PDA

View Full Version : کدام را پیش نهاد می کنید؟

soghra
دوشنبه 01 بهمن 1386, 14:23 عصر
سلام
من دردیتا بیس سایتم احتیاج به چند جدول داردم
جداولی مربوط به کاربران عضو و نیز جداولی مربوط به مثلا اخبار و غیره و ...
اگر از خود سرویس عضویت asp.net استفاده کنم این سرویس خودش دیتا بیسی ایجاد می کنه
می خواستم بدونم می تونم جداولی که مربوط به کاربران نیستند را هم اینجا ایجاد کنم(یا اینکه جداولش را مطابق با نیاز خودم تغییر دهم و فیلدی اضافه یا کم کنم)؟ یا اینکه یک دیتا بیس دیگر هم برای کار با این جداول(جداولی که به کاربران مربوط نیستند) ایجاد کنم؟
لطف کنید و نظرتون رو با دلیل بنویسید

dr_csharp
دوشنبه 01 بهمن 1386, 14:35 عصر
سلام
فکر نمیکنم اگر خودتون بخواین یه جدول برای اعضا درست کنید خیلی وقت گیر باشه ! شما میتونی یه جدول حاوی : نام . نام خانوادگی . نام کاربری . کلمه عبور . تاریخ عضویت و سطح دسترسی تعریف کنی و با نوشتن چندتا query ساده ، خیلی راحت به مدیریت کاربرانتون بپردازین :لبخندساده:

Buggsbunny
دوشنبه 01 بهمن 1386, 18:30 عصر
شما می تونین تنظیماتتون رو به نحوی انجام بدین که asp.net از database خودتان برای ایجاد جداول و stored procedure های مربوط به membership and Role Providers ، استفاده کند برای اطلاع از چگونگی آن به مقاله زیر بخش Membership and SQL Server مراجعه کنید:

http://www.odetocode.com/Articles/427.aspx

soghra
سه شنبه 02 بهمن 1386, 16:27 عصر
دوست عزیز من لینکی رو که معرفی کرده بودید مطالعه کردم ولی متاسفنه زیاد به ردم نخورد من می خوام بدونم که چطور در قسمتadminstration tool web چطوری دیتا بیس خودم رو به عنوان پرووایدر انتخاب کنم ؟