PDA

View Full Version : Merge ocx

HjSoft
جمعه 28 دی 1386, 07:50 صبح
چه جوری ocx رو به برناممون اضافه کنیم __ که در کامپیوتر های دیگر اگر اocx نبود از داخل خودش اجرا کند یا به عبارتی اضافه کردن ocx به داخل برنامه

Mbt925
جمعه 28 دی 1386, 10:51 صبح
باید سورس اکتیوایکس به برنامه اضافه بشه تا نیاز به رجیستر شدن نداشته باشه.

HjSoft
جمعه 28 دی 1386, 11:46 صبح
من خونده بودم میشه یک ocx رو تو برنامه گذاشت

ftmotlagh
شنبه 29 دی 1386, 08:12 صبح
اگه OCX رو تو فولدر ی که EXE توش هست بذارید کار میکنه...

HjSoft
شنبه 29 دی 1386, 18:52 عصر
نه میخوام ocx خارج از برنامه نباشه !!

Mbt925
شنبه 29 دی 1386, 19:09 عصر
چیزی که شما می خواین اضافه کردن ابزار به سورس برنامه هست که در صورت عدم وجود سورس غیر ممکنه ،
ولی میشه با یه سری ترفند ها بدون اینکه ابزار در کنار برنامه باشه اونو رجیستر کرد (بدون اینکه کاربر بفهمه.)

HjSoft
یک شنبه 30 دی 1386, 06:10 صبح
پس امکان نداره _ خوب ممنون دیگه خودم راهاشو بلدم مثل :
+h +s

sinpin
یک شنبه 30 دی 1386, 07:39 صبح
چیزی که شما می خواین اضافه کردن ابزار به سورس برنامه هست که در صورت عدم وجود سورس غیر ممکنه
غیر ممکن غیر ممکنه !
برنامه های زیادی واسه اینکار هست. مثلا : VBPowerWrap

VBPowerWrap description
Package all .dll's, ocx's, graphics, etc. right into your VB executable

Distribute your apps without worrying about runtime dependencies. VB-PowerWrap scans a VB project, wraps all dll's & ocx's, and creates a self-contained file for distribution.

Also lets you embed all dependent/non-dependant files, including graphics, databases & more. No setup/installation to run.

The Powerful compression feature generates the smallest .exe file ever. Registers appropriate controls on end user's machine if needed. Visual Basic 4, 5 or 6 required.

Some Advantages of using VB-PowerWrap
· You can send one executable and not worry about runtime files.
· Powerful compression for the smallest exe.
· Reduce download times across the internet and networks.
· Automatically register controls on users machine
· Run your executable off a CDROM without installing runtime files.. GREAT FOR DEMOS.
· Add graphic files, text files or databases to your executable.

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 10:10 صبح
دوست عزیز چیزی که دوستمون می خوان ، با چیزی که شما گفتی فرق داره.
کاری که این برنامه می کنه رو خودمون هم می تونیم انجام بدیم ، که توی پست قبل بهش اشاره کردم.

sinpin
یک شنبه 30 دی 1386, 10:19 صبح
دوست عزیز چیزی که دوستمون می خوان ، با چیزی که شما گفتی فرق داره.
کاری که این برنامه می کنه رو خودمون هم می تونیم انجام بدیم ، که توی پست قبل بهش اشاره کردم.
من خودم این برنامه رو تست نکردم. اما اون قدیما یادمه آقای بابک زواری یک برنامه معرفی کرده بودند که فایل msvbvm60.dll رو هم embed میکرد. و همونطور که میدونید اینکار با trick شما قابل انجام نیست.

فکر میکنم این تاپیک بود : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=12636&highlight=msvbvm60.dll (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=12636&highlight=msvbvm60.dll)

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 11:10 صبح
من خودم این برنامه رو تست نکردم. اما اون قدیما یادمه آقای بابک زواری یک برنامه معرفی کرده بودند که فایل msvbvm60.dll رو هم embed میکرد. و همونطور که میدونید اینکار با trick شما قابل انجام نیست.

فکر میکنم این تاپیک بود : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=12636&highlight=msvbvm60.dll (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=12636&highlight=msvbvm60.dll)

برنامه های ویبی بدون اضافه کردن msvbvm60.dll به Setup شون هم کامل نصب میشن و اجرا میشن.

sinpin
یک شنبه 30 دی 1386, 11:12 صبح
برنامه های ویبی بدون msvbvm60.dll هم اجرا میشن .

ممکنه بیشتر توضیح بدید ؟!
هرچند که نفس جمله اشتباه بود.

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 11:21 صبح
نیازی نیست این Dll به Setup برنامه اضافه بشه ،
این Dll توی سیستم عامل های معمول وجود داره.

sinpin
یک شنبه 30 دی 1386, 11:41 صبح
نیازی نیست این Dll به Setup برنامه اضافه بشه ،
این Dll توی سیستم عامل های معمول وجود داره.

منظور من چیز دیگری بود اینکه برنامه هایی هستند که حتی میتونند یک برنامه vb رو جهت اجرا بی نیاز از msvbvm60.dll کنند و میتونند فایلهای dll و ocx رو هم در همون فایل اجرایی embed کنند.

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 11:54 صبح
منظور من چیز دیگری بود اینکه برنامه هایی هستند که حتی میتونند یک برنامه vb رو جهت اجرا بی نیاز از msvbvm60.dll کنند و میتونند فایلهای dll و ocx رو هم در همون فایل اجرایی embed کنند.

البته با این کار برنامه بی نیاز از این Dll نمیشه ، بلکه بی نیاز از داشتن Setup میشه.
شما فرق روش دستی رو با روش استفاده از برنامه ، امکان اضافه کردن این Dll بیان کردین و من گفتم توی سیستم عاملی که ما داریم باهاش کار می کنیم ، این Dll بصورت پیش فرض وجود داره و نیازی به اضافه کردنش نیست.
پس نتیجه می گیریم استفاده از برنامه ای که گفتین در این مورد امتیاز خاصی نداره ، ولی چون انجام روش دستی شاید برای بعضی برنامه نویس ها کمی مشکل باشه ، استفاده از این برنامه می تونه ساده تر باشه.

اگه برنامه ای که گفتین هم معرفی کنید ، می تونه برای دوستان مفید باشه.