PDA

View Full Version : ساخت Backup برای فایل‌های MDB-Access از داخل برنامه

mojiparadox
دوشنبه 01 بهمن 1386, 22:01 عصر
سلام.

می‌خواستم بدونم چطوری میتونم یه سری از Tableهای خاص رو داخل یه فایل Backup کپی کنم به صورتی که این فایل Backup قبلا وجود نداره و تازه می‌خوام اون رو بسازم و همینطور شکلی داشته باشه که بشه راحت اون رو Restore کرد به شکلی که Tableهای مورد نظر خودم رو بتونم از داخلش کپی کنم به Database اصلیم.

:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: فسرده::افسرده::افسرده::نارا ت::ناراحت:
ممنون می‌شم اگه این کمک رو هر چه سریعتر به من بکنید. چون این قسمت باید تا تاریخ 10/11/86 توی برنامه من کامل شه...

Answer
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:00 عصر
یک ماکرو درست کنید و در قسمت اکشن برای کپی تمام بانک
CopyDatabaseFile
برای یک جدول یا هرجزء دیگری
CopyObject
و خاصیت آنها را تنظیم کنید.

mojiparadox
سه شنبه 09 بهمن 1386, 23:00 عصر
یک ماکرو درست کنید و در قسمت اکشن برای کپی تمام بانک
CopyDatabaseFile
برای یک جدول یا هرجزء دیگری
CopyObject
و خاصیت آنها را تنظیم کنید.
من منظور شما رو نگرفتم
اگه ممکنه واضح تر بگین من متوجه شم....

Mahmood_M
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 05:36 صبح
سلام.

می‌خواستم بدونم چطوری میتونم یه سری از Tableهای خاص رو داخل یه فایل Backup کپی کنم به صورتی که این فایل Backup قبلا وجود نداره و تازه می‌خوام اون رو بسازم و همینطور شکلی داشته باشه که بشه راحت اون رو Restore کرد به شکلی که Tableهای مورد نظر خودم رو بتونم از داخلش کپی کنم به Database اصلیم.

برای این کار میتونید ابتدا فایل اصلی DataBase ( همون فایل Access ) رو جایی کپی کنید ، بعد فایل کپی شده رو به Connection تون وصل کنید و فعالش کنید ، بعد جداولی رو که نیاز ندارید از توش حذف کنید ...
بعد فایل نهایی رو میتونید ذخیره کنید ، میتونید پسوندش رو تغییر بدید یا در جایی خاصی قرار بدید که کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه و ...
در موقع Restore هم فایل رو بازکرده ( به Connetcion وصل کنید ) و بعد جداولش رو کپی کنید ...

میتونید یک Connection جدا برای فعال کردن فایل کپی شده ، برای Restore و BackUp در نظر بگیرید ...

موفق باشید ...

mojiparadox
جمعه 12 بهمن 1386, 21:28 عصر
برای این کار میتونید ابتدا فایل اصلی DataBase ( همون فایل Access ) رو جایی کپی کنید ، بعد فایل کپی شده رو به Connection تون وصل کنید و فعالش کنید ، بعد جداولی رو که نیاز ندارید از توش حذف کنید ...
بعد فایل نهایی رو میتونید ذخیره کنید ، میتونید پسوندش رو تغییر بدید یا در جایی خاصی قرار بدید که کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه و ...
در موقع Restore هم فایل رو بازکرده ( به Connetcion وصل کنید ) و بعد جداولش رو کپی کنید ...

میتونید یک Connection جدا برای فعال کردن فایل کپی شده ، برای Restore و BackUp در نظر بگیرید ...

موفق باشید ...
ممنون از راهنمایی‌هاتون، ولی من نمی‌خوام فایل‌های پشتیبان من با اکسس باز شه. آره میدونم که میشه روی فایل‌ها رمز گذاشت ولی بازم کار امنی نیست.... لطفا یه راه امن تر پیشنهاد کنید...