 1386, 12:35 عصر
کامپوننت RichView (http://www.trichview.com) این امکانات و امکانات زیاد دیگری برای ویرایش متن ( مثل Word ) رو فراهم میکنه ...
توصیه می کنم حتما ازش استفاده کنید ...

http://www.trichview.com/shots/richview.gif

مثلا word که فکر کنم با دلفی نوشته شده این طوری
ولی فکر نکنم Word با دلفی نوشته شده باشه !

موفق باشید ...

mrm0101
شنبه 22 دی 1386, 15:24 عصر
با تشکر جالب بود

ورد رو با ویژوال بیسیک نوشتن . دلیل نداره ماکرو سافت برای نرم افزارهاش از بورلند استفاده بکنه . و انتشار این موضوع که ورود و افیس با ویژوال بیسیک بود باعث تحرک و رونق اون در بین برنامه نویسان شد

Delphi-Man
شنبه 22 دی 1386, 17:27 عصر
امیدوارم رایگان باشه! حالا می رم یه نگاه بندازم...!

با تشکر جالب بود

ورد رو با ویژوال بیسیک نوشتن . دلیل نداره ماکرو سافت برای نرم افزارهاش از بورلند استفاده بکنه . و انتشار این موضوع که ورود و افیس با ویژوال بیسیک بود باعث تحرک و رونق اون در بین برنامه نویسان شد
اینم یه حرفیه!
ولی Hint ها و فورم ها که خیلی شبیه به دلفی هست!
منم به ویژوال بیسیک وارد نیستم! (یعنی بلد نیستم:ناراحت:)!

Delphi-Man
شنبه 22 دی 1386, 18:02 عصر
این که Trial!!!!!!!!! ببینید این کار برای اون صفحه قرمزه که نشان دهنده تریال هست خوبه؟

ShowWindow(screen.Forms[screen.FormCount-1].Handle,0);

ولی ممنون خیلی چیز توپیه.

Delphi Coder
شنبه 22 دی 1386, 21:54 عصر
با تشکر جالب بود

فقط یکی از فایلهای DLL توی Office با اسم EEFONTS.DLL رو دیدم که با ویژوال بیسیک نوشته شده بقیه همشون MicroSoft Visual C++ v7.0 و به بالا هستن.

mrm0101
شنبه 22 دی 1386, 23:26 عصر
سلام . این طبیعی است که ماکرو سافت در نرم افزار هاش از dll هایی استفاده می کنه که با زبان قدر تمند سی نوشته شده . منظور من محیط کاری و اینترفیس نرم افزار ورد و کلا افیس بود . البته این رو مستند عرض می کنم . حالا یادم نیست کجا خوندم سایتش رو پیدا کردم لینکش رو می دم خدمتتون

Delphi Coder
شنبه 22 دی 1386, 23:38 عصر
این طبیعی است که ماکرو سافت در نرم افزار هاش از dll هایی استفاده می کنه که با زبان قدر تمند سی نوشته شده. اگه توجه داشته باشید پایین دیالوگ خود فایل EXE هم با MSVC++ 7 نوشته شده. ممنون به هر حال.

vcldeveloper
یک شنبه 23 دی 1386, 02:11 صبح
منظور من محیط کاری و اینترفیس نرم افزار ورد و کلا افیس بود . البته این رو مستند عرض می کنم .
محیط کاری Office در هر زمانی که ارائه شده دارای نوع آوری هایی نسبت به کنترل های استاندارد ویندوز بوده؛ فکر نمی کنم اصلا VB قابلیتی برای همچین کارهایی داشته باشه.

فقط یکی از فایلهای DLL توی Office با اسم EEFONTS.DLL رو دیدم که با ویژوال بیسیک نوشته شده
اصلا VB می تونه DLL تولید کنه؟!

Delphi Coder
یک شنبه 23 دی 1386, 04:06 صبح
اصلا VB می تونه DLL تولید کنه؟!
East Europian Fonts یه ActiveX هست در حقیقت. VB قابلیت تولید ActiveX رو داره. با توجه به تشخیصی که PEID میده (گزینه Select شده تو فایل ضمیمه قبلی)و یه نگاه ساده به جدول IAT معلومه که با VB6.0 نوشته شده.

محیط کاری Office در هر زمانی که ارائه شده دارای نوع آوری هایی نسبت به کنترل های استاندارد ویندوز بوده؛ فکر نمی کنم اصلا VB قابلیتی برای همچین کارهایی داشته باشه.
کاملا با شما موافقم

Mahmood_M
دوشنبه 24 دی 1386, 22:38 عصر
حتی با vc هم ننوشتن
ماکروسافت ابزار توسعه مخصوص به خودش رو داره
مهم ابزار نبود ، مهم زبان بود که مطمئنا از خانواده C هست ...

سعی کنید قبل از خنده ، از خنده دار بودن موضوع اطمینان حاصل کنید ...

در کل بحثی نیست که ارزش ادامه در این تاپیک ( که موضوعش چیز دیگه ایه ) رو داشته باشه ...

...