PDA

View Full Version : پوشه

poya011
سه شنبه 25 دی 1386, 20:10 عصر
سلام
من می خواستم کدی مثل آتوران که وقتی cd را داخل آن می گزاریم برنامه ای اجرا می شه مثلا اگر یک پوشه در درایو C بود و روی آن کلیک کردیم برنامه ا ی خودم باز بشه و سپس داخل پوشه بشه .

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 21:57 عصر
سلام
من می خواستم کدی مثل آتوران که وقتی cd را داخل آن می گزاریم برنامه ای اجرا می شه مثلا اگر یک پوشه در درایو C بود و روی آن کلیک کردیم برنامه ا ی خودم باز بشه و سپس داخل پوشه بشه .
اگه درست متوجه منظورتون شده باشم ؛ هدف شما داشتن فایلی مثل autorun.inf است برای یک پوشه. فکر میکنم این قضیه فقط برای یک درایو (cd, usb, partition, ...) ممکنه و برای فولدر جواب نمیده :

The action key is only used in Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) or later. It is only supported for drives of type DRIVE_REMOVABLE and DRIVE_FIXED. In the case of DRIVE_REMOVABLE, the action key is required. An action command in the Autorun.inf file of an audio CD or movie DVD is ignored, and these media continue to behave as in Windows XP Service Pack 1 (SP1) and earlier.بنقل از : http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb776823.aspx (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb776823.aspx)

اما فکر میکنم (مطمئن نیستم) توی رجیستری قبلا قسمتی رو دیده بودم که میشد عمل double click روی یک فولدر رو براش تعریف کرد.

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 22:32 عصر
الیته یک راه هست که روی تمام پوشه ها اعمال میشه(و نه فقط پوشه مورد نظر شما) مراحل ذیل رو طی کنید:
(برای خلاصه نویسی معادل انگلیسی مراحل رو نوشتم )

Open a Windows Explorer -> Tools(menu) -> Folder options -> FileType (Tab) - > Select File Folder(Item from list) - > Click Advanced (Button) -> Click New (Button) -> Fill the action name(Textbox) and the Application used to perform that action - > CLose -> Select the new Action and click the "Set default" (Button)

یا اینکه در رجیستری میتونید کلیدی رو دستکاری کنید تا زمانی که روی یک پوشه کلیک راست شد یک گزینه دلخواه شما رو نشون بده و ... (اما مطمئن نیستم که این تغییرات روی تنها یک پوشه اعمال بشه)

mamali_programer
چهارشنبه 26 دی 1386, 08:10 صبح
سلام دوست عزیز
این کدو توی Notepad بنویس بعد با پسوند inf ذخیره بکن

[AutoRun]
OPEN=setup.exe

بعد توی پوشه ای که لازم داری کپی کن

sinpin
چهارشنبه 26 دی 1386, 08:22 صبح
سلام دوست عزیز
این کدو توی Notepad بنویس بعد با پسوند inf ذخیره بکن

[AutoRun]
OPEN=setup.exe
بعد توی پوشه ای که لازم داری کپی کن
شما همیشه فقط اولین پست رو میخونید ؟! (لطفا پست شماره 2 رو هم ببینید)

mamali_programer
چهارشنبه 26 دی 1386, 08:29 صبح
ببخشید
من اشتباه کردم

sinpin
چهارشنبه 26 دی 1386, 08:38 صبح
ببخشید
من اشتباه کردمخواهش میکنم :چشمک:

دوستان اگه روش یا ترفندی برای حل این موضوع (بوسیله کدنویسی) سراغ دارند لطفا مطرح کنند.