PDA

View Full Version : چگونه BUTTON های زیبا داشته باشیم درVB .NET....?

tik_tak
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 08:53 صبح
باید چی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا فقط مجبور نباشیم از طرح اولیه باتون استفاده کنیم .
مرسی

top7news
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 13:07 عصر
سلام
اگه منظورت اضافه کردن عکس به دکمه هاست که راحته
هر button چند تا گزینه واسه کارای گرافیکی داره
میتونی از قسمت image که توی propertis Button عکس با فرمت ico یا png به دکمه ات اضافه کنی
برای تغییر رنگ دکمه هم از back color میتونی کمک بگیری
ضمن اینکه دکمه دارای 3 حالت نمایش مختلف هست
personal
perfesional
system
که هر کدوم یه نمای جالب و مختص به خودشون تو موقع بالا اومدن فرمها داره

Sub Zero
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 14:40 عصر
احتمالا این تاپیک کمکتون کنه
تغییر شکل دکمه Button (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=83687)

tik_tak
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 21:39 عصر
سلام
بابت جوابها ممنونم .....ولی 2 تا سوال دیگه م دارم :
اول اینکه:
تو دلفی7 ام میشه از همین تغییر شکل باتون ها به بیضی و......غیره استفاده کرد؟
دوم اینکه:
من یه سری آیکون از همین اینترنت دانلود کردم خیلی دوست دارم به عنوان کلید از شون استفاده کنم. به این صورت که با کلیک روشون به صفحه ها و فرم های دیگه بره ..همون کار کلید..........
اینجوری بگم
: مثلا اگر آیکونی به شکل فلش داشته باشم میخوام یه دکمه داشته باشم
به شکل فلش نه اینکه عکس فلش روی دکمه باشه...امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم...اینکارو به صورت خیلی ابتدایی با
picturebox انجام دادم ولی کلیک روی دکمه با کلیک روی عکس فرق میکنه !!!
میبینید که به نتیجه نرسیدم..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

" میشه راهنمایی کنید "
مرسی

saeed_rezaei
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 23:25 عصر
سلام.
در مورد سوال دومتون، من فکر میکنم منظورتون اینه که دکمه ها حالت چهار ضلعی نداشته باشن. شکل های خاص داشته باشن. در این صورت دوست عزیز آقای sub zero جوابتون رو دادن.

VisualStudio
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 23:48 عصر
شما میتونید از کنترل Picturebox استفاده کنید و در رویداد کلیک اون کد مورد نظر را بنویسید و در رویداد های ماوس دان و غیره هم عکس ها تغییر رنگ بده

scorpion_man
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 00:45 صبح
سلام یه همه دوستان
سوال در مورد دلفی رو لطف کنید تو forum مربوطه بپرسید تا به جواب برسید
برا گذاشتن عکس دلخواه باید اول از objec graphic هر شیء اون رو به شکل دلخواه در بیارید برا این کار هم متدهای زیادی تو همین شیء داریم که این کارو انجام میدن ولی هندسه تون باید خوب باشه ;) تا بتونید این کارارو بکنید بعد از برش button به شکل دلخواه حالا نوبت انداختن عکس دلخواهه حالا میتونید از button استفاده بکنید پستی هم که دوستمون براتون گذاشتن بهتر میتونه کمکتون بکنه
موفق باشید

saman_itc
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 05:15 صبح
کمپونت های جالب هم زیاده .امتحان کردین؟

scorpion_man
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 07:29 صبح
کمپونت های جالب هم زیاده .امتحان کردین؟

زیاد تو نخ کامپوننت نباشید وقتی خود .net امکاناتشو مهیا کرده و به راحتی میشه این کارو کرد چرا برنامه رو به یه ابزارهای ساده که کار خاصی هم نمیکنن وابسته میکنید
موفق باشید

tik_tak
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 09:56 صبح
نه از کامپوننت استفاده نکردم ؟؟؟

maryam_vb
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 11:46 صبح
با سلام

picturebox انجام دادم ولی کلیک روی دکمه با کلیک روی عکس فرق میکنه !!!

