PDA

View Full Version : تشکیل تیم برنامه نویسی

visual_sadegh
دوشنبه 24 دی 1386, 11:24 صبح
سلام دوستان
به اتفاق چند تا از دوستان تصمیم گرفتیم یک جایی رو اجاره کنیم و یک تیم برنامه نویسی راه بندازیم
می خوام از کسانی که در این خصوص تجربه دارند راهنمایی بگیرم.

سوال اول
می تونم بجای خرید 5 تا سیستم یک سرور و 5 تا تین کلاینت بخرم؟ آیا می تونه برای چهار تا کلاینت که وی بی دات نت کار می کنند جوابگو باشه
اگه می شه سیستم پیشنهادی شما چیه؟

سوال دوم
به چه تجهیزات دیگه ای ممکنه نیاز پیدا کنم.

اگه مواردی دیگه ای هست که بتونه بهم کمک کنه بگین ممنون می شم.

saman_itc
دوشنبه 24 دی 1386, 12:53 عصر
عزیزم من دفتر دارم

سوال اول تو همه روایات آمد 5 تا سیستم بخری بهتر چون آگه سرورت خراب بشه کل سیستم هات نمی خوابن و بعد ها فروش 5 تا سیستم راحت تره و دلایل زیاد دیگه هم هست اگه خواستی تو یاهو pm بده چون فارسی نوشتن سخته

Hard 160 چون بشترش لازم نیست مگه پولش داشته باشی
DVD RW لازم
CPu Core 2 حتما لازم
Power 500 خوبش لازم
Printer 1 Coler Leyser خوبش لازم 1 دونه
scaner خوبش لازم1 دونه
Ram 1G حتما لازم

saghari
دوشنبه 24 دی 1386, 16:28 عصر
با سلام
دوست عزیز به نظر من تجهیزات جانبی که باید تهیه کنی به نوع پروژه یا پروژه هایی که میخواهی روش کار کنی بستگی داره. مثلا اگه بخواهی نرم افزارهای آموزشی بسازی احتمالا به تجهیزات ضبط صدا و فیلم برداری نیاز پیدا میکنی و ...
در مورد مشخصات سیستمها هم اگه مشخصات سیستم ها رو میخواهی با احترام به نظر دوستمون موارد زیر رو توصیه میکنم
Ram یکی از قطعاتی که خیلی توی سرعت سیستم، مخصوصا توی پرو‍ژه های بزرگ تاثیر داره. بنابراین به نظر من اگه تا موقع خریدتون رم ddr3 ارزون شده بود حتما از اونا بخر در غیر اینصورت ddr2 و به نظر من بین 2 تا 4 گیگ مناسبه (من فرق سرعت رو وقتی رم 1 داشتم با وقتی 4 شد تجربه کردم. قابل قیاس نیست)
در مورد هارد حتما هارد sata 2 بگیر (البته اختلاف قیمت اندازه های مختلفش چندان زیاد نیست)
به نظرم حداقل برای یکی از کلاینهات کارت گرافیکی تهیه کن که direct x 10 رو بطور کامل پشتیبانی کنه (مخصوصا اگه قصد داری نرم افزاری گرافیک بیس هم تولید کنید)

توجه داشته باش که همه سیستم های کاربرانی که از نرم افزارهای تولیدی شما استفاده خواهند گرد به روز و قدرتمند نیستند. پس به نظر من برای تست نرم افزارتون در شرایط واقعی تر به یک سیستم کاملا معمولی هم نیاز داری. (بعنوان مثال اکثر کامپیوترهای سازمانی که من براشون برنامه ای رو نوشته بودم پنتیوم 3 بودند که مشخصا سرعت اجرای نرم افزار روی اونها با سیستم های خودتون فرق میکنه)
البته موارد زیادی دیگه ای است که باید تهیه کنی یا بهشون توجه کنی که انشاء الله بقیه دوستان بیشتر راهنمایی میکنن
موفق باشید

sinpin
دوشنبه 24 دی 1386, 23:52 عصر
می تونم بجای خرید 5 تا سیستم یک سرور و 5 تا تین کلاینت بخرم؟ آیا می تونه برای چهار تا کلاینت که وی بی دات نت کار می کنند جوابگو باشه
اگه می شه سیستم پیشنهادی شما چیه؟
اگه دوست دارید اونا رو حسابی اذیت کنید بله thin Client بهترین انتخابه !

