PDA

View Full Version : ریست کردن یک کنترل

سار
چهارشنبه 26 دی 1386, 10:06 صبح
معمولن وقتی یک دکمه با عنوان Reset رو فرم قرار میدیم همه ی کنترلها رو ریست می کنه.
میخوام بدون راهی هست که بشه فقط یک کنترل رو ریست کرد؟
البته احتمالن همه شما می گید Java Script ولی موضوع این هست که کنترل من در برنامه ساخته میشه و من نمیدونم هر لحضه چه کنترلی روی فرمم هست.

dr_csharp
چهارشنبه 26 دی 1386, 10:36 صبح
دوست عزیز شما میتونی کنترلت رو در یک مکان مشخص ( برای مثال یه TD با یک ID مشخص ) بسازی و با همون Javascript عملیاتت رو بر روی TD با ID خاص اعمال کنی

Behrouz_Rad
چهارشنبه 26 دی 1386, 12:21 عصر
البته احتمالن همه شما می گید Java Script ولی موضوع این هست که کنترل من در برنامه ساخته میشه و من نمیدونم هر لحضه چه کنترلی روی فرمم هست.
چرا نمی دونی؟
از نوع کنترل هایی که ایجاد میشن خبر نداری؟

سار
چهارشنبه 26 دی 1386, 13:55 عصر
چرا خبر دارم.
جریان کلی اینه.
من یه فرم جنریتور دارم.
کاری که حالا دارم می کنم اینه که طرف فرم ، گروه سوالات درون فرم و در نهایت خود سوال رو انتخاب میکنه که حاصل این فرایند به تولید کنترل پرسشی ختم میشه.
مثلن اگر در فرم جنریتور کنترل DropDownlist باشه یا Text و یا هر چیز دیگه عین همون رو می سازه و پاسخ رو از کاربر می گیره.
حال دو تا مشکل هست :
1) در مورد کنترلهایی مثل دکمه های رادیویی که بعد از یک با انتخاب امکان عدم انتخاب نیست، در حالی که من میخوام اگر هیچ کدوم رو انتخاب نکرد هم کاری انجام بشه. اما بعد از یکبار انتخاب دیگه یکی انتخاب شده و نمیشه هیچ کدوم(دقیقن هیچ کدوم یعنی Reset) انتخاب بشه!!!
اگر اسم کنترلم مشخص بود و یا نوعش خوب میشه یه جوری بهش دسترسی داشت ولی اسم کنترل ID رکوردم(دلیل دارم که ID رکورد هست) هست و نوعش هم که تا زمان ساخت نا مشخص.
2) مقدار انتخابی کنترل بین هر رفت و برگشت به سرور از دست میره!
من قبلن این مشکل 2 رو نداشتم و نمیدونم حالا از کجا سر و کلش پیدا شده!

اگه نوشته هام مفهوم نیست لطفن بهم بگید.

Behrouz_Rad
چهارشنبه 26 دی 1386, 16:16 عصر
در مورد سوال اول:
یک کنترل Radio Button مخفی بر روی فرم بگذار و Group اش رو با بقیه یکسان در نظر بگیر.
وقتی بر روی Reset کلیک کردی، با جاوا اسکریپت این Radio Button مخفی رو انتخاب کن.

در مورد سوال دوم:
دیروز در یک تاپیک دیگه به شکل دیگه پرسیده بودی و دلیلش رو بهت گفتم. همون تاپیک رو با دقت بخون.

موفق باشید.

سار
چهارشنبه 26 دی 1386, 16:23 عصر
ممنونم اون تاپیک افتاد بود تو صفحه قبل ندیدمش.
برسی میکنم راهنمایی شما رو.
ممنونم.