PDA

View Full Version : چند سئوال در مورد اینتراوب

mrm0101
پنج شنبه 27 دی 1386, 00:40 صبح
با سلام

1- بعد از اینکه یک پروژه وب با اینترا وب طراحی کردیم و با استفاده از ISAPI Application فایل dll مربوط به آن را ایجاد کردیم با ید چه تنظیماتی انجام دهیم که بشود به عنوان آدرس استاندارد اینترنت اکسپلور معرفی کرد . (من هر کار می کنم فقط فایل dll فراخوان می شود که باید با یه نرم افزار باز بشه )

2- برای فارسی نویسی در نرم افزار های اینتراوب آیا گزینه ای مثل

Application.BiDiKeyboard:='00000429';

وجود دارد .
3- برای اشیائ اینتراوب خاصیت راست به چپ BiDiMode وجود دارد ؟
3- برای طراحی گزارشات چه نرم افزاری را پیشنهاد می کنید .
5- با توجه به اینکه این dll در سرور قرار می گیرد برای ارتباط با اس کیو ال سرور از از طریق adoonnection نیازی به وارد کردن آی پی سرور و نام کاربری و کلمه عبور و سایر تنظیمات می باشد یا نه . ( برای کاربرانی که از نقاط جغرافیایی دیگر می خواهند با این وب سایت کار کنند )
6- از نظر سرعت و قدرت عمل در لود شدن صفحات و امنیت و .... چه مزایا و معایبی نسبت به asp.net دارند
7- آیا در انترا وب هم مانند صفحات .net امکان طراحی و نوشتن برنامه هایی که برای امنیت ارتباط با بانک اطلاعاتی کاراکترهای تصادفی و رندمی ایجاد می کنند وجود دارد .0
با تشکر

ghabil
پنج شنبه 27 دی 1386, 01:03 صبح
با سلام

1- بعد از اینکه یک پروژه وب با اینترا وب طراحی کردیم و با استفاده از ISAPI Application فایل dll مربوط به آن را ایجاد کردیم با ید چه تنظیماتی انجام دهیم که بشود به عنوان آدرس استاندارد اینترنت اکسپلور معرفی کرد . (من هر کار می کنم فقط فایل dll فراخوان می شود که باید با یه نرم افزار باز بشه )

درسترسی Execute به Virtual Directoryت دادی ؟

2- برای فارسی نویسی در نرم افزار های اینتراوب آیا گزینه ای مثل

Application.BiDiKeyboard:='00000429';

وجود دارد .

5- با توجه به اینکه این dll در سرور قرار می گیرد برای ارتباط با اس کیو ال سرور از از طریق adoonnection نیازی به وارد کردن آی پی سرور و نام کاربری و کلمه عبور و سایر تنظیمات می باشد یا نه . ( برای کاربرانی که از نقاط جغرافیایی دیگر می خواهند با این وب سایت کار کنند )

این دوتا سوال یعنی اینکه هنوز خیلی خوب با مفاهیم پایه ای برنامه نویسی تحت وب آشنا نیستی ، اول یک مقداری معامری وب و تفاوتهاش رو با برنامه نویسی تحت ویندوز مطالعه کن.

3- برای اشیائ اینتراوب خاصیت راست به چپ BiDiMode وجود دارد ؟

میتونی توی ExteraTagParams هر کامپونتی بنویسی Dir=RTL تا راست به چپ بشه ، این یک دستور HTMLی هست ، مثل سوالت در مورد فارسی کردن ، این کنترلهای HTMLی ربطی به کنترلهاس ویندوزی ندارند.

3- برای طراحی گزارشات چه نرم افزاری را پیشنهاد می کنید .

RAVE

6- از نظر سرعت و قدرت عمل در لود شدن صفحات و امنیت و .... چه مزایا و معایبی نسبت به asp.net دارند

جواب این سوال یک مقاله چندین صفحه ای هست، ولی میتونی مزایای IW رو نسبت به ASPX توی سایتش بخونی (http://www.atozed.com/Intraweb).

