PDA

View Full Version : lock table or user

علی اکبر
یک شنبه 23 دی 1386, 13:42 عصر
سلام
ببخشید می دونم این موضوع قبلا بحث شده من هم موضوعات بحث شده را با دقت مطالعه کردم
اما.......
یک بانک اطلاعاتی دارم که در سرور وینوز 2003 قراردادم وبا نرم افزار به صورت وینوزبایس به اون متصل شدم(البته چندیم کاربر)
مشکلم اینه که وقتی یکی از یک بانک select می گیره الباقی همه lock می شن وباید منتظر بمونند
مطرح کردید که اگر table ازنوع innodb باشه ولی اینکارو کردم هیچ تاثیری نداشت
سعی کردم با replac یک ذخیره از بانک داشته باشم وبعضی از کاربرها رو به او یکی بانک هدایت کنم سرعت خیلی بیشتر کاهش یافت

درضمن من با odbc به بانک متصل شدم

ممنون می شم دوستان کمک کنند

oxygenws
یک شنبه 23 دی 1386, 20:22 عصر
۱- کد برنامه، بخشی که به دیتابیس وصل میشه رو بذار.
۲- محتویات فایل my.cnf رو بذار (شاید تو شاخه ویندوزت باشه یا تو شاخهء نصب mysql)

علی اکبر
دوشنبه 24 دی 1386, 07:25 صبح
ممنون
برنامه xamp رو نصب کردم ویه بار هم wamp که فایل my.cnf رو به طورپیش فرض تعیین می کنه
در عین حال چشم
برنامه با فاکس پرونوشته شده است

mycon = SQLSTRINGCONNECT("driver={MySQL ODBC 3.51 Driver};DATABASE=tabestan86;SERVER=127.0.0.1;UID=; PASSWORD=;")

فایل مورد نظر هم ضمیمه گردید
یکی از دوستان به من گفت اگر برنامه به زبان وب بایس نوشته شود هیچ موقع این مشکل پیش نمیاید نظر شما در این مورد چیست؟
ممکنه مربوط به ویندوز سرور باشه وباید(بگیم بهتره) این نوع دیتابیس روی لینوکس نصب بشه

oxygenws
دوشنبه 24 دی 1386, 13:12 عصر
۱- به نظر می رسه دوستتون داره اشتباه می کنه :)
۲- شما توانایی کار کردن با innodb رو ندارید (چون تو فایل کانفیگ مسدود شده)
۳- در مورد سوال اولم، چون با فاکس نوشتید نمی تونم چیزی بگم. باید فاکس و odbc رو بررسی کنید که من تخصصی توش ندارم.
۴- این خطوط رو زیر [mysqld] توی فایل کانفیگ بذار:

connect_timeout=10
interactive_timeout=300
wait_timeout=120
و بعد mysql رو ری استارت کن و دوباره تست کن.

علی اکبر
دوشنبه 24 دی 1386, 13:52 عصر
ممنون
در مورد فاکس باید بگم مشکل از اون نیست جون با بایسیک هم تست کردم همین مشکلو داشت
اون خطو امتحان کنم
باز هم ممنون

علی اکبر
سه شنبه 25 دی 1386, 07:24 صبح
فایده نداشت
فقط کوری که بیشتر از حد معمول طول می کشید وجلوی بقیه رو می گرفت در زمان خاص کیل می کرد
با ado هم تست کردم یعنی مقایسه با odbc یه جاهایی خوب بوى یه جاهایی نه
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

oxygenws
سه شنبه 25 دی 1386, 11:09 صبح
از سمت mysql به نظر می رسه مشکلی نباشه، ببین odbc تنظیمات خاصی برای این موارد نداره!