PDA

View Full Version : کمک در مورد اینترفیس

miladr
سه شنبه 02 بهمن 1386, 18:58 عصر
من یه ارائه در مورد کلاس ها و .net دارم.مبحث اینترفیس رو خودم به سختی میفهمم. اما تو توضیح گیر دارم.میشه یه توضیح خوب ارائه بدید که من بتونم ارائه کنم.کسانی هم که حضور دارن بهترینشون مثلا میتونه یک گرید رو به sqldatasource با ویزارد بایند کنه.:عصبانی++:

TNZ187
جمعه 05 بهمن 1386, 20:33 عصر
سلام
این تشابه رو حتی من و حتی یک بچه 5 ابتدایی متوجه شد . تست کنید ( هر چند احتمالا زمانش گذشته )
اصل کار ما کد هاست . مثل نوشته های کتاب . هر فصل رو می توان به یک sub یا function تشبه کرد. خوب توی این دسته بندی ، برای اینکه بتوانیم بهتر کدهای خودمون رو بعدا پیدا و استفاده و ترکیب کنیم ، نیاز به دسته بندی داریم .
پس هر کلاس یک کتاب خواهد بود ( یا یک پوشه کلاسوری که می شه صفحات اون رو عقب و جلو کرد ) . حتی 100 کتاب هم دارای دسته بندی خوبی نیست ، پس نیاز داریم هرکدوم رو درون یک قفسه بگذاریم . این قفسه ها nameSpace ها هستند .
ولی در یک کتاب خانه بزرگ مثل کتابخانه مجلس ، کلی قفسه وجود داره ، پس نیاز داریم هر چند تا NameSpace رو درون یک فایل قرار بدیم . مثل طبقه بندی مطالب در کتابخانه ها .

این مربوط به دسته بندی ها . مورد بعدی کلاس و اشیاء است
اشیاء مثل یک آدم آهنی هستند . دست دارند ، پا دارند و با این دست و پا ها کار انجام می دهند . ولی یک روبات رو از روی یک دستور ساخت می ساند ، پس باید به کتاب ها مون رجوع کنیم ( همون بحث قبلی ) . هر کتاب رو که می خونیم ، تبدیل می کنیم به یک بخش روبات ( این قسمتش با خودتون )
پس Object همون Class هایی است که تبدیل به یک موجود شده ( از قوه به فعل رسیده )

بعضی وقت ها شما می خواهید یک دستور و شمای کلی بدهید تا هرکس طبق خواسته خودش اون رو تکمیل کنه . مثلا شما فقط سر فصل ها رو می سازید و می دهید به شاگردان و اون ها ماکت دلخواه خودشون رو طبق شمای کلی که شما دادید می سازند . این شمای کلی فقط عناوین رو مشخص می کنه و فقط قالبه و هیچ کاری نمی کنه ، خالی خالی . این ها همان InterFace ها هستند

خوب چطور بود ؟ :لبخندساده:

miladr
جمعه 05 بهمن 1386, 23:49 عصر
دستت درد نکنه من البته یه جوری توضیح دادم یکیشون خیلی تیزه می گیره یه شوالی کرد که سوال خودمم بود
حالا اگر این اینترفیس نبود چی می شد؟ واقعا چه کار واجبی انجام میده؟

TNZ187
شنبه 06 بهمن 1386, 21:28 عصر
سلام
راستش رو بخواهید من شخصا خیلی از اینترفیس استفاده نمی کنم . چون نیاز به کارهای بنیادی زیادی ندارم . ولی در جواب اون سؤال ....
شما مثلا می خواهید یک کنترل شبکه بسازید که باید یک سری از استاندارد ها و خصوصیات مشخص ( Property , Function ,Sub ) رو دارا باشه . خوب شما که نمی دونید در هر بخش دقیقا چه چیزهایی باید رعایت شوند و اسلوب کار هستند و کدام ها را خود شما بنا بر نیاز اضافه می کنید ؟
استفاده ا اینترفیس ( فقط از نظر من که هیچ اعتباری نداره چه منقول چه معقول :چشمک: ) برای رعایت یک سری استانداردهای واجب است . شاهد مثال برای این قضیه ، ساختن یک HttpModule که حداقل رعایت دو قسمت در اون ضروری .
طبق مثال های خودمون ، ربات ها باید حتما دست داشته باشند که این یک اسلوب استاندارد هست .
و یک چیزی که من نمی دونم ، بیشترین کاربر اینترفیس ها در برنامه های تعاملی با فایل های غیر دات نت و API ویندوز است که این فایل تنها با برخی اشیاء که از جنس یک اینترفیس مشخص باشند تعامل می کنند ( هر چیزی که از اون اینترفیس مشتق شده باشه ) به نظر اصل قضیه این جاست . ( البته نظر من هیچ اهمیتی نداره . گفتنش گردن خوتون :چشمک: )