7- آیا در انترا وب هم مانند صفحات .net امکان طراحی و نوشتن برنامه هایی که برای امنیت ارتباط با بانک اطلاعاتی کاراکترهای تصادفی و رندمی ایجاد می کنند وجود دارد .0
با تشکر

در هر زبان سرور سایدی وجود داره.

mrm0101
پنج شنبه 27 دی 1386, 01:24 صبح
سلام جناب آقای کوشا

با تشکر

1-

درسترسی Execute به Virtual Directoryت دادی ؟

بله . بازم نمی شه بازم سعی می کنه فایل dll رو باز کنه . اگر می شه تنطیمات Virtual Directory را دقیق تر توضیح بدهید

2-

این دوتا سوال یعنی اینکه هنوز خیلی خوب با مفاهیم پایه ای برنامه نویسی تحت وب آشنا نیستی ، اول یک مقداری معامری وب و تفاوتهاش رو با برنامه نویسی تحت ویندوز مطالعه کن.

منظور من تغییر زبان روی یک شی اینتراوب مثلا IWDBEdit به محض کلیک کار بر بر روی آن زبان فارسی شود . یا برای IWDBEdit که حاوی فیلد ایمیل است زبان انگلیسی شود .

3-

در هر زبان سرور سایدی وجود داره.

اگر ممکن است یه مثال در این مورد در دلفی بنویسید

ghabil
پنج شنبه 27 دی 1386, 19:06 عصر
نه DLL همون ISAPI هست وقتی کپیش کنی توی Virtual Directoryت و آدرسش رو بزنی . دسترسی Execute رو هم داده باشی اجرا میشه....

ببین توی وب تو به سیستم عامل کاربر دسترسی نداری که بخوای براش API بفرستی یا تغییری توش بدی ، بر عکس برنامه Win32. برای همین تنها راهی که برات میمونه اینه که یا از امکانات سیستم عامل استفاده کنی (مثل همین سایت برنامه نویس) و به کاربر اجازه بدی خودش با هعر روشی که سیستم عامل بهش اجازه میده فارسی و اینگیلیسی بودن نوشتش رو تعیین کنه(اصلا ممکنه سیستم عاملش ویندوز نباشه) یا اینکه کل مکانیزم فارسی کردن رو خودت با استفاده از JAVAScript کنترل بکنی ، که اونوقت میتونی هر کنترلی خواستی داشته باشی

mrm0101
جمعه 28 دی 1386, 16:21 عصر
سلام آقای کوشا
ضمن تشکر از راهنمایی های شما
وقتی فایل را اینترا وب را با isapi بصورتت dll کامپایل کردم وقتی در پوشه
http://localhost/mohammad /IWISAPIProject.dll (http://localhost/mohammad%20/IWISAPIProject.dll)
که پوشه mohammad یک virtual directory است و خاصیت exuctue هم داره باز مشکل داره و می خواهید فایل dll رو با یک برنامه کمکی باز بکنه و صفحه وب اج-را نمی شه
اگر زحمتی نیست این مشکل رو به من توضیح بدهید که چطور حلش بکنم آیا تنظیمات خاص دیگری مورد نیاز است

در ضمن سیستم عامل من ویندوز 2003 سرور است
و توی این virtual directory که خاصیت Execute در هنگام ایجاد به اون می دم برنامه های asp.net که با دلفی می نویسم اجرا می شوند و مشکلی ندارند ولی این فایل dll باز نمی شه

در ضمن با دلفی 7 نوشتم برنامه رو و با دلفی 2006 هم تست کردم باز همین مشکل رو داره

سئوال دیگه در مورد کد های جاوا اسکریپ

اینکه در محیط دلفی از کد های جا استفاده می شود خیلی خوب و جالب است . ولی آیا کد های که با جاوا نوشته می شوند رو نمی شه ا خود دلفی نوشت ؟ مثلا آمار باز دید کنندگان و ...

