PDA

View Full Version : تغییر رزولوشن در تصاویر

MMR_1344
یک شنبه 30 دی 1386, 10:02 صبح
با سلام به تمامی دوستان

من توی برنامه ام مقداری عکس رو نمایش میدم که میشه در اونها عمل زوم کردن رو انجام داد فقط مشکل من اینه که وقتی قسمتی از عکس رو انتخاب میکنم یا اینکه اندازه اون رو بزگ میکنم دقت نمایش اون کم میشه و تصویر بصورت مربعهای رنگی نمایش داده میشه اگر بخوام این مشکل رو حل کنم از چه دستوری میشه استفاده کرد

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 10:35 صبح
کاهش کیفیت عکس طبیعیه ، البته باید برنامتونو دید.

MMR_1344
یک شنبه 30 دی 1386, 11:12 صبح
دوست عزیز مشکل تصویر وجود داره اما رزولوشن اون تغییر میکنه

من تو همین سایت برنامه ای از دوستان دیدم که اگر روی تصویر زوم میکرد اون رو مجدداً ترسیم میکرد و در ترسیم مجدد وضوح اون درست میشد

برنامه پیوست تنها قسمتی از کاره که در اون عمل زوم انجام میشه حالا اگر این زوم زیاد باشه این تغییر مشهود میشه

در ضمن برنامه من با تصاویر خاصی کار میکنه که باید در اون امکان زوم وجود داشته باشه

به هر حال از کمکتون متشکرم

majjjj
یک شنبه 30 دی 1386, 11:13 صبح
با سلام به تمامی دوستان

من توی برنامه ام مقداری عکس رو نمایش میدم که میشه در اونها عمل زوم کردن رو انجام داد فقط مشکل من اینه که وقتی قسمتی از عکس رو انتخاب میکنم یا اینکه اندازه اون رو بزگ میکنم دقت نمایش اون کم میشه و تصویر بصورت مربعهای رنگی نمایش داده میشه اگر بخوام این مشکل رو حل کنم از چه دستوری میشه استفاده کرد

به نظر من بجای استفاده از عکس از رزولیشن مونیتور استفاده کنید و اون رو تغیر بدهید البته این به شرطیه که نخواهید خیلی عکستون رو بزرگ کنید

bobrus
یک شنبه 30 دی 1386, 11:54 صبح
به نظر من بجای استفاده از عکس از رزولیشن مونیتور استفاده کنید و اون رو تغیر بدهید البته این به شرطیه که نخواهید خیلی عکستون رو بزرگ کنید
جناب Majjjj اینکار کار زیاد جالبی نیست . شما توی کدوم برنامه دید که با زوم کردن رزولشن تصویرتون عوض بشه البته اگه اینکار به صورت نا محسوس انجام می شد زیاد مهم نبود ولی خودتون می دونید که تغییر رزولیشن مانیتور با خاموش و روشن شدن اون همراهه که باعث میشه کاربر از برنامه شما دل زده بشه
توی همین سایت یه چند تا برنامه ای هست که می شه باهاش رو عکس زوم کرد اما اینکه واقعاً کاربردیه یا نه امتحانشون نکردم

majjjj
یک شنبه 30 دی 1386, 12:10 عصر
جناب Majjjj اینکار کار زیاد جالبی نیست . شما توی کدوم برنامه دید که با زوم کردن رزولشن تصویرتون عوض بشه البته اگه اینکار به صورت نا محسوس انجام می شد زیاد مهم نبود ولی خودتون می دونید که تغییر رزولیشن مانیتور با خاموش و روشن شدن اون همراهه که باعث میشه کاربر از برنامه شما دل زده بشه
توی همین سایت یه چند تا برنامه ای هست که می شه باهاش رو عکس زوم کرد اما اینکه واقعاً کاربردیه یا نه امتحانشون نکردم

