PDA

View Full Version : اجرای همزمان ASP.NET و PHP روی یه سیستم و هاست

m.hamidreza
یک شنبه 30 دی 1386, 12:11 عصر
من این wordpress رو میخوام تو سایتم بزارم که با php و mysql هست . حالا میخوام روی local ببینمش تنظیماتشو انجام بدم . توی تالار php دیدم باید WampServer رو نصب کنم روی سیستمم . چون من mysql و apache ندارم (البته php ظاهرا روی IIS کار میکنه)دوستانی که تجربه کار با PHP و ASP.NET داشتن استفاده از این برنامه مشکلی برای IIS و NET. که ایجاد نمی کنه ؟ یعنی بهترین گزینه همینه ؟
یه چیز دیگه اینکه الان روی هاست Script من روی NET2.0. تنظیم شده، هاستتم از php و mysql پشتیبانی میکنه حالا روی یه دومین میشه هم کد php و هم NET. رو اجرا کرد ؟!
فکر کنم باید یه SubDomain درست کنم که Script اونو بزارم رو PHP بعد WordPress رو تو اون ساب دومین آپلود کنم !

Chabok
یک شنبه 30 دی 1386, 13:18 عصر
in Local :
Php روی IIS نصب می شود
میتوانید MySql رو هم جدا نصب کنید .
Wamp و Lamp دو مجموعه هستند که Apache , MySql , Php رو با هم نصب میکنن
فقط من نتونستم در کنار IIS از Apache استفاده کنم . چون هر دو از localhost:80 استفاده میکردن . ولی باید بشه .

من خودم Wamp رو نصب کردم فقط برای استفاده از MySql . یعنی Apache رو استفاده نمیکنم
سپس Php رو روی IIS نصب کردم . برای مدیریت دیتابیس MySql هم PhpMyAdmin استفاده کنید که همراه خود Wamp است .
In WebSite :
دات نت و Php بخوبی در کنار هم کار می کنند . همچنین SqlServer و MySql نیز بخوبی در کنار هم کار میکنند .
نیازی به جداسازی نیست .

من خودم روی یک هاست در یک VirtualDirectory مامبو نصب کردم .
روی یک VirtualDir دیگر سیستم خودم که دات نت بود و دیتابیس SQlServer .
و دارن در کنار هم بخوبی زندگی می کنند .

موفق باشید . خدانگهدار