PDA

View Full Version : اتوماسیون تحت وب؟

miladr
چهارشنبه 26 دی 1386, 23:45 عصر
من تصمیم گرفتم برنامه اتوماسیونم رو تحت وب کنم حالا مشکلی که هست اگر کسی که یکم وارد باشه بیاد کل پوشه سایت من تو iis رو کپی کنه تو یه سیستم دیگه میتونه از نرمافزار استفاده کنه
برای مقابله با این کار راهی هست؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 26 دی 1386, 23:50 عصر
اگر سیستمت اینقدر نا امن هست که هرکسی می تونه به اون لوگین کنه، باید به فکر راهی برای تامین امنیت سیستمت باشی نه تامین امنیت برنامه!

miladr
چهارشنبه 26 دی 1386, 23:52 عصر
بهروز جان سیستم رو سرور مشتری تو سازمانش نصب هست و ادمین پسش رو داره.منظور من از تحت وب در واقع بوسیله asp.net و روی شبکه local هست

Behrouz_Rad
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:00 صبح
دقیقا منظور من هم همون بود. به ادمین اعتماد نداری؟

miladr
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:09 صبح
خوب خلاصه از بین چندین ادمین ممکنه یه نفرم مورد دار در بیاد مخصوصا وقتی درآمد یه سالش پول نرمافزار ما باشه.

Behrouz_Rad
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:11 صبح
در این مواقع به دست آوردن یک مشخصه ی منحصر به فرد از سیستم جاری می تونه کمکت کنه.

miladr
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:18 صبح
مرسی از راهنمایی.
فقط یه سوال میمونه که asp.net هم به مشخصات سخت افزاری دسترسی داره؟
مثلا بیام یه قفل واسه پورت موازی طراحی کنم.
این سوال رو برای اینکه تاپیک مفید شه پرسیدم وگرنه سرچ کردن رو خوب خوب بلدم:چشمک:

Behrouz_Rad
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:20 صبح
بستگی به سطح دسترسیت داره.

miladr
پنج شنبه 27 دی 1386, 03:12 صبح
وقتی خودم سرور رو راه اندازی می کنم دست خودمه اما چه تنظیماتی لازمه؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 27 دی 1386, 11:40 صبح
تست کن اگر با مشکلی مواجه شدی اون موقع مشکلت رو در اینجا مطرح کن.

موفق باشید.

el_abdollahi
پنج شنبه 27 دی 1386, 11:46 صبح
من از شماره هارد کامپیوتر برای این کار استفاده کرده ام :

PublicFunction Get_Hard_number() AsString
Dim str_no AsString = ""
Dim physicalMedia AsNew System.Management.ManagementClass("Win32_PhysicalMedia")
ForEach physicalMedium As System.Management.ManagementObject In physicalMedia.GetInstances()
str_no = CStr(physicalMedium("SerialNumber"))
ExitFor
Next physicalMedium
Return str_no
EndFunction

موفق باشید .

miladr
شنبه 29 دی 1386, 00:26 صبح
فرض کنیم ما مثلا هارد رو انتخاب کردیم.
تابع چک کردن رو کجا بنویسم بهتره apllication start خوبه

ali_kolahdoozan
شنبه 29 دی 1386, 00:33 صبح
توی registry هم میتونی value بزاری . اونم یکم خوبه اما مشخصه سیستم هم باید باشه

miladr
شنبه 29 دی 1386, 00:54 صبح
ممنون اما ریجستری که خیلی مطمئن نیست سوال من اینه که چه ریجستری چه کد سخت افزاری کجا بهتره چک بشه

AFSHIN_REFUA
شنبه 29 دی 1386, 12:01 عصر
من میگم یک ویدوز سرویس یا یک وب سرویس بنویس وروودیش یک عدد مثلا شماره سریال هارد و خروجیش یک فلگ است که True یا False است در Session_Strat هر بار بهش وصل شو
شماره سریال را بده اگر False برگرداند Session.abandon بشه نرم افزارت

miladr
شنبه 29 دی 1386, 12:08 عصر
دست همه درد نکنه ایده های خوبی گرفتم یه سوال فقط باقی میمونه اونم اینه که با فایل های ضمیمه هر نامه چیکار کنم مثلا فرض کنید که کاربر میاد از لیست template ها برگ مخصوص مرخصی رو انتخاب می کنه حالا باید این فایل تو word وا بشه تا این کاربر اطلاعات خودش رو وارد کنه حالا اینجا که save کرد باید فایل دوباره upload بشه تو سرور.همچین چیزی ممکنه؟

ali_kolahdoozan
شنبه 29 دی 1386, 12:36 عصر
سوال رو توضیح بده .

در ضمن قفل های سخت افزاری تر و تمیز برای web هم هست . فقط هم روی سرور میزاری .

miladr
شنبه 29 دی 1386, 12:54 عصر
هر نامه چند فایل داره که بهش ضمیمه شده مثلا میتونه عکس scan شده باشه یا فایل word .
حالا یک کارمند می خواد بره مرخصی باید واسه رئیسش برگه مرخصی بفرسته که اون تائید کنه و این بره مرخصی.برای نوشتن برگه مرخصی از قبل مدیر سیستم یک فایل template طراحی کرده که همه کارمند ها از اون استفاده می کنن.توی win app ها ما طوری درست کرده بودیم که وقتی کارمندی template برگه مرخصی رو انتخاب می کرد word باز میشد و کارمند مثلا جلو نام . تعداد روز و اینارو می نوشت و بعد ما یک دکمه save جدا از save خود word به toolbar اضافه کرده بودیم که کارمند پس از اتمام کارش اون رو میزد و فایل به طور اتوماتیک به سرور منتقل می شد و ضمیمه این نامه می شد.حالا من این سناریو رو چطور می تونم تو asp.net پیاده کنم.

ali_kolahdoozan
شنبه 29 دی 1386, 19:36 عصر
fckeditor یا مشابه میتونه مفید باشه . بعد از نوشتن میتونه بریزیش توی template و save کنی یا فقط نوشته رو save کنی و توی template نشون بدی. دگه word هم نمی خواد