PDA

View Full Version : موضوع مهم: برنامه ای Client / Server و Dbisam

spicirmkh
شنبه 13 تیر 1383, 12:46 عصر
سلام دوستان

من برنامه به Dbisam نوشته ام و برروی یک کامپیوتر کار می کند
ما کامپیوتر از طریق کارت شبکه و هاب به هم متصل است و بصورت Shiring می توانیم از یک Folder استفاده کنیم و سرور نداریم
حال چند سوال دارم

1- آیا در این صورت می شود برنامه بصورت Client / Server نوشت
2- آیا تغییر در سرعت برنامه می کند
3- برای اینکه برنامه بصورت Client / Server بنویسم چکار باید کرد
4- QUERY که در یک Map Drive اجرا می کنم سرعت آن خیلی کم است و Dbisam3.25 است آیا در نسخه جدید این مشکل حل شده

با تشکر از همه دوستان
مرتضی

مهدی کرامتی
شنبه 13 تیر 1383, 14:25 عصر
1- با اجرای دستور IP Config آدرس IP هر 2 کامپیوتر را بگیرید، یکی از آنها را بعنوان سرور انتخاب کرده و DBSRVR.EXE‌ را بر روی آن اجرا کنید، در کامپیوتر دوم IP Address کامپیوتر اول را بعنوان آدرس سرور وارد کنید.

2- از File Sharing در Map Drive خیلی بهتر خواهد بود.

3- یک کامپوننت DBISAMSession بر روی فرم‌تان بگذارید، مشخصه‌های RemoteAddress ، RemotePort و SessionType‌ آنرا تنظیم کنید. در RemoteAddress آدرس IP را طبق پاسخ 1 مقدار دهی کنید.

4- اگر میخواهید از روش Map Drive استفاده کنید مشخصه PrivateDir‌ را در کامپوننت DBISAMSession برابر یک مسیر بر روی همان کامپیوتری که برنامه بر روی آن در حال اجراست قرار دهید.

spicirmkh
شنبه 13 تیر 1383, 18:10 عصر
سلام

آقای کرامتی ممنون حال باید مرحله به مرحله اجرا کنم اگر به مشکلی یا سوالی برخوردم مزاحم می شود

باز هم تشکر می کنم

مرتضی

spicirmkh
شنبه 13 تیر 1383, 20:17 عصر
با سلام

مشخصات کامپیوتر خودم که می خواهم Client شود

Windows 2000 IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.168
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

و برای کامپیوتر دوم که سرور بشود

Windows 2000 IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

روی سرور برنامه DBSRVR.EXE‌ اجرا کرده ام یک صفحه سفید می آید

آیا باید تنظیم خاصی انجام بدهم

بعد من کامپوننت DBISAMSession روی فرم اصلی گذاشتم

نمی دانم چه جوری به سرور و برنامه اتصال پیدا می کنه
چه جوری برنامه را باید بخوانم
و تنظیمات چه جوری هست ایا پسورد و یا کلمه عبور می خواهد

با تشکر

مهدی کرامتی
یک شنبه 14 تیر 1383, 00:27 صبح
با این تنظیمات کافی است در برنامه‌تان RemoteAddress‌ را برابر آدرس IP کامپیوتر Server‌ قرار دهید (192.168.0.1) .

سپس در کامپوننت DBISAMDatabase مقدار مشخصه Session را برابر نامی که در کامپوننت DBISAMSession تعریف کرده‌اید قرار دهید.

مرحله بعدی ایجاد دیتابیس، نام کاربری و سطوح دسترسی آن کاربر به دیتابیس، و ایجاد ساختار جداول در دیتابیس فوق است. برای انجام اینکار میتوانید از DBISAM System Utility و DBISAM Server Administration Utility استفاده کنید. کافی است در منوی Options از منوی فایل تنظیمات سرور را مانند فوق قرار دهید و ...

spicirmkh
یک شنبه 14 تیر 1383, 11:06 صبح
سلام

من قسمت Options در DBISAM Server Administration Utility را IP address را IP سرور گذاشتم
بعد رفتم قسمت Login to server بعد user name و Password می خواهد حال انکه کامپیوتر دوم که سرور فرض کرده ایم هیچ password و username ندارد

چه باید بکنم
با تشکر

مهدی کرامتی
یک شنبه 14 تیر 1383, 17:57 عصر
نقل از راهنمای DBISAM :
<span dir=ltr>The RemoteUser and RemotePassword properties can be used to automate the login to a database server. Every DBISAM database server uses the following default user ID and password if the database server is being started for the first time, or if it is being started with an empty or missing configuration file:

User ID: Admin (case-insensitive)
Password: DBAdmin (case-sensitive)

</span>

spicirmkh
چهارشنبه 17 تیر 1383, 17:27 عصر
سلام
آقای کرامتی درست شد خیلی ممنون

یک سوال وقتی رکوردی Lock باشد کجا می توانیم Error کنترا کنید و پیغام فارشی دلبخواه خودمان را بدهیم
من توی Onposterror تست کرده ام اما آنجا نمی رود

متن پیغام خطا

با تشکر