من خودم برای کار روی پروژه ای که گرافیک بالا از جمله ویژگی هاش بود این طوری عمل کردم که نتیجه کار هم بسیار راضی کننده بود:

از همون picturebox خودمون استفاده کردم با فتوشاپ، 2 تصویر طراحی کردم:
تصویر شماره 1= باسایز کوچکتر و کمرنگ
تصویر شماره2=سایز بزرگتر و پر رنگ

در رویداد mouseenter تصویر 2 فراخونی میشد(همراه با تول تیپ) و در رویداد mouseleave تصویر 1 .شبیه فایلهای فلش.

scorpion_man
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 17:56 عصر
با سلام

من خودم برای کار روی پروژه ای که گرافیک بالا از جمله ویژگی هاش بود این طوری عمل کردم که نتیجه کار هم بسیار راضی کننده بود:

در رویداد mouseenter تصویر 2 فراخونی میشد(همراه با تول تیپ) و در رویداد mouseleave تصویر 1 .شبیه فایلهای فلش.

تا اونجایی که یادم میاد این روش یه مشکلی داره فکر میکنم button active تو این روش دورش یه خط مربعی میفته و مشکل بعدی اینه که جاهایی هم به فرض تصویر نداره mouse click قبول میکنه یه همچین مشکلایی داره که زیاد کسی طرفدارش نیست:متفکر:
موفق باشید

saeed_rezaei
جمعه 05 بهمن 1386, 08:46 صبح
تا اونجایی که یادم میاد این روش یه مشکلی داره فکر میکنم button active تو این روش دورش یه خط مربعی میفته

عزیز، ایشون که از picbox استفاده می کنند
از همون picturebox خودمون استفاده کردم
دیگه خط نمیندازه.

مشکل بعدی اینه که جاهایی هم به فرض تصویر نداره mouse click قبول میکنه

کاملا درسته. مشکل region اینجوری حل نمی شه.

یه همچین مشکلایی داره که زیاد کسی طرفدارش نیست

حالا چون کسی طرفدارش نیست به خاطر مشکلات بالا نباشه. چون در هر صورت به همین سادگی نمی شه محدوده (region) رو تغییر داد. اما خوب همین کار ساده ای رو که ایشون انجام دادن رو اگه بیایم به picbox یا button خود vs اضافه کنیم می بینیم که چقدر میشه توی ظاهر برنامه ها تغییر ایجاد کرد. مشکل اینجاست تعداد کاربرای زیادی قابلیت های usercontrol ها و مزایاشون در تسریع و سهولت نوشتن پروژه ها رو نمی دونن

اگه از سه تا تصویر استفاده بشه بهتره. برای click هم یه تصویر بزارید جذاب تر می شه . button ها زمان کلیک شدن تغییر شکل می دن. مثل این که واقعا فشرده شدن به سمت پایین. اما picbox در مقابل کلیک هیچ عکس العملی نشون نمی ده. همچنین پیشنهاد می کنم تصاویر رو در فتوشاپ با پس زمینه transparent طراحی کنید و در با پسوند png ذخیره کنید. البته picbox.backcolor رو transparent تنظیم کنید جلوه زیباتری خواهید داشت مخصوصا اگه تصاویری که در فتوشاپ ساختید با opcity کمتر از 100 باشه.

maryam_vb
جمعه 05 بهمن 1386, 10:45 صبح
مشکل بعدی اینه که جاهایی هم به فرض تصویر نداره mouse click قبول میکنه
بله درسته ولی به نظرم چندان محسوس نیست و از نظر کاربر مخفی میمونه .

همچنین پیشنهاد می کنم تصاویر رو در فتوشاپ با پس زمینه transparent طراحی کنید و در با پسوند png ذخیره کنید. البته picbox.backcolor رو transparent تنظیم کنید جلوه زیباتری خواهید داشت مخصوصا اگه تصاویری که در فتوشاپ ساختید با opcity کمتر از 100 باشه.
دقیقا همین طوره ، ممنون آقای رضایی .بسته به اینکه چقدر با فتوشاپ آشنا باشین میتونین جلوه های زیبایی تو کارتون به کار ببرید.