به چه تجهیزات دیگه ای ممکنه نیاز پیدا کنم.
اگه مواردی دیگه ای هست که بتونه بهم کمک کنه بگین ممنون می شم.
سوییچ 8 پورت + مانیتور LCD 19 اینچ و ترجیحا واید + چند عدد صندلی خوب و با کیفیت
پرینتر و اسکنر نیازی نیست و یک دستگاه Multi Function (با قیمت زیر 200 هزارتومان) معمولا کار رو راه میندازه
فکر میکنم برای شروع به فکر زیاد خرج کردن (جز در مورد مانیتور و صندلی : اونهم بدلیل احترام به حقوق اولیه انسانها) نباشید

maryam_vb
سه شنبه 25 دی 1386, 10:28 صبح
پرینتر و اسکنر نیازی نیست و یک دستگاه Multi Function (با قیمت زیر 200 هزارتومان) معمولا کار رو راه میندازه

شاید در مقام اظهار نظر نباشم ولی لازمه بگم:

من با دستگاه multi function موافق نیستم ، چون هر کی که خریده پشیمونه ، خیلی گیرو ویر داره .

هر که را بهر کاری ساختن!(راجع به دستگاه هم صدق میکنه)

visual_sadegh
سه شنبه 25 دی 1386, 10:59 صبح
اگه ممکنه در مورد کار تیمی و نحوه نوشتن برنامه بصورت گروهی توضیح بدید.
منظورم اینه که اگه لازم بشه یک برنامه رو بصورت گروهی بنویسیم چطوری عمل کنیم.

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 13:27 عصر
در مورد visual studio team suit جستجو کنید.

visual_sadegh
سه شنبه 25 دی 1386, 13:53 عصر
در مورد visual studio team suit جستجو کنید.
در این مورد هیچ اطلاعاتی ندارم
اگه کمی توضیح بدید ممنون می شم.

VisualStudio
سه شنبه 25 دی 1386, 20:26 عصر
برای این منظور از کتاب Pro Visual Studio 2005 Team System Application Development
میتوانید استفاده کنید

http://www.apress.com/book/view/159059682X

Dariuosh
سه شنبه 25 دی 1386, 21:42 عصر
اگه ممکنه در مورد کار تیمی و نحوه نوشتن برنامه بصورت گروهی توضیح بدید.

به خود مایکروسافتم میتونی یه سری بزنی
http://msdn2.microsoft.com/en-us/teamsystem/aa718791.aspx

babakj
چهارشنبه 26 دی 1386, 22:35 عصر
دوست گرامی
ترجیح می دم به جای اینکه این کارا رو بکنی با من یه مشورتی کنی

چون من دقیقا این راه رو یک بار رفتم و اتفاقا منم وی بی دات نت کار می کنم
ولی مشکلات خیلی زیاده

مشکل تین کلایت یا پی سی یا سرور نیست عزیز جان

به قول شاعر که می گه :

تو مو می بینی و من پیچش مو

اگه خواستی راهنماییت کنم به این آی دی تو یا هو پیام بده

babak_love27

بازم بگم - عجله نکن

saman_itc
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:12 صبح
با سلام خدمت دوستان
ما داریم کا میکنیم با این تجهیزاتی که گفتم هیچ مشکلی نداریم
با احترام به نظر دوستون من با ram 1 ddr2 کار میکنم و هیچ مشکلی ندارم
ولی اگه غیر اون میخوای یه بازی سنگین هم کنارش نصب کنی حتما رم 5 بگیر
ما اینجا آمدیم یه چیزه متوسط که می شه باهاش کار کرد گفتیم .(خیلی چیزای بهترو هم میشه گرفت .یا اینه 5 تا لپ تاپ DEL بگیری عزیزم
اگه میخوای دو ماه بعد جمع کنی دفترتو حتما Multi Function بگیر
نکته آخر که همه چیزو به پولت بستگی داره

sinpin
پنج شنبه 27 دی 1386, 03:24 صبح
شاید این بحث بیهوده (به دلیل سلیقه ای بودن) داره طولانی میشه.
اما اجازه میخوام یک نکته رو توضیح بدم :

Printer 1 Coler Leyser خوبش لازم 1 دونه
scaner خوبش لازم1 دونه

من با دستگاه multi function موافق نیستم ، چون هر کی که خریده پشیمونه ، خیلی گیرو ویر داره .
هر که را بهر کاری ساختن!(راجع به دستگاه هم صدق میکنه)

اگه میخوای دو ماه بعد جمع کنی دفترتو حتما Multi Function بگیر
در مورد پیشنهاد خرید یک دستگاه Multi Function به جای چند دستگاه چاپگر و اسکنر و کپی :
ظاهرا بعضی دوستان فرقی بین راه اندازی یک تیم برنامه نویسی کوچیک و یک مرکز تایپ و تکثیر (یا شاید گیم نت) نمیدونند !
البته یک استثناء هست؛ مثلا گاهی در یک تیم کوچیک برنامه نویسی هم ممکنه افرادی باشند که لازم بدونن : روزی حداقل 500 صفحه متن (مثلا یک کتاب) و یا 50~40 برگ عکس تمام صفحه ی رنگی را رایگان چاپ کنند و یا اینکه هوس کنند تصویر نامزدشون رو با بالاترین رزولیشن و در سایز A3 اسکن کنند و یا ...

بزرگترین سرمایه ی یک شرکت برنامه نویسی کوچیک واسه شروع، فقط چند تا فکر خوب و مثبته.

visual_sadegh
پنج شنبه 27 دی 1386, 09:29 صبح
از راهنمایی تون ممنون
ولی کاش کمی راجع به برنامه نویسی تیمی از تجربیات خودتون می نوشتید.
لینک های برنامه نویسی تیمی خیلی به کارم نیومد.فقط اگه اشتباه نکرده باشم نرم افزار های دات نت دارای ویرایش تیم سویت برای برنامه نویسی گروهی هست که باید یاد بگیرم.
ولی اگه ممکنه راجع به تجربه شخصی خودتون بگید.
ممنون

saman_itc
جمعه 28 دی 1386, 01:15 صبح
من با نظر آقای sinpin (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=6235) کاملا موافقم گرچه نفهمیدم نظر ایشون نسبت به من حرفای من چیه
همه چیز با ÷شت کار بدست میاد
تو کارای گروهی آدمای کله شق کارو خراب میکنن
تو تیم یه خورده گذشت لازمه وگه نه کارا پیش نمیره
ببخشید حرفام فلسفی شد.ولی لازم بود بگم.موفق باشیAll

maryam_vb
جمعه 28 دی 1386, 10:28 صبح
من نظرم رو بر حسب تجربه ای که تو دوران کار آموزی در شرکت سرمایه گذاری داشتم بیان کردم،مسئول بخش انفورماتیک بهم پیشنهاد داد که حتی برای منزل هم دستگاه multi function نخرم این حرف کسیه که بیش از 10سال سابقه کار در این زمینه رو داره.(البته خودم هم نمونه هاشو مشاهده کردم)

دوستان ،لطفا بحث تخصصی که دوستمون بهش نیاز داره رو بیان کنید تا من هم از دریای دانش شما بهره مند شم.

sinpin
جمعه 28 دی 1386, 15:53 عصر
2- آقای امیر شکاری تا کسی رو به چشم خودتون ندیدین و نسبت به رفتار و افکارش شناختی پیدا نکردین اینقدر بیرحمانه درموردش قضاوت نکنین. شما با این حرفتون دل یه آدم رو شکستین.
متاسفم - من نمیدونستم اینقدر بیرحمانه (!) اظهار نظر کردم اما در هر صورت خواهش میکنم من رو ببخشید.

1-من نظرم رو بر حسب تجربه ای که تو دوران کار آموزی در شرکت سرمایه گذاری داشتم بیان کردم،مسئول بخش انفورماتیک بهم پیشنهاد داد که حتی برای منزل هم دستگاه multi function نخرم این حرف کسیه که بیش از 10سال سابقه کار در این زمینه رو داره.(البته خودم هم نمونه هاشو مشاهده کردم)
باور بفرمایید من هم نظرم رو بر اساس تجربه گفتم و نه صرفا از رو هوا ! ایشون هم لابد دلایل خودشون رو داشتند...
من خودم یک دستگاه Epson cx3200 چندکاره دارم که بیش از 4 ساله داره واسه من و سایر دوستان (!) کار میکنه + اینکه مجموع هزینه مصرفی (TCO) اون هم به شدت پایینه
لطفا در این مورد هم یک جستجو بفرمایید : "Printer total cost of ownership"

Microsoft.net
شنبه 29 دی 1386, 12:14 عصر
دوست عزیز در تشکیل یک تیم برنامه نویسی یک سری نکات هستند که خیلی کلیدی هستند و نبود هر کدوم از اونها حکم مرگ و زندگی رو بازی میکنه

1 - مدیر پروژه مسلط و با تجربه
2 - تیم یک دست و تمام وقت
3 - سخت افزار مناسب و به روز
4 - پشتیبان مالی شرکت تا زمانی که به تولید محصول برسه - حداقل 6 ماه تا 1 سال بتونه حقوق تیم برنامه نویسی رو بده از جیب
5 - بخش فروش و بازاریاب قوی که به موازات تکمیل پروژه بتونه مشتری جذب کنه . چون اگه نرم افزار تکمیل بشه بعد ببینید کسی نمی خره خیلی ضد حاله
6 - یه ایده خوب برای تولید نرم افزار خیلی مهمه - مثلا نرم افزار حسابداری که هر ننه قمری نوشته و داره با قیمت 2000 تومن می فروشه یه آب میوه هم روش میده به طرف ! حالا شما بیا با این هزینه ها دوباره همین نرم افزار رو بنویس و قیمت بده 500 هزار تومن !! قبول کن که فروشش اگه غیر ممکن نباشه خیلی سخته .حالا هی شما بیا بگو بانک من نمی دونم SQL هست گزارشاتم Crystal هست و ... این چیزا مشتری رو وادار نمی کنه بجای 2000 تومن 500 هزار تومن پول بده . مگه اینکه نرم افزارت یه ایده نویی داشته باشه .
7 - تو انتخاب زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی و محیط گزارشی و ... باید خیلی دقیق عمل کنی و خیلی چیزا رو مد نظر بگیری چون پروژه که start بخوره و بخای هر کدوم اینها رو عوض کنی خیلی هزینه و زمان خواهد برد

اینها نظره منه البته با توجه به تجربیاتی که داشتم

visual_sadegh
یک شنبه 30 دی 1386, 08:42 صبح
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی تون فکر می کنم اهمیت چطور کار کردن بیشتر از خود سیستم ها باشه ،
با داشتن بهترین و بروز ترین سخت افزار ولی بدون هدف و برنامه نمی توان به جواب رسید.
بهتره شرایط خودم را بگم تا بهتر بتونید راهنماییم کنید.
چند ماهی هست که تعداد برنامه هایی که باید تحویل بدم اینقدر هست که یا فرصت نوشتن و تحویل رو ندارم یا اینکه جوریه که باید گروهی نوشت.
از طرفی حجم کار باعث می شه که دیگه نتونم بازار یابی کنم ،تازه پیش مشتری ها حسابی بدقول شدم .
با این شرایط تصمیم گرفتم که یک تیم تشکیل بدم. ,ولی من تاحالا همه برنامه هامو خودم تنهایی نوشتم و بصورت گروهی برنامه نویسی نکردم .
می خوام بدونم چطوری می تونم تیم رو مدیریت کنم یا اگر قرار شد که یک برنامه رو بصورت گروهی بنویسیم چطوری عمل کنیم
خواهشم اینه که منو به سایت های دیگه ارجاع ندید ترجیه می دم یه راهنمایی ساده و کلی بشم با تا اینکه تو سایتا پرسه بزنم و گیج بشم.
راستی یادم رفت بگم که من کارمندم لطفا به این دلیل منو ناامید نکنید.

visual_sadegh
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 10:40 صبح
سلام
یعنی کسی نیست اینجا که تجربه کار گروهی داشته باشه

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 11:21 صبح
دوست عزیز من تجربه این کار را دارم ولی به نظر من بزرگترین مشکل این کار این است که هر تعداد که هستید همه شما باید دقیقا در یک سطح باشید.اگر تونستی این مشکل را حل کنی بقیه مشکلات خود به خود حل می شود.

visual_sadegh
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 11:29 صبح
ممنون از راهنماییت
چطور می شه با چند برنامه نویس روی یک پروژه کار کرد، آیا هر کسی می تونه روی یک فرم توی پروژه کار کنه آیا می شه یک پروژه رو به اشتراک گذاشت.

maryam_vb
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:11 عصر
همه شما باید دقیقا در یک سطح باشید.
چرا لازمه که همه دقیقا در یک سطح باشن؟
این به معنای یکی بودن توانایی افراد که نیست،هست؟
به نظر من یه فرد مسلط و نسبتا سطح بالاتر از بقیه لازمه به عنوان مدیر پروژه تا در صورت بروز مشکل همه ازش حساب ببرن و مسئولیت تقسیم بندی ، پیگیری مراحل انجام پروژه و هدایت تیم رو داشته باشه تا بتونه از بروز تنش توی تیم جلوگیری کنه.

visual_sadegh
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:18 عصر
به نظر من یه فرد مسلط و نسبتا سطح بالاتر از بقیه لازمه به عنوان مدیر پروژه تا در صورت بروز مشکل همه ازش حساب ببرن و مسئولیت تقسیم بندی ، پیگیری مراحل انجام پروژه و هدایت تیم رو داشته باشه تا بتونه از بروز تنش توی تیم جلوگیری کنه.
اگه شما بصورت گروهی برنامه نویسی کردید بهم بگید آیا میشه دو یا چند نفر با هم روی یک پروژه کار کنند اگه میشه چطوری؟

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:27 عصر
اگر همه در یک سطح باشند(البته سطح بالا) دیگر بار مشکلات بر دوش یک نفر نیست.
واگرنه من هم با مدیر پروژه و چیزهای که شما گفتید موافقم
و زمان صرف این نمی شود که همه به یک سطح برسند.

