PDA

View Full Version : برنامه ای برای ارتباط با سخت افزار

yavari
یک شنبه 23 دی 1386, 13:11 عصر
سلام

من میخوام یه برنامه ای بنویسم که ارتباط زیادی رو با سخت افزار رو می طلبه
با vb (البته دات نت) کد می نویسم و سرعت کارم با C# پائینه
آیا C# تو زمینه ارتباط با سخت افزار قدرت بیشتری داره ؟
اصلا فرقی میکنه که کدومو انتخاب کنم ؟ :متفکر:

پیشاپیش ممنون از ارائه نظراتتون

hmm
یک شنبه 23 دی 1386, 13:19 عصر
فریم ورک دات نت برای اینکار توابع داره فرقی نداره شما با vb.net یا #C کد بنویسین.

hamed_bostan
یک شنبه 23 دی 1386, 13:27 عصر
دوستمون hmm درست میگن اما اگر تو اینترنت دنبال سورس کار با سخت افزار بگردی کد c# بیشتر وجود داره تا وی بی . البته تا جایی که من تجربه کردم . پس اگه می خوای از اینترنت کمک بگیری زبان درستی رو انتخاب کن که هی نخوای convert کنی

skyline
یک شنبه 23 دی 1386, 15:39 عصر
با سلام

برای سرعت بخشیدن به دسترسی سخت افزار بهترین و سریعترین اسمبلی میباشد .

ولی در زبانهای NET. با توجه به متفاوت بودن زبان تفاوتی در بستر کار وجود ندارد پس سرعت نهائی یکی است. تنها تفاوت در نوشتن عملیات تبدیل اطلاعات مانند checksum و parity و غیره میباشد که بهتر است به زبانی برنامه بنویسید که به آن تسلط بیشتر دارید.

hassan razavi
یک شنبه 23 دی 1386, 22:58 عصر
منظورتون از سخت افزار هم واضح مطرح نکردید. سخت افزار خود کامپیوتر یا ارتباط با سخت افزارهای دیگه از طریق پورتها (مثلا Com یا LPT ، USB )

yavari
دوشنبه 24 دی 1386, 09:22 صبح
سلام

ممنون از توجه دوستان
ارتباط با سخت افزارهای دیگه از طریق پورتها مد نظرم بود !

ممنون

ARA
دوشنبه 24 دی 1386, 09:30 صبح
به نظر من c# در بعضی مواقع میتواند بیشتر به شما کمک کند

دست شما را باز میکند و فکر کنم سرعت بیشتری رو در کار با unsafe به شما میدهد

majjjj
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:35 عصر
كار كردن با كدوم پورت راحتره -من برنامه نويسي سخت افزارهاي جانبي رو دنبال ميكنم منبعي براي اين كار سراغ داريد؟

Felony
یک شنبه 02 مرداد 1390, 13:25 عصر
كار كردن با كدوم پورت راحتره -من برنامه نويسي سخت افزارهاي جانبي رو دنبال ميكنم منبعي براي اين كار سراغ داريد؟
پورت Com از همه راحت تر و بی دردسر تر هست و مستندات بسیار زیادی براش تو نت پیدا میشه ، کافیه همین مطلب رو گوگل کنید .