PDA

View Full Version : kernel mode service

marvel
دوشنبه 01 بهمن 1386, 09:55 صبح
سلام
من میخوام یه سرویس kernel mode بنویسم.
کسی میتونه کمکم کنه؟ مقاله یا sample ای در این باره سراغ دارید؟

یه راه برای این کار نوشتن درایور و create کردن سرویس در برنامه با دادن نام این درایور هست.
اما تا اونجایی که من میدونم تو درایور نمیشه از API ها استفاده کرد. و این کار منو مشکل میکنه چون میخوام یه سری عملیات تو سرویس باشه.
نمیدو نم راه دیگه ای وجود داره یا نه؟ مثلا یه service application بنویسیم که تو مد کرنل اجرا بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
/////
(ببخشید تو عنوان service زا اشتباه نوشتم نتونستم edit کنم)

Inprise
دوشنبه 01 بهمن 1386, 10:39 صبح
نوشتن درایور چیزی نیست که با خوندن یک مقاله میسر باشه . توضیح حتی مقدماتی ترین مسائلش هم نیاز به زمان زیادی داره . DDK رو که نصب کنی مثال و مستندات خوبی همراهش هست . کتابهای مختلفی برای Device Driver Development روی ویندوز وجود داره که میتونی مطالعه کنی .

marvel
دوشنبه 01 بهمن 1386, 11:06 صبح
راستش مشکل من الان نوشتن درایور نیست من تا حدی با winddk آشنایی دارم و با sample هاش هم کار کردم.
کاری که الان می خوام انجام بدم نوشتن سرویس منتها میخوام یه جوری از سرویس به kernel mode دسترسی پیدا کنم.
به هر حال ممنون

Inprise
دوشنبه 01 بهمن 1386, 16:13 عصر
برای نوشتن سرویس که باید از Service API ویندوز استفاده کنی که مستنداتش هست و مسئله ای نداره . اگر میخواهی یک کد را با مجوز سطح کرنل در رینگ صفر اجرا کنی باید درایور بنویسی . درایورها مثل سرویسها فراخوانی میشن و توسط برنامه های مختلف میشه ازشون استفاده کرد و باهاشون صحبت کرد ، البته این بستگی به نوع درایور هم داره . بهتر هست که برای راهنمائی دقیقتر مسئله ات رو بطور کامل توضیح بدی

TheMatrix
سه شنبه 02 بهمن 1386, 18:55 عصر
ل
برای نوشتن سرویس که باید از Service API ویندوز استفاده کنی که مستنداتش هست و مسئله ای نداره . اگر میخواهی یک کد را با مجوز سطح کرنل در رینگ صفر اجرا کنی باید درایور بنویسی . درایورها مثل سرویسها فراخوانی میشن و توسط برنامه های مختلف میشه ازشون استفاده کرد و باهاشون صحبت کرد ، البته این بستگی به نوع درایور هم داره . بهتر هست که برای راهنمائی دقیقتر مسئله ات رو بطور کامل توضیح بدی

رینگ صفر چیه؟