PDA

View Full Version : مشکل در ادرس دهی عکس

omid68
شنبه 29 دی 1386, 23:19 عصر
سلام
1-من یک ادرس عکس رو در بانکم ذخیره میکنم میخواهم حالا میخواهم اون آدرس رو با یک کنترل image نشون بدم چیكار باید بکنم
2-من اگه بخواهم آدرس جاری صفحه رو به دست بیارم چیكار باید کنم
3-سلامتی برای شما

miladr
شنبه 29 دی 1386, 23:39 عصر
1.شما اگه عکسات تو مثلا پوشه image هست باید این آدرس رو ذخیره کنی image\imagename.jpg بعد اگه صفحه تو همین پوشه که پوشه image هست قرار داره که همین رو برابر image1.imageurl میذاری و اگه مثلا یک level پائین تره اینطوری میزاری
..\image\imagename.jpg
.2
request.url
3. قربانتتت

mahdi_farhani
شنبه 29 دی 1386, 23:50 عصر
1-خوب از دیتابیس بخون نشون بده ، مشکلت دقیقاً کجاست
راه حل زیاد داره ، باید بگی از کدوم روش استفاده میکنی تا به دیتابیس وصل بشی.
2-Request.Uri بت کمک میکنه .
3-سلامت باشی
--------------
دوست عزیز شرمنده ، پنجره من باز مونده بود ، پست شما رفرش نشده بود ، من بعد از 10 دقیقه برگشتم پست کردم .

scorpion_man
یک شنبه 30 دی 1386, 01:39 صبح
با سلام به همه دوستان
بهتر از همه اینها استفاده از متد ResolveClientUrl هست که اصلا برا همین کار برای .net2 طراحی شده و بسیار عالی جواب میده من به دوستان هم توصیه میکنم از این متد استفاده بکنند و تو هر جایی فراخوانی بشه دقیقا آدرس صفحه رو بر اساس آدرس صفحه بر میگردونه
موفق باشید

omid68
یک شنبه 30 دی 1386, 10:02 صبح
سلام به همه دوستان واقعاً زحمت کشیدید
فقط یک خواهش دارم اگه بتونید یک نمونه هم برام بزارید ممنون میشم

babak_bsn
یک شنبه 30 دی 1386, 10:59 صبح
بهتر از همه اینها استفاده از متد ResolveClientUrl هست
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی؟

scorpion_man
یک شنبه 30 دی 1386, 11:12 صبح
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی؟
سلام به همه دوستان

این متد خیلی ساده هست و اصلا تو .net برا همین کاری که دوست عزیز خواستن طراحی شده ResolveClientUrl("~/ali/reza.aspx(" خوب کاری که میکنه شما هر کجا هستی این آدرسی که بهش دادی بر اساس صفحه ای فعلا اونجایی برات میسازه و تو html این آدرس ~/ اصلا شناخته شده نیست ولی تو .net به آدرس Root اشاره داره .net هم با همین تابع داره تمامی مسیرهاتو میسازه خیلی به درد میخوره
موفق باشید

omid68
یک شنبه 30 دی 1386, 11:48 صبح
من میخواهم بدونم در این چی رو قرار بدم Image Url

fereshtehrahimi
یک شنبه 30 دی 1386, 12:20 عصر
در ابتدا در پوشه ای که کل برنامه را در آن ذخیره کرده ای یک پوشه با نام pic یا هر اسم دیگری ایجاد کرده عکسها را در آن ذخیره می کنی حا یک کنترل repeter , datagrid ,gridview,... هر کدام که خواستی قرار داده و بعد از اتصال به بانک در ImageUrl کنترل Image به شکل زیر عمل می نمایید

<asp:Repeater ID="repeater1" runat="server">
<itemtemplate>
<font face="Tahoma" size="-1">شماره:</font><%# container.dataitem("ProductID") %><br>
<font face="Tahoma" size="-1">نام:</font><%# container.dataitem("ProductName") %><br>
<font face="Tahoma" size="-1">قیمت:</font><%# container.dataitem("Price") %><br>
<asp:Image Height="100" Width="100" ImageUrl='<%# container.dataitem("picurl") %>' runat="server"></asp:Image><br>
</itemtemplate>
</asp:Repeater>

در ضمن د ربانک فیلدی با نامpicurl ایجاد کرده و مسیر تصویر را به صورت زیر در آن وارد می کنیم

images\All Black 3NY-63 - Black.jpg

scorpion_man
یک شنبه 30 دی 1386, 12:38 عصر
در ابتدا در پوشه ای که کل برنامه را در آن ذخیره کرده ای یک پوشه با نام pic یا هر اسم دیگری ایجاد کرده عکسها را در آن ذخیره می کنی حا یک کنترل repeter , datagrid ,gridview,... هر کدام که خواستی قرار داده و بعد از اتصال به بانک در ImageUrl کنترل Image به شکل زیر عمل می نمایید

<asp:Repeater ID="repeater1" runat="server">
<itemtemplate>
<font face="Tahoma" size="-1">شماره:</font><%# container.dataitem("ProductID") %><br>
<font face="Tahoma" size="-1">نام:</font><%# container.dataitem("ProductName") %><br>
<font face="Tahoma" size="-1">قیمت:</font><%# container.dataitem("Price") %><br>
<asp:Image Height="100" Width="100" ImageUrl='<%# container.dataitem("picurl") %>' runat="server"></asp:Image><br>
</itemtemplate>
</asp:Repeater>

در ضمن د ربانک فیلدی با نامpicurl ایجاد کرده و مسیر تصویر را به صورت زیر در آن وارد می کنیم

images\All Black 3NY-63 - Black.jpg

عزیزم لطفا آتیشی نشو چندتا نفس آروم بکش بشین صحبت کنیم

عزیز ایشون سوالشون bind نیست ایشون مشکلشون به فرض تو یه دیتابیس یه آدرسی ذخیره کردن حالا تو صفحات مختلف با آدرسهای مختلف استفاده میکنن به فرض یکی تو یه folder هست دیگری تو root برا اینکه آدرس همه جا صحیح استفاده بشه باید آدرس عکسها رو تو متد ResoveClientUrl قرار بدین تا هر جایی که فراخوانی میشه آدرس دقیق اون عکس ساخته بشه
به فرض اگه عکسها تو folder بنام picture هست میخوان از صفحه ای که تو root هست فراخوانی بکنند مقدار برگشتی از ResolveClientUrl میشه Picture/ImageName.gif ولی اگه صفحه ای که میخواد عکسی رو بار گذاری کنه مثلا تو شاخه ای بنام Panel باشه برای بارگذاری همون عکس تو این صفحه مقدار برگشتی ResolveClientUrl میشه ../Picture/ImageName.gif

فکر میکنم فرقهاشون مشخص شد پس شما هم لطفا آرامش خودتو حفظ کن
موفق باشید

omid68
یک شنبه 30 دی 1386, 13:03 عصر
با تشکر از شما
من این رو تو خونه امتحان میکنم الان شرکتم ولی اگه تونستی یک نمونه برا دانلود بزاری بسیار ممنون میشم