با تشکر

ghabil
شنبه 29 دی 1386, 14:29 عصر
ویندوز 2003 بصورت پیش فرض IIS 6 رو داره و IIS 6 پیش فرض ISAPI رو غیر فعال کرده ، برای هاست کردن ISAPI روی IIS6 باید اول ISAPIش رو فعال کنی.

ببین کدهای جاوا اسکریپت کدهاس کلاینت ساید هستند: یعنی توی Browser کلاینت اجرا میشوند. و به درد کارهایی میخورند که به سرور کاری ندارند(مگر در حالت خاص Ajax).
این چیزایی که تو میگه فرقی نداره با دلفی ، جاوا (جاوا گفتم نه جاوا اسکریپت)، ASP یا هر زبان سرور ساید دیگه ای نوشته بشند ، اما باید سرور سایدی نوشته بشند.

mrm0101
شنبه 29 دی 1386, 17:30 عصر
سلام آقای کوشا

برای هاست کردن ISAPI روی IIS6 باید اول ISAPIش رو فعال کنی.

2- برای فعال کردن ISAPI در ویندوز سرور چه تنظیماتی باید انجام بدم ؟
3- چه کنیم که خاصیت encoding صفحات ایجاد شده بصورت یونی کد باشند . چون حالت پیش فرض عربی است و اطلاعات فارسی در بانک اطلاعاتی بهم ریخه می شوند
4- برای شی IWDBImage شما پیشنهاد می دهید فایلهای jpej حد اکثر چه حجمی داشته باشند که سرعت لود شدن صفحات وب شامل تصویر jepg خیلی پایین نیاید
5- آیا با OpenPictureDialogمی شود به ابزار IWDBImage تصاویر jepg را معرفی و ذخیره کرد . اگر می شود چگونه ظاهرا دستور

if OpenPictureDialog1.Execute then
begin
DataModule1.ADOQuery1.edit;
IWDBImage1.Picture.LoadFromFile(OpenPictureDialog1 .FileName);

DataModule1.ADOQuery1.Post;
end;

هیچ عکس العملی نشان نمی دهد

6- آیا اینترا وب دلفی 7 که رجیستر نشده است در دلفی 2007 یا 2006 رجیستر شده است و می شود برای یه برنامه مهم روی اون حساب کرد که بعد ها به مشکل بر نخوریم .

با تشکر از زحمات شما

ghabil
یک شنبه 30 دی 1386, 10:38 صبح
توی Manager IIS کامپیوترت رو باز کن و تو قسمت WebService Extesions یا همچین چیزی All known ISAPI رو Allow کن.

توی Server Controller یک قسمت PAgeHeaders داره توش یک تک Content encoding بزار هرچی میخوای encoding رو بده.

من پیشنهادی نمیکنم بستگی داره کاربرات از چه سرعت اینترنتی استفاده میکنند.

OPENDALOG توی اینتراوب!!! ببین تو همش یادت میره داری برنامه وب مینویسی و کدت قرار توی Browser کلاینت استفاده بشه!! بجاش باید از IWFile استفاده کنی.
عکس العمل نشون میده موجب میشه سرورت هنگ کنه.

IW دلفی 7 هم رجیستر شدست Updateiهایی که نسخه عوض کنند رایگان نیستند.

این سوالات بعضیهاشون سوالهای خوبیند لطفا جداگانه بپرس که منم هم جداگانه و کاملتر جواب بدم.

mrm0101
یک شنبه 30 دی 1386, 20:43 عصر
سلام آقای کوشا

توی Server Controller یک قسمت PAgeHeaders داره توش یک تک Content encoding بزار هرچی میخوای encoding رو بده.

توی دلفی 7 چنین چیزی نیست

ghabil
دوشنبه 01 بهمن 1386, 19:15 عصر
هر دلفی ، اینتراوب ورژن خودش رو دارهکه اون رجیستر شده هست ، دلفی 7 هم اینتراوب 5 رو داره که تا نسخه ما قبل 5.1 قابل آپدیت شدن هست.
ارگ میخوای از 7 استفاده کنی دلفی 2006 و اگر میخوای از 9 استفاده کنی از دلفی 2007 استفاده کن.