PDA

View Full Version : ارتباط شرح نامه با فایل اصلی

nadiko
دوشنبه 24 دی 1386, 18:38 عصر
سلام به همه دوستان
من برنامه ای رو با vb.6 کار کردم که یکی از فرم ها مربوط به نامه های ارسالی به اعضا هست
البته توی این فرم علاوه بر نمایش مشخصات ابتدایی هر فرد یه جعبه متن رو برای ارائه شرح مختصری از نامه هر فرد قرار دادم ( فیلد مربوط به شرح رو علاوه بر مشخصات فردی دیگه قبلا توی بانکم تعریف کردم)
چطور می تونم که با کلیک رو دکمه نامه ها با توجه به قسمت شرح ، فایل همون نامه باز بشه
لازم به ذکر هست که بانکم accsess هست و من اون رو با data تعریف کردم و جستجوی اعضا روهم با sql
یه چیز دیگه ؟ آیا باید واسه فایل نامه ها هم یک فیلد تعریف کنم (این کار برنامه رو سنگین نمی کنه ؟
راستی : نمی خوام با common dialog کار بر مجبور بشه خودش بره فایل نامه رو پیدا کنه بلکه ههمانطور که بالا توضیح دادم با کلیک روی دکمه اتومات فایل مربوطه باز شه
از لطف و وقتی که واسه راهنمایی بنده میزارین ممنون

ƒxmahdi
دوشنبه 24 دی 1386, 18:56 عصر
برنامه زیر هنگام خروج از برنامه فایل Copy1.exe را اجرا می کند
بستگی داره چه مقدار اطلاعات در این فیلد ذخیره بشه اگه از 1000 رد کنه یه کمی تو سرچ کند می شه

nadiko
سه شنبه 25 دی 1386, 18:45 عصر
دوست عزیز ممنونازوقتی که گذاشتین اما من ارتباط این برنامه رو با سوال خودم درک نکردم چون سوال من در رابطه با بانک اطلاعاتی هست .
مثلا فرض کنید فرد الف 5 نامه دریافت کرده حالا من می خام وقتی شرح هرکدوم از این نامه ها رو می خونم با کلیک روی دکمه فایل کامل اون نامه رو باز کنه
یعنی هر بار با کلیک روی دکمه با توجه به شرح بدونه که کدوم فایل رو باید باز کنه ( معمولا نامه ها هم در محیط word تایپ و ذخیره شده)

Identifier
سه شنبه 25 دی 1386, 19:26 عصر
لطفاً برای مشکلات خود از عناوین مناسب استفاده نمایید.

ƒxmahdi
سه شنبه 25 دی 1386, 19:40 عصر
آقای nadiko شما می بایست سوال را مختصر و مفید توضیح بدهید من یا بعضی از دوستان به دلیل عدم وقت مجبوریم سریع رد بشیم برداشت من این بود که شما می خواهید یک فایل را از روی ویندوز با برنامه مورد نظرش باز کنی من یه را برای باز کردن فایل Word دارم
ولی فایده نداره چون به صورت کد و حروف ناخوان باز می کنه اگه نامه ها در text بودند راه ساده ای داشت

Mbt925
سه شنبه 25 دی 1386, 20:18 عصر
شما دارین بی جهت کار خودتونو سخت می کنین.

نیازی نیست که شما از محتوای نامه ، نامه اصلی رو پیدا کنید .

شما موقعی که می خواین نامه مربوط به هر فرد رو ذخیره کنید ، برای هر نامه مربوط به اون فرد یه کد در نظر بگیرین ، بهمراه شرح مختصری از نامه ،

و هر وقت خواستین که نامه موردنظر رو نمایش بدین ، اون نامه رو بوسیله کد مربوطه پیدا کنید ،

هم سریع تره و هم خیلییی راحت تر.

nadiko
جمعه 28 دی 1386, 10:57 صبح
سلام حق با دوستان هست و سعی میکنم تا از این به بعد در مطرح کردن سوالاتم دقت بیشتری کنم
جناب Mbt925 عزیز ممکنه یه نمونه برام بزارید

Mbt925
جمعه 28 دی 1386, 11:28 صبح
به محض اینکه فرصت کنم ، حتما یه نمونه براتون قرار میدم.

nadiko
شنبه 29 دی 1386, 11:06 صبح
من همچنان منتظر برنامه نمونه هستم :خجالت: