PDA

View Full Version : خواندن و نوشتن در فایل

لحظه ها
سه شنبه 25 دی 1386, 20:44 عصر
سلام ،من یک سری اطلاعات دارم که می خواهم این اطلاعات رو کاربر بتوانه انها را در یک فایل excel or ,txt بنویسه و این اطلاعات را با کاما(ویرگول) جدا کنه!
بعد هم این اطلاعات را بخوانه و در store procedure ذخیره کنه!
لطفا" راهنمایی کنین!
با تشکر!

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 22:14 عصر
سلام ،من یک سری اطلاعات دارم که می خواهم این اطلاعات رو کاربر بتوانه انها را در یک فایل excel or ,txt بنویسه و این اطلاعات را با کاما(ویرگول) جدا کنه!
بعد هم این اطلاعات را بخوانه و در store procedure ذخیره کنه!
لطفا" راهنمایی کنین!
با تشکر!
سئوالتون خیلی کلیه...

دقیقتر بفرمایید میخواین چیکار کنید ؟ و کجا مشکل دارید؟
در نحوه ی ذخیره فایل ؟
ساختن و ایجاد SP ؟
و ...
آیا یک StoredProcedure Generator میخواین درست کنید ؟

hassan razavi
سه شنبه 25 دی 1386, 23:34 عصر
اینکه از یم فایل txt که داده ها با ویرگول از هم جدا شدند استفاده کنید و یا از یک فایل Excel خودش دو تا پروژه کاملا مجزاست چون در حالت اول باید از کلاس file استفاده کنید و در حالت دوم از شیء Excel که امروز هم یک تاپیک که به خوبی روش کار با فایل Excel رو در #C آموزش میداد ، دیدم. برای مابقی مراحل هم سوالتون واضح نیست. منظورتون از اینکه بریزمش در SP چیه ؟ می خواهید با SP در بانک بریزید؟

لحظه ها
چهارشنبه 26 دی 1386, 19:12 عصر
من بیشتر می خواهم از یک فایل .txtبخوانم.
و سئوالم رو یکم بد مطرح کردم!
من در واقع روش خواندن اطلاعات از فایل به طوری که بتوانم مسیر اون فایل رو به دست بیارم.
و بعد اون اطلاعات خوانده شده از فایلی که browse کردم را همراه اطلاعات دیگری که از textbox ا خواندم در databaseذخیره کنم!

لحظه ها
چهارشنبه 26 دی 1386, 19:23 عصر
واضح تر بگم من دارم روی یک پروژه سینمائی کار می کنم.
یک table ارم که شامل اطلاعات زیر:
sessionid,SessionDate(day & time),FilmId,Salonno,Price)که sessionهمان سانس است..حالا می خواهم adminدر موقع وارد کردن اطلاعات هر دفعه مجبور نباشه کلی اطلاعات رو عوض کنه.وروز و ساعت سانس ها با قیمتشون رو در یک فایل بنویسه و بعد با browse کردن فایل رو addکنه و شماره سالن رو هم دستی در textboxوارد کنه و به صورت batch یکباره همه اطلاعات یک سالن را وارد کنه توی store procedure-ی که من نوشتم.در واقع مشکل من در خواندن از فایل و ایناست....
اگر بتوانین راهنمایی کنین ممنون مشم.

Sociant7
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:09 صبح
ببخشین من خیلی آماتور تر از این حرفام که نظری بدم ولی به نظرتون نمیشه بدون فایل اینکارارو کرد؟ میشه ها! نمیشه؟
نمیدونم اینی که میگم چقد به مشکل دوستمون مربوطه ولی میگم شاید کمکی باشه!
شما تو دیتا بیس یه جدول مخصوص سانس هات درست کن ، که فیلدایی که واسه هر سانس لازمه رو داشته باشه (قیمت و روز و ...)
حالا تو برنامه یه combo box بذار که فقط شماره سانس ها رو داشته باشه (سانس اول ، سانس دوم و ... ) و بر اساس سانسی که کاربر انتخاب میکنه بقیه اطلاعات مربوط به اون سانس رو از جدول بگیره و تو متغیرهایی که میخوای بذار

sinpin
پنج شنبه 27 دی 1386, 03:51 صبح
یک table ارم که شامل اطلاعات زیر:
sessionid,SessionDate(day & time),FilmId,Salonno,Price)که sessionهمان سانس است..حالا می خواهم adminدر موقع وارد کردن اطلاعات هر دفعه مجبور نباشه کلی اطلاعات رو عوض کنه.وروز و ساعت سانس ها با قیمتشون رو در یک فایل بنویسه
خب اینکار رو با چندتا جدول پایه براحتی میتونید انجام بدید.(فکر میکنم طراحی جداولتون اشتباه باشه)
اگه براتون مقدور بود دیاگرام و یا طراحی دیتابیستون رو بصورت یک عکس آپلود کنید.

یکباره همه اطلاعات یک سالن را وارد کنه توی store procedure-ی که من نوشتم.
منظورتون اینه که از طریق یک SP داده ها رو بریزید توی دیتابیس یا اینکه میخواین خود SP رو تغییر بدید ؟!

لحظه ها
شنبه 29 دی 1386, 20:18 عصر
مرسی از اینکه وقتتون رو گذاشتین ولی خودم یک راه حل خوب با استفاده از streamreaderپیدا کردم