PDA

View Full Version : یه باگ در دت نت 2(دوستان گیر نیفتن)

hamed_bostan
شنبه 29 دی 1386, 13:52 عصر
با سلام
چند وقت پیش یه برنامه ای توی دات نت 2 نوشتم که بد جور با تاریخ و فواصل تاریخی و جمع و تفریق اونا سر و کار داشت . خوشحال از اینکه دات نت persiancalendar رو ارائه داده و دیگه مشکلی نیست . برای مثال تو برنامه تاریخ شروع رو به شمسی میگرفتم و باید با فواصلی خاص بقیه تاریخ ها رو به دست می اوردم مثلا 2 روز در میون

dim InputedStr as string="1386/01/01"
dim G as new system.Globalization.PersianCalendar
dim str2 as string=""
for i=0 to 100 step 3
str2=g.adddays(str1,i)
response.write(str2 &",br />")
next

و خوب تاریخ هایی که میداد درست بود توی یه بازه یک ماه یا کمتر
بعد به موردی بر خوردم که فاصله زیاد شد و به چند ماه بسط پیدا کرد و دیدم خروجی ها چرت شد . غافل از اینکه دات نت علی رغم پشتیبانی تقویم فارسی تاریخ رو در زمان جمع کردن میلادی حساب می کنه و این باعث ایجاد مشکل در فواصل زیاد میشد واسه همین مجبور بودم هر باز تاریخ رو به میلادی تبدیل ، جمع با تعداد روز و بعد به شمسی برش گردونم . دوستانی که اینو نمی دونستن هنگام کار با تاریخ فارسی هواسشون باشه
یا حق

mahdi_farhani
شنبه 29 دی 1386, 13:56 عصر
ای بابا مهندس جان زودتر گفتی بودی ، من بت میگفتم:لبخند:
پس چرا من اومدم تو کلاسم اضافه کردن روز رو گذاشتم ، وگرنه نمیمدم چرخ رو دوباره بسازم
البته چرخ و نساختم ، پنچر شده بود بردمش آپاراتی:قهقهه:
---------------

ولی بازم ممنون که اطلاع دادی

mp2009
شنبه 29 دی 1386, 21:57 عصر
ممنون حامد جان . مهدی جان از شما هم بخاطر این class باهالتون تشکر میکنم . چطور مهندسین microsoft هنوز نفهمیدن؟

anubis_ir
یک شنبه 30 دی 1386, 06:51 صبح
گزارش بدید بهشون.

Behrouz_Rad
یک شنبه 30 دی 1386, 10:11 صبح
علت مشکل رو فهمیدم!
PersianCalender از کلاس Calender ارث میبره.
متدهای AddMonths و AddYears در کلاس Calender از نوع MustOverride (در VB.NET) یا abstract (در #C) هستند.
اما متد AddDays از نوع Overridable (در VB.NET) یا virtual (در #C) هست.
بنابراین متدهای AddMonths و AddYears حتما باید Override بشن و برنامه نویس Persian Calender این کار رو کرده اما حواسش به AddDays که Override کردنش دلخواه هست نبوده!

بنابراین AddDays برای تاریخ های شمسی همانند تاریخ های میلادی عمل میکنه!!!

anubis_ir
یک شنبه 30 دی 1386, 13:58 عصر
برای گزارش دادن به اینجا مراجعه کنید
http://connect.microsoft.com/site/sitehome.aspx?SiteID=210
قسمت
Submit a Bug or Suggestion

mehrdad201
یک شنبه 30 دی 1386, 15:15 عصر
ای بابا مهندس جان زودتر گفتی بودی ، من بت میگفتم:لبخند:
پس چرا من اومدم تو کلاسم اضافه کردن روز رو گذاشتم ، وگرنه نمیمدم چرخ رو دوباره بسازم
البته چرخ و نساختم ، پنچر شده بود بردمش آپاراتی:قهقهه:
---------------

ولی بازم ممنون که اطلاع دادی

شما راستی دی ال الت به کجا رسید ؟!!!!!!!!!!!!!!

mahdi_farhani
یک شنبه 30 دی 1386, 15:22 عصر
هنوز چیزه بدی گزارش نشده ، ولی دوست من اینجا جاش نبود بپرسی (البته نظر لطفتونه که یاد من هستید )

Behrouz_Rad
شنبه 06 بهمن 1386, 21:14 عصر
این باگ رو به مایکروسافت گزارش کردم:
https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/ViewFeedback.aspx?FeedbackID=324315

mahdi_farhani
شنبه 06 بهمن 1386, 22:04 عصر
نکته جالب اینجاست ، که تو همه تقویم هایی که پشتیبانی کرده تابع addDays همون مشکلی که آقا بهروز گفتن رو داره .
اینجا دو حالت پیش میاد ، یا میگن همینه که هست ، یا مگن اصلاح میشه .

Behrouz_Rad
شنبه 06 بهمن 1386, 22:21 عصر
اینجا دو حالت پیش میاد ، یا میگن همینه که هست ، یا مگن اصلاح میشه .
از تو بعیده که این حرف رو بزنی.
مایکروسافت حداقل نسبت به باگ هایی که در VS.NET هست هیچ وقت بی تفاوت نبوده چون این باگ ها مستقیما نتیجشون در تولید محصول هست.
همیشه آپدیت روزانه عرضه می کنه.

موفق باشی.

scorpion_man
شنبه 06 بهمن 1386, 23:06 عصر
از تو بعیده که این حرف رو بزنی.
مایکروسافت حداقل نسبت به باگ هایی که در VS.NET هست هیچ وقت بی تفاوت نبوده چون این باگ ها مستقیما نتیجشون در تولید محصول هست.
همیشه آپدیت روزانه عرضه می کنه.

موفق باشی.

ممنون از جناب راد زحمت کشیدید
واقعا این باگها حتما باید گزارش بشن و مطمئن باشید میکروسافت هم به این موضوعات بی تفاوت نبوده و نخواهد بود

Behrouz_Rad
دوشنبه 08 بهمن 1386, 21:22 عصر
تیم توسعه ی Visual Studio پاسخ دادند که بررسی این باگ رو به گروه مخصوصی سپردند.

Thanks for your feedback. We are escalating this issue to the appropriate group within the Visual Studio Product Team for triage and resolution. These specialized experts will follow-up with your issue.

Thank you,
Visual Studio Product Team

موفق باشید.

ahmad1880
یک شنبه 26 اسفند 1386, 06:58 صبح
سلام
جناب Behrouz_Rad من چون جواب کاملی نگرفتم اینجا هم پست دادم شما میتونی جوابی که اون دوست عزیز داده رو ببینید!
بعد خودتون قضاوت کن؟