PDA

View Full Version : استفاده از DirectShow در دلفی

Hadizadeh
دوشنبه 01 بهمن 1386, 20:48 عصر
سلام. دوستان کسی می دونه چه طوری میشه از DirectShow تو دلفی استفاده کرد؟ یه دوربین (در حقیقت یه کارت کپچر) دارم که دسترسی به توابع اون از طریق DirectShow میسر هستش. حالا می خوام اونو تو دلفی استفاده کنم.ممنون

Inprise
دوشنبه 01 بهمن 1386, 21:25 عصر
DirectShow and Delphi
(http://www.vwlowen.co.uk/directshow/page01.htm)

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 08:27 صبح
ممنون. دقیقا همون لینکی رو دادید که درست بعد ایجاد این پست پیداش کردم. باز هم تشکر!

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 09:14 صبح
خوشبختانه تونستم با DirectShow کار کنم ولی متاسفانه کارت کپچر منو نمی شناسه. کارت کپچرم یه درایور دایرکت شو داره که ضمیمش کردم که یه فایل Wisboard.dll داره ولی من نمی دونم باید اونو چه جوری نصب کرد. تو فولدر Win32 هم کپی کردم ولی همچنان مشکل پا برجاست. به نظرتون راه حل چیه؟ ممنون

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:16 عصر
تا اونجا که فهمیدم باید فایل های .sys و .ax و .dll رو یه جایی کپی کرد ولی نمی دونم کجا!

Valadi
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:26 عصر
1 - یه سرچی بزن در سیستم خود که فایل های با پسوند .ax کجاست ؟
2 - در help ش چیزی نگفته ؟

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:28 عصر
متاسفانه Help یا Document ای براش در دسترس نیست.

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:31 عصر
*.ax تو فولدر system32 هستش من همه فایل های بالا رو اونجا هم کپی کردم نشد.

Valadi
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:31 عصر
تا اونجائکه من دیدم این فایل های .ax یک فولدری به نام Filters وجود دارد مانند نرم افزار ProgDVB
در سایتی بالا که گفته شده به این موضوع اشاره ای نشده ؟؟؟
مورد اول در بالا تست زدی

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:37 عصر
آره این نوع فایل ها، فیلتر گراف های دایرکت شو هستند. در ضمن این یکی فایل ضمیمه شده رو هم دارم. ببینید از این سر در می آرید؟ این یکی SDK مربوطه جهت استفاده تو محیط های برنامه نویسیه. تو فایل word یه ID نوشته که فکر کنم یه جورایی ربطی به رجیستری هم داشته باشه. اما نظر شما؟

Delphi Coder
سه شنبه 02 بهمن 1386, 15:48 عصر
حالا که help یا document ای ندارید یه بار هر چی فایل ax همراه cd سخت افزار دارید همشونو register کنید. هر چی هم inf دیدید install کنید ببینید چی میشه.

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 15:59 عصر
بحث اینه که چه جوری .ax رو رجیستر کنم؟ فایل های .inf رو باید تو شاخه inf ویندوز ریخت؟

Delphi Coder
سه شنبه 02 بهمن 1386, 16:08 عصر
inf ها رو روشون RightClick کنید Install رو بزنید ax ها هم با regsvr32 رجیستر میشن. بهتره همه dll ها و ax ها رو یه مسیر تو path اضافه کنید بریزید اونجا (بعدا راحتتره اگه بخواید unregister کنید)

فایل های .inf رو باید تو شاخه inf ویندوز ریخت؟
نه. تا جایی که میدونم باید نداره.

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 16:12 عصر
regsvr32 اون dll ها رو fail می ده! اما اون .ax رو رجیستر کرد. .inf هم نصب شد. ولی مشکل همچنان پابرجاست. طبیعتا وقتی دوربین متصل هم نباشه باید توی ویدئو سورس ها لیست بشه که نمیشه!

Delphi Coder
سه شنبه 02 بهمن 1386, 17:03 عصر
طبیعتا وقتی دوربین متصل هم نباشه باید توی ویدئو سورس ها لیست بشه که نمیشه!
نه حداقل میدونم که همیشه اینطور نیست. دوربین رو وصل کنید و بعد دوباره ببینید. مثلا webcam من زمانی که وصل نباشه Enumerate نمیشه.

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 17:15 عصر
پس باید صبر کنم! چون دوربین تو راهه اما من پیشاپیش به استقبالش رفتم! به هر حال وقت طلاست و نباید اونو از دست داد. هر زمان ok شد من به شما دوست عزیز حتما خبر می دم. حالا تا اون موقع میشه برنامه exe ضمیمه رو با web cam خودت تست کنی؟ ببین میشناسه؟ اگه شناخت بی زحمت یک snap screen اینجا بزار من ببینم. باید یه چیزی رو چک کنم. یه دنیا ممنون

Valadi
سه شنبه 02 بهمن 1386, 18:20 عصر
این هم نحوه ریجستر کردن فایل ها ax.*

Hadizadeh
سه شنبه 02 بهمن 1386, 20:18 عصر
آقای Valadi ممنونم ولی قبلش تونستم این کارو بکنم. به هر حال ممنونم از توجهتون. دوستان اگه اون فایل VideoCap بالا رو با وب کم یا دوربین هاشون تست کنند و نتیجه رو بگن ، سپاسگذار میشم.

Delphi Coder
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 17:02 عصر
مشکلی نداره کار میکنه.