PDA

View Full Version : برگشت کاغذ در پرینتر سوزنی

حسین علوی
یک شنبه 23 دی 1386, 22:08 عصر
سلام با چه دستوری میتوان کاغذ را در پرینتر های سوزنی برگرداند(منظورم این است که دربعد از هر بار چاپ با زدن کلیدی کاغذ به پشت هد پرینتر برگردد)اورژانسی...........

حسین علوی
دوشنبه 24 دی 1386, 01:43 صبح
لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه ---- شدیدا کارم گیره

GGRRSS_2
دوشنبه 24 دی 1386, 09:20 صبح
سلام در تاپیکهای فاکس پرو به نقل از آقای زواری نحوه کنترل چاپگر را دیده بودم

حسین علوی
دوشنبه 24 دی 1386, 12:05 عصر
جستجو کرده ام ولی چیزی پیدا نکردم یکی از بزرگان لطفا راهنمایی کنه

harati
دوشنبه 24 دی 1386, 12:30 عصر
با چه چاپگری کار می کنید؟ از چه نوع کاغذی (پیوسته یا Sheet) استفاده می نمایید؟

اگر از چاپگرهای سازگار با Epson با کاغذ پیوسته استفاده می کنید، می توانید با استفاده از Setting خود چاپگر این کار را انجام دهید. یک گزینه تحت عنوان Auto Tear off دارد که پس از اتمام چاپ کاغذ را آنقدر بیرون می دهد که قابل جداسازی باشد. سپس با ارسال فرمان چاپ بعدی به صورت اتوماتیک کاغذ را به داخل می کشد و ادامه می دهد.
البته این موضوع مربوط به زمانی است که من تحت DOS و با Foxpro کار می کردم. تا جائیکه یادم هست شما نمی توانید روی کاغذهای Sheet (مثل A4 یا A5) این کار را انجام دهید. برای این نوع کاغذ پس از اتمام عملیات چاپ کل Sheet از چاپگر خارج می شود.

حسین علوی
دوشنبه 24 دی 1386, 14:47 عصر
سلام دوست گرامی-تشکر از پاسخ شمااز پرینتر EPSON LQ-300+II ESC/P2 و کاغذ پیوسته استفاده میکنم من گزینه Auto Tear off را در تنظیمات این پرینتر ندیدم آیا را دیگری هست؟یک سوال دیگه هم دارم با چه دستوری میتوان پرینتر را مثلا از B5 به A4 برد یا برعکس؟

vbhamed
دوشنبه 24 دی 1386, 15:12 عصر
سلام
شما باید چاپگر رو به صورت باینری باز کنید با دستور زیر

Open "lpt1:" For Binary As #1بعد کد های برگشت رو بهش بفرستید

←@←jV←jX که معادل کاراکترهایی میشه که شمارشونو آوردم

27,64,27,106,86,27,106,88,32تو فایل ضمیمه راهنمای کامل برنامه نویسی کدهای epson رو گذاشتم براتون، صفحه 221 رو ببینید

کلا از دستورات زیر می تونید برای فرستادن کد برگشت استفاده کنید، اگر مقدار برگشت کاغذ کم بود غیر از 27 و 64 بقیه اعداد رو دستکاری کنید یا اینکه سری عددی که جلوی prncode نوشته رو دوباره تکرار کنید

Dim PrnCode$(), xx$, i%

PrnCode = Split("27,64,27,106,86,27,106,88,32", ",")
Open "lpt1:" For Binary As #1

For i = 0 To UBound(PrnCode)
xx = xx & ChrW$(Val(PrnCode(i)))
Next

Put #1, , xx
Close #1