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:28 عصر
اگه شما بصورت گروهی برنامه نویسی کردید بهم بگید آیا میشه دو یا چند نفر با هم روی یک پروژه کار کنند اگه میشه چطوری؟
دوست عزیز منظور شما ازنظر فنی است؟

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:29 عصر
دوست عزیز مشکل شما از نظر فنی است؟

Microsoft.net
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 18:44 عصر
ممنون از راهنماییت
چطور می شه با چند برنامه نویس روی یک پروژه کار کرد، آیا هر کسی می تونه روی یک فرم توی پروژه کار کنه آیا می شه یک پروژه رو به اشتراک گذاشت.

برای این کار میتونید از نرم افزار های Source Control استفاده کنید . اگه از محصولات مایکروسافت می تونید استفاده کنید مثل Visual Source Safe و Team Foundatio Server اگه از محصولات دلفی استفاده میکنید نرم افزار تیم کوهرنس و ...

visual_sadegh
جمعه 05 بهمن 1386, 10:24 صبح
برای این کار میتونید از نرم افزار های Source Control استفاده کنید . اگه از محصولات مایکروسافت می تونید استفاده کنید مثل Visual Source Safe و Team Foundatio Server اگه از محصولات دلفی استفاده میکنید نرم افزار تیم کوهرنس و ...
ممنون از راهنمایی
من می خوام وی بی دات نت کار کنم
پس در وی بی دات نت بطور عادی نمی شه یک پروژه رو به اشتراک گذاشت
و من باید از نرم افزار های کمکی استفاده کنم.
ایا نتیجه گیری من درسته؟
آیا منبع فارسی هم برای آموزش برنامه نویسی گروهی بر روی یک پروژه در دات نت وجود داره؟

Microsoft.net
جمعه 05 بهمن 1386, 11:59 صبح
ممنون از راهنمایی
من می خوام وی بی دات نت کار کنم
پس در وی بی دات نت بطور عادی نمی شه یک پروژه رو به اشتراک گذاشت
و من باید از نرم افزار های کمکی استفاده کنم.
ایا نتیجه گیری من درسته؟
آیا منبع فارسی هم برای آموزش برنامه نویسی گروهی بر روی یک پروژه در دات نت وجود داره؟

خیر نمیشه . حتما باید از نرم افزار های کنترل سورس استفاده کنید VSS نرم افزار راحتی هست که روی همه ویندوز ها نصب میشه و سریع مچ می شه ولی خوب یه سری اشکالات هم داره از جمله اینکه امنیت پایینی داره database اون متنی هست و اگه تعداد برنامه نویسات زیاد بشه جواب نمی ده . بعضی وقتها هم ورژن برنامت گم میشه ! D:
Team Foundation Server که اصطلاحا Big Brother هم بهش میگن این مشکلاتو نداره . بانکش SQL 2005 هست و فقط روی Win Server 2003 sp1 or later نصب میشه و سخت افزار خوبی می خاد و تا 2200 یوزر رو بدون مشکل پشتیبانی میکنه

visual_sadegh
شنبه 06 بهمن 1386, 07:25 صبح
ممنون از راهنماییت
آیا می تونی لینک دانلود اونو اگه داری بهم بدی

sinpin
شنبه 06 بهمن 1386, 09:04 صبح
ممنون از راهنماییت
آیا می تونی لینک دانلود اونو اگه داری بهم بدی

لینک دانلود مستقیم از سایت مایکروسافت :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=B0155166-B0A3-436E-AC95-37D7E39A440C&displaylang=en

Hamed Hosseini
جمعه 01 خرداد 1388, 17:19 عصر
سلام آيا براي تشكيل يك تيم برنامه نويسي ، مي شه تيم رو بطور قانوني ثبت كرد؟ منظورم يه چيزي جز ثبت شركته، بهتر بگم اگه بخوايم نام و لوگوي تيم رو قانونا ثبت كنيم بايد چيكار كنيم؟