PDA

View Full Version : سوکت پروگرامینگ در VC++9.0

TheMatrix
یک شنبه 23 دی 1386, 18:41 عصر
سلام دوستان من VS08 Professional Edition ریختم. برای Scoket Programmin در VC++9.0 چه Library هایی رو باید Include کنم؟ (socket.h, winsock.h, winsock2.h و ... در VS08 وجود ندارد !!)
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Nima_NF
دوشنبه 24 دی 1386, 00:18 صبح
لطفا قبل از مطرح کردن سوال ابتدا در فروم جستجو کنید.

شما نه تنها باید هدر فایل های مورد نیاز را (با توجه به توابعی که استفاده می کنید) در کدها include کنید ، بلکه باید فایل Library آن را هم که نیاز دارد به قسمت linker پروژه اضافه کنید ، در غیر این صورت نمی توانید از dll آن استفاده کنید و برای هدر فایل ها خطا دریافت می کنید:

Ws2_32.lib

در هر حال همیشه باید از msdn استفاده کنید و با توجه به توابع مورد استفاده Library را اضافه کنید (نوع جدید آنها برای ویستا یا سری های قبل) که در زیر هر صفحه نیازمندی ها ذکر شده است .

TheMatrix
دوشنبه 24 دی 1386, 08:17 صبح
لطفا قبل از مطرح کردن سوال ابتدا در فروم جستجو کنید.

شما نه تنها باید هدر فایل های مورد نیاز را (با توجه به توابعی که استفاده می کنید) در کدها include کنید ، بلکه باید فایل Library آن را هم که نیاز دارد به قسمت linker پروژه اضافه کنید ، در غیر این صورت نمی توانید از dll آن استفاده کنید و برای هدر فایل ها خطا دریافت می کنید:

Ws2_32.lib

در هر حال همیشه باید از msdn استفاده کنید و با توجه به توابع مورد استفاده Library را اضافه کنید (نوع جدید آنها برای ویستا یا سری های قبل) که در زیر هر صفحه نیازمندی ها ذکر شده است .

چه جوری به Linker اضافه کنم؟

ICEMAN
دوشنبه 24 دی 1386, 09:12 صبح
سلام دوستان من VS08 Professional Edition ریختم. برای Scoket Programmin در VC++9.0 چه Library هایی رو باید Include کنم؟ (socket.h, winsock.h, winsock2.h و ... در VS08 وجود ندارد !!)
ممنون میشم راهنماییم کنید.

یکی از دوستان کتاب کاملی در مورد Socket Programming نوشتن اگه خواستی با
Y! ID :farhadnia_p تماس بگیر تا برات بفرسته

Nima_NF
دوشنبه 24 دی 1386, 14:43 عصر
وارد منوی project شده و وارد properties پروژه شوید. به بخش linker بروید و سپس input و در بخش additional dependencies این کتابخانه را وارد کنید : Ws2_32.lib
(تذکر : در بالای صفحه release یا debug و یا همه حالت های کامپایل پروژه را انتخاب کنید و سپس آن lib را وارد کنید)

راه دیگر به شکل برنامه نویسی:

#include <WinSock2.h>
#pragma comment( lib, "WS2_32.lib" )
// other codes

emad4000
سه شنبه 04 مرداد 1390, 11:52 صبح
...
راه دیگر به شکل برنامه نویسی:

#include <WinSock2.h>
#pragma comment( lib, "WS2_32.lib" )
// other codes

ببخشید شما گفتید با این دستور فایل LIB به پروژه لینک میشه، ولی تا جایی که من میدونم با این دستور #pragma comment یک کامنت به فایل خروجی اضافه میشه؟؟؟ من اشتباه می کنم یا این کاربرد رو هم داره ؟