دوست عزیز ایشون برنامشون کارش نشون دادن عکس نیست فقط در مواردی که کاربر لازم داره باید رزولیشن عکس تغیر کنه
اما اگه بخواهد خیلی حرفهای باشه باید از تصاویری مانند psd ها استفاده کنه که بتونه باهاشون پرینت هم بگیره البته این رو هم بگم مونیتورها رزولیشن بیشتر از 72dpi رو ساپورت نمیکنه
در کل کار با تصاویر در برنامه ای مانند بیسیک که کارش برنامه نویسیه نه کار با تصاویر بصورت حرفهای خوب دیگه مشکلات خودش رو هم داره

Mbt925
یک شنبه 30 دی 1386, 12:10 عصر
این برنامه که تصویر رو زوم نمی کنه ، فقط طول و عرض کنترل Image رو زیاد و کم می کنه.
با این کنترل نمیشه روی تصویر کار کرد.
نمونه های بهتری برای زوم وجود داره ، بیشتر جستجو کنید.

majjjj
یک شنبه 30 دی 1386, 12:12 عصر
این برنامه که تصویر رو زوم نمی کنه ، فقط طول و عرض کنترل Image رو زیاد و کم می کنه.
با این کنترل نمیشه روی تصویر کار کرد.
نمونه های بهتری برای زوم وجود داره ، بیشتر جستجو کنید.

من هم با نظر شما موافقم

MMR_1344
یک شنبه 30 دی 1386, 15:32 عصر
متشکرم از محبت تمامی دوستان اما من فایلی برای زوم کردن پیدا نکردم

میگردم اما اگر دوستان زودتر پیدا کردن برام بزارن متشکر میشم

MMR_1344
دوشنبه 01 بهمن 1386, 06:56 صبح
از دوستان عزیز کسی نبود کمک کنه

bobrus
دوشنبه 01 بهمن 1386, 10:25 صبح
من یه نمونه واسه زوم کردن پیدا کردم ولی خیلی کنده و 100 درصد cpu من رو استفاده کردتا جواب بده به هرحال واسط میزارم شاید بدردت بخوره

MMR_1344
دوشنبه 01 بهمن 1386, 14:40 عصر
دوست عزیز بسیار متشکر از زحمتی که کشیدی
من اژن فایل رو امتحان میکنم اگر حل مشکلم حل شد این تاپیک رو حل شده اعلام میکنم
به هر حال از محبت شما بسیار سپاسگذارم

MMR_1344
دوشنبه 01 بهمن 1386, 15:41 عصر
با سلام به استاد خوب جناب bobrus
دوست عزیز از برنامه ارسالی شما استفاده کردم ولی مشکل در این است که اگر از تصویر جهت نمایش استفاده کنیم این مشکل همچنان باقی میماند به هر حال من برای بزرگ کردن عکس از اون استفاده کردم و مشکلم حل نشد ممکنه به فایل ضمیمه نگاهی بندازی

bobrus
دوشنبه 01 بهمن 1386, 18:29 عصر
برنامه شمارو دیدم فکر نکنم الگوریتم درست باشه به هر حال نکته های زیر رو توش دیدم
1- اول اینکه عکس انتخابی شما رزولوشن پایینی داره به همین دلیل زود کیفیتش رو از دست میده
2- من یه فایل با رزولوشن بالاتر و بزرگتر گذاشتم هیچ کاری نکرد
از اظهار لطف شما متشکر به هر حال انجوری که شما گفتید استاد من استاد نیستم
ولی باز دنبال برنامه بهتر بودم که این رو بدست آوردم فکر کنم با این مشکلت حل شه
البته اگه توضیح می خوای توی این لینک به اندازه کافی توضیح داده:خجالت:
http://weblog.mehrzad.net/default.aspx?ID=25

Mbt925
دوشنبه 01 بهمن 1386, 23:29 عصر
سورسی که bobrus عزیز گذاشته بودن ، اصلا بهینه نبود ،

راه اصولی و خیلی سریع برای این کار استفاده از ‌متد PaintPicture اه.

