PDA

View Full Version : انجمن های OFFILE

MiRHaDi
دوشنبه 15 تیر 1383, 00:41 صبح
سلام
در یک نامه در مورد انجمن های آفلاین مطالبی رو گفتم :

من به تازگی با این سایت خیلی جالب آشنا شدم. الآن 7 سال است که با شبکه های اطلاع رسانی و ... همکاری میکنم و از قدیمیهای BBS ها هستم و سیساپ و سوچروایزر و منیجر و ... هم بودم. خلاصه بگذریم ! اینجا یک کاربر جدید هستم.
متاسفانه به دلیل عدم حمایت از بعضی فعالیتهای مفید مثل این سایت ( یا لااقل اینکه ما نمیدونیم کجا باید بریم) بعد از مدتی معمولا هم کمبود منابع مالی و گاهی هم منابع وقتی و ... باعث جلوگیری از ادامه کار میشه و اولین پیشنهاد هم همیشه پولی کردن است و ... ! ولی این پیشنهاد لااقل از نظر منطق ناقص من جالب نیست به چند دلیل:

کم شدن تعداد کاربران فعال

پایین آمدن سطح علمی سایت

و ...

ولی استفاده از تبلیغات خیلی کار خوبیه که میتونه این مشکل رو حل کنه و یک راه دیگه ! که نمیدونم تو این ساختار انجمن اجرا شده یا نه ؟! ما تو شبکه های قدیمی تحت داس داشتیم !
خواندن آفلاین سایت ! یعنی یک دیتا بیسی هست که برای هر کاربر آخرین مطلب خوانده شده در هر انجمن رو نگه میداره! بعدش که درخواست گرفتن مطالب میشه همه پست های جدید انجمنهایی که انتخاب کرده که میخواد براش فرستاده میشه در قالب یک فایل باینری ! بعد با یک برنامه همه رو میخونه و جواب میده و بعد یک فایل باینری جواب میفرسته به سایت ! سایت هم اونو به صورت خودکار توی دیتابیس انجمن قرار میده و ... ! حالا اگه توضیحات بیشتر خواستید میدم. از قبیل خواندن میسیج ها و میل ها و ...
خاصیتش چیه ؟ :

هزینه اینترنت بچه ها کلی میاد پایین

تلفن ها روزی 2 3 ساعت اضافه مشغول نمیشه

وقتی به سیستم وصل نیستیم میتونیم مطالب رو بخونیم

جواب ها سر فرصت تر داده میشه و کیفیت کار میاد بالاتر

حجم اطلاعات دانلودی از سایت به شدت کم میشه(چون فقط یک فایل فشرده شده میگیریم و این همه تگ و غیره نداره + جدول و ... چیزایی هست که برای هر مطلب کشیده میشه و کلی سند داریم که در اون صورت لازم نیست و این باعث میشه که خرج سایت خیلی خیلی کم شه

هاست کمتری نیاز میشه چون سیستم ذخیره ارتقاع پیدا میکنه

و ...

اگه این طرح عملی بشه خیلی خیلی خوب میشه ! تازه اگه برنامش هست که به ما بگید اگه نیست خودمون میتونیم بنویسیم و به همه جاهایی که انجمن دارند بفروشیم و خودش یه منبع درآمده

حالا یک مقدار تحقیق کردم دیدم مشابهش رو در www.arianetsat.com یکی از دوستانم نوشته
حالا باید بپرسیم که آیا میشه با سیستم اینجا سازگارش کرد یا نه ؟
قبلا اسم مشابهش درBBS بود QWK ولی لازم نیست فرمت اون باشه و میشه هر جور که بخوایم بنویسیم
موفق باشید
در ضمن شرکت شما در نظر خواهی اراپه بلیط شماست :