PDA

View Full Version : مشکل در صفحه Connect To Server

amir_pro
پنج شنبه 27 دی 1386, 17:07 عصر
سلام به دوستان
در صفحه Connect To Server ، مقدار server name را از کحا باید پیدا کنم و بنویسم؟ حداقل sql 2000 قسمت service manager را داشت که از اونجا اسم سرور را انتخاب می کردی.
از دوستان تقاضای راهنمایی کامل جهت login کردن به سرور و بانک را دارم.

JAFO_IRAN
پنج شنبه 27 دی 1386, 22:33 عصر
سلام

1. حدس میزنم داریم در مورد 2005 صحبت میکنیم.
2. حدس میزنم داریم در مورد Management Studio صحبت میکنیم. (دوستان عاجزانه تمنا میکنم از دادن اطلاعات به صورت قطره چکانی بپرهیزید)...
3. نام سرور ترکیب نام رایانه‌ای که سرور روی آن نصب شده و نام Instance سرور است - معمولا drop down قابل استفاده است و امکان browse هم داره.
4. Service Manager هم کماکان وجود داره و به همون صورت هم کار میکنه - شاید در Startup به صورت خودکار نمیاد که شما ندیدید.

ارادت

amir_pro
شنبه 29 دی 1386, 00:19 صبح
دوست عزیز جناب JAFO_IRAN
ممنون از راهنماییتون ولی :
1) شرمنده که نگفتم سوالم در مورد sql server 2005 است.
2) dropdown هم که جلوی اسم سرور است خالی می باشد و در صفحه brows در خیچ کدام از سربرگها(تب ها) چیزی نیست که انتخابش کنیم.
3) service manager را از کجا باید run کرد که در system tray نشان داده شود؟
با تشکر

AFSHIN_REFUA
شنبه 29 دی 1386, 11:31 صبح
وقتی قطره چکان خالیه یعنی به احتمال زیاد نصبتون اشتباه است
روی MyComputer کلییک راست کنید گزینه Manage ببینید آیا گزینهConfiguration manager SQlserver 2005 وجود دارد یا نه در ضمن در قسم مربوط به Services ویندوز نصب شده یا نه در ضمن روی xp اگر از Enterprise استفاده میکنید نصب نمیشه Version sql و ویندوزتان چیه

amir_pro
شنبه 29 دی 1386, 18:07 عصر
ممنون از دوستان
windows:= xp professional sp2
sql server:=2005 Enterprise

قبلا جناب sinpin یک تاپیک را معرفی کرده بودند که حالتهای مختلف را نشان می داد. از دوستان تقاضای راهنمایی کامل در این مورد را دارم.
از دوستان کسی نیست که DVD مربوط به sql server 2005 را که هر چهار نسخه را دارا باشد داشته باشد؟
با تشکر

SADAF
یک شنبه 30 دی 1386, 19:03 عصر
با توجه به گفت و مگو هایی که شده متوجه شدم که شما فقط managment studio را نصب کردید (به زبون خودمون یعنی نسخه کلاینتی sql ).
برای اینکه مطمئن شویم شما وقتی در فرم login به sql وقتی drop down list مربوط به servername را کلیک می کنید و بعد ایتم <browse for more > را انتخاب می کنی . در تب local server در قسمت database engine چی میبینی ؟؟؟
اگر هیچ نبینی یعنی اینکه فقط managment studio را نصب کردی . و اگر هر چی دیدی همون را انتخاب کن تا بتونی وارد sql بشی!!!