PDA

View Full Version : چه جوری توی vb.net فایل dll یا کامپوننت بسازم ؟

ssjssj
جمعه 28 دی 1386, 00:31 صبح
سلام دوستان
من چه جوری مینونم توی vb.net فایل dll یا کامپوننت بسازم ؟
مرسی

raravaice
جمعه 28 دی 1386, 01:58 صبح
سلام
یه پروژه خالی باز کن فقط کلاسه نویسی کن.
ClassLibrary

موفق باشی

saman_itc
جمعه 28 دی 1386, 02:36 صبح
موقعی که VB رو بالا میاری .. توی صفحه New Project اینو بزن : ActiveX DLL ... بعد یه صفحه شبیه Class باز می کنه و کد هایی که توی کلای که ساختی نوشتی اینجا بنویس .. بعد برو تیو فایل بزن : Make Project.dll ... فایل Dll بعد از رجیستر شدن آماده هست واسه استفاده ............. همین
وقتی که DLL رو توی پروژتون اضافه میکنید باید یک متغیر به اون DLL نسبت بدید
jتو تعریف DLL از اسم خود DLL استفاده نکن
اما اگر می خوای از اسم DLL استفاده کنی دیگه از کلمه کلیدی New نباید استفاده کنی و 1 خط دیگه باید کد بنویسی و اون هم قرار دارن اسم پروژه DLL با استفاده از کلمه Set هست

بدون New :

Dim A As TestDll.Class1

با New :

Dim A As New Class1

ساخت اکتیوکس
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=12296&d=1195201041

Dariuosh
جمعه 28 دی 1386, 07:47 صبح
سلام دوستان
من چه جوری مینونم توی vb.net فایل dll یا کامپوننت بسازم ؟
مرسی
اول New Project بعد انتخاب ClassLibrary بعدشم که باز شد از منو Project هر کدوم رو میخوای ADD کن

ssjssj
شنبه 29 دی 1386, 11:25 صبح
از جواب دوستان متشکرم
ولی من یه پروژه دارم که با C# نوشته شده .... می خواستم که این پروژه رو توی یه پروژه دیگه که با VB.NET دارم مینوسم استفاده کنم ... به من گفتن که میتونم پروژه C# رو به DLL تبدیل کنم و توی پروژه VB.NET استفاده کنم ...
با همین روش که شما گفتید میتونم که این کار رو بکنم یا راه دیگه ای داره ؟
مرســی

scorpion_man
شنبه 29 دی 1386, 13:21 عصر
از جواب دوستان متشکرم
ولی من یه پروژه دارم که با C# نوشته شده .... می خواستم که این پروژه رو توی یه پروژه دیگه که با VB.NET دارم مینوسم استفاده کنم ... به من گفتن که میتونم پروژه C# رو به DLL تبدیل کنم و توی پروژه VB.NET استفاده کنم ...
با همین روش که شما گفتید میتونم که این کار رو بکنم یا راه دیگه ای داره ؟
مرســی

با سلام به همه دوستان
دوست عزیز شما نمیتونی یه پروژه رو به DLL تبدیل کنی پروژه باید خروجیش از نوع Dll باشه این طوری نیست که هر پروژه ای رو به Dll تبدیل کرد شما باید interface های پروژه رو حذف کنی تا بتونی به عنوان یه class استفاده بکنی بعدش یه پروژه از نوعی که دوستان فرمودند ایجاد کرده و کلاسهاتو به این پروژه add بکنی بعدش وقتی پروژه ساخته شد میتونی تو هر پروژه با هر syntax .net استفاده بکنی
موفق باشی