PDA

View Full Version : چه کنترلی برای پخش صدا و فیلم استفاده کنم؟

soghra
سه شنبه 25 دی 1386, 12:36 عصر
من خیلی جستجو کردم ولی نتونستم جوابمو پیدا کنم
می خواستم بدونم از چه کنترلی استفاده کنم؟یکی از دوستان در یک تاپیک نوشته بود باید windows media player را به toolboxs از طریق chose item... اضافه کنیم. این کار را کردم ولی windows media player را در toolbox نمی بینم در هیچ منویی نیست!
حالا باید چکارکنم اصلا راه دیگه ای هست؟ (کد صفحه ها مو با vb نوشتم):افسرده:

Behrouz_Rad
سه شنبه 25 دی 1386, 14:04 عصر
Media Player خوب نیست چون یک Activex هست و Activex برای IE شناخته شده است. Cross Browser نیست.
از یک پخش کننده ی مبتنی بر Flash استفاده کن.
در مورد Flash+Free+Player در گوگل جستجو کن.

موفق باشید.

سار
سه شنبه 25 دی 1386, 15:49 عصر
شرمنده من در این ضمینه هیچ تجربه ای ندارم، ممکنه بگید که منظورتون از : "چون یک Activex هست و Activex برای IE شناخته شده است" چیه؟
این چه اشکالی مینوته داشته باشه؟
ممنونم.

Reza Safa
سه شنبه 25 دی 1386, 16:05 عصر
عزیزم بهتره از dll زیر استفاده کنی
quartz.dll
در کامپیوترت جستجو کن پیداش می کنی

Behrouz_Rad
سه شنبه 25 دی 1386, 17:01 عصر
شرمنده من در این ضمینه هیچ تجربه ای ندارم، ممکنه بگید که منظورتون از : "چون یک Activex هست و Activex برای IE شناخته شده است" چیه؟
این چه اشکالی مینوته داشته باشه؟
ممنونم.
یک Activex کنترلی هست که فقط توسط IE شناخته شده است (منظور فایل های ocx و dll ای هست که فقط در IE کاربرد دارند) و Cross Browser نیست.
Firefox چیزی با نام Activex رو نمی شناسه.
یک Activex برای اجرا نیاز به تنظیم سطح دسترسی در IE داره و به طور پیش فرض امکان دسترسی بهش وجود نداره.
اما Flash رو تمامی مرورگرهای استاندارد پشتیبانی می کنند و مشکلات فوق رو نداره.

موفق باشید.

soghra
سه شنبه 25 دی 1386, 17:02 عصر
آقای صفا من کلا با dll ها وکامپوننت هایی که از اینترنت دانلود می کنم مشکل داردم یعنی نمی دونم چطوری اونها رو به سایتم add کنم؟
یه مورد دیگه اینکه همون طور که گفتم چرا windows media player در toolbox دیده نمیشه؟؟؟
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید

Behrouz_Rad
سه شنبه 25 دی 1386, 17:11 عصر
آقای صفا من کلا با dll ها وکامپوننت هایی که از اینترنت دانلود می کنم مشکل داردم یعنی نمی دونم چطوری اونها رو به سایتم add کنم؟
یه مورد دیگه اینکه همون طور که گفتم چرا windows media player در toolbox دیده نمیشه؟؟؟
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید
عرض کردم از Media Player استفاده نکنید. ?OK
اینجا بخش مناسبی برای مطرح کردن این سوال نیست. باید در بخش HTML مطرح می کردید.
به هر حال...
هر کامپوننتی که دانلود می کنی، همراه با اون راهنمایی وجود داره و اگر نداره در سایت سازنده ی اون کامپوننت حتما در مورد نحوه ی استفاده از اون توضیح داده شده.
اگر مشکل زبان دارید بحث دیگری هست. :لبخندساده:

موفق باشید.

soghra
سه شنبه 25 دی 1386, 17:39 عصر
خیلی ممنون وببخشید

soghra
شنبه 20 بهمن 1386, 10:16 صبح
من بیشتر dll هایی رو که دوستان گفتند به پروژم اضافه کردم ولی همچنان نمی دونم باید چکار کنم. از یکی شنیدم که توی منوی View یا Edit یا ... گزینه اس به نام Add,Move هست که باید از اونجا آدرس(url ) فیلم رو داد وخودش کامپوننت مورد نیاز رو اضافه می کنه !!!! ولی منکه هرچی گشتم چیزی نیافتم.تازه فیلم باید چه فرمتی داشته باشه؟

اگه کسی می دونه لطفا توضیح بده!

soghra
شنبه 20 بهمن 1386, 13:05 عصر
می شه از تگ object استفاده کرد؟اگه می شه چه طوری؟

Aidin
شنبه 20 بهمن 1386, 14:13 عصر
http://www.jeroenwijering.com/?item=JW_FLV_Media_Player
http://flowplayer.org/
http://www.flashguru.co.uk/free-tool-flash-video-player