MMR_1344
سه شنبه 02 بهمن 1386, 10:06 صبح
دوستان عزیز از زحمتی که کشیدید ممنون

من برنامه ارسالی شما رو دریافت کردم از اینکه زحمت کشیدید و برنامه دیگر رو ارسال کردید بسیار سپاسگذارم

امیدوارم همواره سلام و سر بلند باشید

HjSoft
سه شنبه 02 بهمن 1386, 15:12 عصر
اینم یکی دیگه از سایت iranvig

HjSoft
سه شنبه 02 بهمن 1386, 15:13 عصر
امیدوارم بدرد بخوره بدردتون خورد خبربدید

HjSoft
سه شنبه 02 بهمن 1386, 15:17 عصر
امیدوارم بدرد بخوره بدردتون خورد خبربدی

MMR_1344
سه شنبه 02 بهمن 1386, 17:27 عصر
دوستان عزیز از زحمتی که کشیدید ممنون من بخاطر مشغله زیاد نتونستم اونها رو امتهان کنم حتماً فردا این کار رو میکنم تا اگر پاسخ درست بود اون رو حل شده اعلام کنم

به هر حال از زحمتی که تمامی دوستان کشیدند ممنونم

ftmotlagh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 18:06 عصر
آقای wolf-sky این که فقط دو برابر می کنه ...
کیفیت می آد پایین.

ftmotlagh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 18:19 عصر
آقای wolf-sky این که فقط طول و عرض رو دو برابر می کنه و کیفیت می یاد پایین...

MMR_1344
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 15:11 عصر
با سلام به تمامی دوستان

از آقای bobrus با تشکر از زحمتی که کشیدید اما متاسفانه این برنامه تنها عمل زوم رو بر روی صفحه تصویر داره و من برای یک عکس میخوام

جناب آقای mbt925 از شما هم متشکرم اما اگر زحمتی نیست یک مقدار توضیح بیشتری بدین ممنون میشم منظورتون از متد PaintPicture چیه و چه جوری میشه از اون استفاده کرد

bobrus
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 18:14 عصر
خوب منم میدونم روی دسکتاپ انجام میده ولی بشین منطقش رو دربیار بجای دستکتاپ عکس خودتو بهش بده متاسفانه وقت ندارم واست اینکارو بکنم

Mbt925
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 20:43 عصر
با سلام به تمامی دوستان

از آقای bobrus با تشکر از زحمتی که کشیدید اما متاسفانه این برنامه تنها عمل زوم رو بر روی صفحه تصویر داره و من برای یک عکس میخوام

جناب آقای mbt925 از شما هم متشکرم اما اگر زحمتی نیست یک مقدار توضیح بیشتری بدین ممنون میشم منظورتون از متد PaintPicture چیه و چه جوری میشه از اون استفاده کرد

این نمونه رو ببینید.

bobrus
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 11:04 صبح
آقای Mbt925 این برنامه رو من قبلا واسه این دوستمون گذاشتم و ایشون جواب نگرفتن اگه خودتون راه حلی دارین بهتر یه کد خوب واسش بگذارین

Mbt925
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:21 عصر
آقای Mbt925 این برنامه رو من قبلا واسه این دوستمون گذاشتم و ایشون جواب نگرفتن اگه خودتون راه حلی دارین بهتر یه کد خوب واسش بگذارین

نه دوست عزیز ، من این برنامه رو تغییر دادم ، با PaintPicture عمل زوم رو انجام میده که خیلی سریعتر و کاربردیتره.

Mbt925
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:01 عصر
فکر کنم این نمونه هم ، نمونه جالبی باشه:

http://www.planetsourcecode.com/Upload_PSC/ScreenShots/PIC200398102506908.jpg

http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=48352&lngWId=1

MMR_1344
یک شنبه 07 بهمن 1386, 06:35 صبح
با تشکر از کلیه دوستان و اساتید محترم

از زحمتی که کشیدید بسیار سپاسگذارم تو چند روزی که نبودم تا حدودی این مشکل رو حل کردم البته نه به صورت کامل هنوز روی اون کار میکنم اما از محبتی که کردین و برنامه هائی رو ارسال نمودید بسیار سپاسگذارم