PDA

View Full Version : ارتباط ایجاد کردن بین دو فرم تحت بانک

nadiko
جمعه 28 دی 1386, 16:36 عصر
با سلام
چطوری میشه دو فرم را بگونه ای با هم مرتبط کرد که وقتی وارد فرم دوم می شیم بتونیم اطلاعات مربوطه و البته مختلف رو برای تنها یک نفر ببینیم (اسم و مشخصات شخصی اون فرد رودر فرم اول بدست اوردیم) برنامه نمونه رو ضمیمه کردم اما تو فرو دوم اصلا به هدفم نرسیدم :ناراحت:

Mbt925
جمعه 28 دی 1386, 16:43 عصر
من منظورتونو متوجه نشدم.
حالا مشکل کجاست؟ هدفتون چیه؟

nadiko
جمعه 28 دی 1386, 17:00 عصر
هدفم اینه که بعد از دیدن مشخصات فرد در فرم اول و ورود به فرم دوم بتونیم با استفاده از دکمه های قبلی و بعدی ساعت های ورود و خروج و همینطور علت مراجعه اون فرد رو در فرم دوم ببینیم تا مطلع بشیم که این فرد خاص کی و چرا مراجعه کرده
همانطور که در فایل ضمیمه مشاهده کردین در فرم دو بین رکودهای افراد مختلف حرکت میکنه که این اشتباهه
ببخشین که طولانی شد:خجالت:

Mbt925
جمعه 28 دی 1386, 17:17 عصر
من یه تغییر خیلی ساده در برنامتون دادم.
یه نگاه بندازین.
شما باید یه همچین کاری بکنین.

nadiko
جمعه 28 دی 1386, 18:16 عصر
ممنون از راهنمای که کردین اما با اینکار در هر بار ثبت کردن ورودی ها در فرم 2 باعث افزونگی رکوردها نمیشه
و یا با توجه به اینکه اگر یکی ار فیلدهای ما کلید اصلی بشه این کار باعث دریافت error نمیشه؟
1 چیز دیگه : حتما باید با adodc کار بشه ؟ نمیشه با خود data کار کرد ؟
ممنون

Mbt925
شنبه 29 دی 1386, 10:33 صبح
ممنون از راهنمای که کردین اما با اینکار در هر بار ثبت کردن ورودی ها در فرم 2 باعث افزونگی رکوردها نمیشه
این جمله سوالیه ؟

و یا با توجه به اینکه اگر یکی ار فیلدهای ما کلید اصلی بشه این کار باعث دریافت error نمیشه؟

برای کاری که شما تو ذهنتونه هیچ کدوم از فیلد هایی که در حال حاضر در Table تون وجود دارن نباید کلید اصلی باشن.

1 چیز دیگه : حتما باید با adodc کار بشه ؟ نمیشه با خود data کار کرد ؟

کار شیء Data متفاوت از Adodc اه ، از Adodc استفاده کنید.

nadiko
شنبه 29 دی 1386, 10:53 صبح
من در برنامه اصلی فیلدهایی دارم که کلید اصلی هستند مثل کد شناسایی
و جستجوی خودم رو در جداول براساس همین کلیدها انجام می دم . مشکل من اینه که اگر برای هر نفر در بانکم بخوام توسط یک فرم مشخص اطلاعات مختلفی رو با فیلدهای مشخص وارد کنم باید چکار بکنم ؟
یکی از دوستان پیشنهاد نرمال سازی رو دادند (که من بلد نیستم :گریه:

Mbt925
شنبه 29 دی 1386, 11:04 صبح
شما باید 2 تا Table درنظر بگیرین ، توی یکی مشخصات اصلی هر فرد بهمراه کد شناسایی اون که کلید اصلیه.

Table دوم حاوی کدشناسایی و اطلاعاتیه که می خواین چندبار برای هر فرد وارد کنید ، توی این Table کدشناسایی کلید اصلی نخواهد بود.

torshizi
شنبه 06 بهمن 1386, 08:01 صبح
سوال شما نامفهوم است لطفا توضیح یبشتر عنایت فرمایید