به این برنامه یه نگاهی بندازین:

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 14:23 عصر
همچنین پیشنهاد می کنم تصاویر رو در فتوشاپ با پس زمینه transparent طراحی کنید و در با پسوند png ذخیره کنید. البته picbox.backcolor رو transparent تنظیم کنید جلوه زیباتری خواهید داشت مخصوصا اگه تصاویری که در فتوشاپ ساختید با opcity کمتر از 100 باشه.
خوب مگه قرار بود کاره دیگه ای انجام بده خوب اگه میخواست تصاویر رو با background ورداره چه نیازی به این همه دنق و فنق بود

بله درسته ولی به نظرم چندان محسوس نیست و از نظر کاربر مخفی میمونه .
دقیقا همین طوره ، ممنون آقای رضایی .بسته به اینکه چقدر با فتوشاپ آشنا باشین میتونین جلوه های زیبایی تو کارتون به کار ببرید.
به این برنامه یه نگاهی بندازین:
بله دوست عزیز تو کارهای غیر حرفه ای زیاد مورد توجه قرار نمیگیره ولی اگه قرار باشه یه محصول برای فروش ارائه بدید و قراره روش وقت و سرمایه گذاری بکنید همین موارد کوچولو ممکنه ارزش کارتونو خیلی کم کنه حتی به صفر برسونه پس از موارد حتی کوچولو هم تو کارهای حرفه ای نباید به سادگی گذشت
موفق باشید

saman_itc
جمعه 05 بهمن 1386, 20:54 عصر
زیاد تو نخ کامپوننت نباشید وقتی خود .net امکاناتشو مهیا کرده و به راحتی میشه این کارو کرد چرا برنامه رو به یه ابزارهای ساده که کار خاصی هم نمیکنن وابسته میکنید
موفق باشید
با سلام و احترام به نظر دوستم
چند نکته وجود داره .
شما میتونید از کامپوننت خوب یاد بگیرید که چطور برنامتون حرفه ای کنید
همه کامپوننت ابزار ساده نیستن.
کامپوننت خوب خیلی جالبه شاید تا حالا خوبش نیومده دستت

کامپوننت

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 21:51 عصر
با سلام و احترام به نظر دوستم
چند نکته وجود داره .
شما میتونید از کامپوننت خوب یاد بگیرید که چطور برنامتون حرفه ای کنید
همه کامپوننت ابزار ساده نیستن.
کامپوننت خوب خیلی جالبه شاید تا حالا خوبش نیومده دستت

کامپوننت
خوب دوست عزیز هیچ شکی توش نیست که کامپوننت چیزه جالبیه و بنده هم نگفتم کامپوننت چیزه خوبی نیست بند عرض کردم برا ساخت یه button با یه شکل خاص نیازی به استفاده از کامپوننت نیست اتفاقا اگه کامپوننتها نباشن اصلا برنامه نویسی پیشرفت نمیکنه اصلا بعضی از شرکتهای بزرگ کارشون توسعه و ساخت کامپوننته ولی این دلیل نمیشه که ما برای هر کار کوچیکی دست به دامن کامپوننتها بشیم
موفق باشید

saman_itc
جمعه 05 بهمن 1386, 22:38 عصر
کاملا درست میفرمایید
ولی اگه کار کوچیک تو پروژه بزرگ باشه .و پولی هم باشه واسه خرید کامپوننت
من همینو پیشنهاد میکنم

tik_tak
یک شنبه 07 بهمن 1386, 00:08 صبح
سلام
از بابت تک تک اون جوابا خیلی ممنونم...
اینرو بگم که من تازه vb رو شروع کردم ..........
مریم جون منو با eventa ی جالبی آشنا کرد mousenter , mousleave
راستش این سوالم به باتون ربطی نداره ولی فک میکنم به این eventa مربوط بشه
__________________________________________________ ____________
اگه دیده باشید تو بعضی از همین فروشگاهای اینترنتی
گوشه صفحه اصلی نوشته شده مثلا :
#پوشاک
#لوازم خانگی
#خوراکی ها
#اسباب بازی ها
#سی دی ها
و.......................
(به نظرم تو Vb اینها link lable ها هستند؟!)
اگر ماوس رو روی هر کدوم از اینها قرار بدی مثلا روی سی دی ها
یه کادر جلوش باز میشه خودش چند قسمته مثلا توش نوشته
##کارتونی
##سینمایی
##مستند
mp3##
واگه بازم بخوام ادامه بدم اگه رو سینمایی ماوس رو نیگه دارم جلوش همون صفحه کوچیه باز میشه و نوشته شده مثلا
###ایرانی
###خارجی
###هندی
و........
و بعد رو هرکدم که کلیک کنی لیست فیلمها یا چیزای دیگه میاد.........
من درست نمیدونم اینا در Vb و در یک برنامه ساده چه طوری ساخته میشن....فک میکنم اون link lable های جلو
هر کدوم از اون label هامون در پنلهایی هستند که در حالت اولیه visible=false هستند...
__________________________________________________ ____________
*********ممنون میشم راهنماییم کنید************