PDA

View Full Version : فرستادن کاربر به صفحه قبل

dr_csharp
یک شنبه 30 دی 1386, 17:58 عصر
سلام
من تو صفحاتم یکسری سطح دسترسی دارم و یکسری کاربران اجازه ی دسترسی و مشاهده ی برخی صفحات رو ندارن ..و اگه بخوان به اون صفحه وارد بشن اونا رو به forbidden.aspx که حاوی جمله ی "دسترسی غیر مجاز" هست redirect میکنم . حالا میخوام کاربر رو از این صفحه به صفحه ی قبلیش بفرستم ..شنیدم استفاده از کلید Next و Previous خود explorer جالب نیست .. شما چه راه حلی پیشنهاد میدین ؟
( نمیخوام هر دفعه بیام صفحه ی قبلی رو تو session یا viewstate ذخیره کنم )

shahab_ksh
یک شنبه 30 دی 1386, 23:30 عصر
راههای مختلفی داره
میتونید از کوئری استرینگ استفاده کنید مثلا در حال حاظر در صفحه page.aspx هستیم
و سطح دسترسی نداره در همین صفحه موقع تست وجود دسترسی اگه دسترسی نداشت و شما خواستید به صفحه forbidden.aspx ریداریکتش کنید با این روش ریدارکت کنید

Response.Redirect("forbidden.aspx?Previous=page.aspx")

اینطوری در صفحه forbidden.aspx به صفحه قبل دسترسی دارین و بعد از لوگین کاربر دوباره

Response.Redirect("page.aspx")

برگردید

scorpion_man
دوشنبه 01 بهمن 1386, 00:44 صبح
سلام به همه دوستان
با javascript میشه از صفحه قبلی که redirect شده refer داشت اسم تابع هم همینه refer یا همچین چیزی تو خود .net هم یه آبجکت تو request داریم با نام urlreferrer داریم که کارش همینه حالا ببین کدوم به کارت میاد serverside یا clientside البته میشه از هر کدوم به جای دیگری هم استفاده کرد که باید script نوشت
موفق باشید

dr_csharp
دوشنبه 01 بهمن 1386, 08:37 صبح
در تکمیل نوشته ی scorpion_man :
UrlReferrer فقط برای request هایی که با یک hyperlink فراخوانی شده اند جواب میده وگرنه با error مواجه میشیم ( مثلا وقتی بصورت client - side یک صفحه load میشه استفاده از این شیع با خطا همراه است )
برای بدست آوردن آدرس url صفحه ی قبل بصورت زیر عمل میکنیم:

Request.UrlReferrer.AbsoluteUri.ToString()