PDA

View Full Version : نحوه ساختن کوئری کسرکردن اقساط وام

ramin_xp
چهارشنبه 26 دی 1386, 15:40 عصر
دوستان عزیز سلام وخسته نباشید...برای ساختن یک کوئری (هرنوع )برای این که یک وام فرضا به مبلغ 1000000ریال در10قسط(هرقسط100000)ریال به طوراتوماتیک یعنی هر ماه یک قسط اتوماتیک کسربشه ومانده هم بده 1-چه کدی تو کوئری باید بنویسیم ؟2-برای اپدیت شدنش (محاسبه ماهانه همین وام ) چه کدی در command bottom در فرم قراربدیم 0
ممنون :قلب:

SYNDROME
چهارشنبه 26 دی 1386, 17:01 عصر
دوستان عزیز سلام وخسته نباشید...برای ساختن یک کوئری (هرنوع )برای این که یک وام فرضا به مبلغ 1000000ریال در10قسط(هرقسط100000)ریال به طوراتوماتیک یعنی هر ماه یک قسط اتوماتیک کسربشه ومانده هم بده 1-چه کدی تو کوئری باید بنویسیم ؟2-برای اپدیت شدنش (محاسبه ماهانه همین وام ) چه کدی در command bottom در فرم قراربدیم 0

برای این کار شما باید یک Table قرار دهید و سپس اقساط را در آن مشخص کنید و هر ماه با کسر هر قسط رکود مورد نظر را با یک Flag مشخص کنید که پرداخت شده است.
اگر کلمه "وام" را جستجو کنی قبلاً در سایت بحث شده است.
موفق باشید

mostafa-sohrablou
چهارشنبه 26 دی 1386, 19:37 عصر
برنامه اقساط ، فکر کنم دیگه هیچی کم نداره.

moustafa
پنج شنبه 27 دی 1386, 11:44 صبح
آقای سهرابلو با سلام و تشکر
فرض بفرمائید در یک موسسه یا شرکتی که 10 نوع وام متفاوت به کارکنانش اعطا می کنه 1000 نفر وام گیرنده وجود داشته باشه و هر کدوم بطور میانگین از 5 وام استفاده کنند بطور میانگین میشود 5000 رکورد در ماه
و نحوه پرداخت اون کسر از حقوق کارکنان میباشد که مستلزم ثبت 5000 رکورد خواهد بود با این توصیف چه الگوریتمی را برای ثبت خودکار با یک باتن پیشنهاد می فرمائید .
البته چند روش تو به ذهنم خطور کرده یکیش اینه که در موقع پرداخت وام به تعداد اقساط رکورد
ایجاد بشه وبر حسب تاریخ مرتب بشه با یک فیلد flag در هر ماه برای هریک از کارکنان چک بخوره
ودر یه جدول دیگه ریخته شه رو فلاپی
و یه راهم اینه که هر ماه ثبتهای تکراری برای هریک از کارکنان به طور خودکار زده شه و تاریخ اون آپدیت بشه
ضمن اینکه برای هر وام یک جدول ایجاد بشه یا کلا یک جدول باشه و ........
ا

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 27 دی 1386, 14:44 عصر
برای اینکار از سه جدول استفاده می کنیم.
جدول اول: اطلاعات مشتریان یا کارکنان را در خود ذخیره می کند.
جدول دوم: اطلاعات وامها در آن ذخیره می شود و با جدول اول از طریق شماره حساب وصل می شود. (شماره حساب، کد وام ، نوع وام ، مبلغ وام ، مبلغ کل برگشتی ، درصد وام ،‌تعداد اقساط)
جدول سوم : اطلاعات پرداختی مشتریان ثبت می شود. که کد وام و شماره حساب به جدول دوم وصل می گردد.(شماره حساب، کد وام ، تاریخ ثبت، ماه ، سال ، مبلغ دریافتی)

انگوران
پنج شنبه 27 دی 1386, 14:45 عصر
به نظر میرسه برنامه پیوست بخشی از یه برنامه باشه که اگه برای عزیزمون مقدور باشه برنامه رو کامل بذاره اینجا خیلی عالی میشه .

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 27 دی 1386, 16:11 عصر
برنامه را من خودم فی الوداعه نوشتم. کسی نمونه نگذاشته بود که کاملش کنم

moustafa
پنج شنبه 27 دی 1386, 18:11 عصر
برای اینکار از سه جدول استفاده می کنیم.
جدول اول: اطلاعات مشتریان یا کارکنان را در خود ذخیره می کند.
جدول دوم: اطلاعات وامها در آن ذخیره می شود و با جدول اول از طریق شماره حساب وصل می شود. (شماره حساب، کد وام ، نوع وام ، مبلغ وام ، مبلغ کل برگشتی ، درصد وام ،‌تعداد اقساط)
جدول سوم : اطلاعات پرداختی مشتریان ثبت می شود. که کد وام و شماره حساب به جدول دوم وصل می گردد.(شماره حساب، کد وام ، تاریخ ثبت، ماه ، سال ، مبلغ دریافتی)

و خودکاریزه کردن کسر اقساط ؟
برای پر کردن اطلاعات tabpage مناسبء یا فرمهای تکی
tabpage راست چین میشه ؟

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 27 دی 1386, 20:43 عصر
من تا به این مرحله انجام دادم بقیه اش دیگه کار خودتونه.

moustafa
جمعه 28 دی 1386, 03:29 صبح
با تشکر
در کد زیر سررسید هر قسط چگونه پر شود (یعنی به از سررسید اول که در فرم پیوستی است شروع ویکماه به هر کدام اضافه شود ) با استفاده از توابع

Option Compare Database

Private Sub Command8_Click()
i = Text4
s = Text0
m = Text2
p = Text6
Dim db As Database
Dim rs As Recordset
Set db = CurrentDb
Set rs = db.OpenRecordset("table1")
rs.AddNew
rs!rowid = 1
rs!mablag = s
rs!mandeh = i
rs!saresid = p
rs.Update
For j = 2 To i + 1
rs.AddNew
rs!rowid = j
rs!mablag = m
rs!mandeh = i - j + 1
rs.Update
Next j

rs.Close
Set rs = Nothing
Me.Refresh

End Sub

moustafa
جمعه 28 دی 1386, 14:26 عصر
این قطعه کد رو برای سر رسید اقساط وارد کردم فقط یه اشکال داره اون اینه که در اقساط بلند مدت
سررسید دوقسط متوالیان در یک ماه تاریخ میخوره با روزهای متفاوت مثلا 89/03/01 و 89/03/29
(تابع AddDayنوشته اقای حمید ازادی )

rs!saresid = AddDay(p1, (j - 1) * 29)

ramin_xp
یک شنبه 30 دی 1386, 13:53 عصر
دوستان عزیز وگرانقدر ضمن عرض تشکر از زحمات همگی شما ارجمندان علی الخصوص جناب اقای سهرابلو نه تنها مشکل اصلی من برطرف شدبلکه اطلاعات کافی وافی مازاد بر احتیاج من هم بیشتر شد .دست همگی درد نکنه :کف: