PDA

View Full Version : حضور وغیاب؟؟؟

lililili
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 11:34 صبح
سلام وخسته نباشید خدمت دوستان محترم

آیا با access می توان برنامه حضور و غیاب نوشت که هر کارمندی با user و pass خودش وارد شود ؟ و خودش ساعت حضورش را تایپ کند و اگر در آن روز این کار را انجام ندهد روز کاری برای وی تلقی نمی شود ؟

تعداد کارمندان 5 نفر می باشد .
این برنامه به دستگاه حضور و غیاب هم وصل نیست و کلا لازم ندارند فقط می خواهند که کارمند برنامه access را باز کند و userو Pass خودش را وارد کند و سپس ساعت ورود و خروجش را نیز ثت کند.
امیدوارم که منظورم را واضح گفته باشم

با تشکر از تحمل شما

haddadi2
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 13:17 عصر
چرا نمی شه احتیاجی نیست که خودش ساعت ورود را وارد کنه بلکه برنامه از روی ساعت سیستم، ساعت ورود را وارد می کنه.

lililili
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 13:31 عصر
بله اتفاقا آنها هم همین را خواستند و در این قسمت مشکلی ندارم بیشتر سوال من در مورد این است که آیا با اکسس می توان برنامه نوشت که هر شخصی به طور جداگانه با user و pass خودش وارد شود و اگر آری چگونه ؟

user و pass دادن به کل برنامه را نمی گما....فقط هر کسی با user و pass خودش .

و یا باید با sql کار کرد ؟

ممنونم

مهدی قربانی
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 20:17 عصر
سلام
اساس این کار از نظر سوء استفاده مشکل داره چرا که مثلاً اگر کسی دیر بیاد سرکار و قبلاً با همکارش تبانی کنه که اون با یوزر پسوردش اقدام به ثبت ساعت حضورش کنه خیلی راحت امکامپذیره اما در مورد امکان ثبت اطلاعات ، شما با روش های مختلفی می تونید این کار رو انجام بدید یکیش در نمونه ساده زیر نمایش داده شده .

lililili
سه شنبه 16 بهمن 1386, 18:48 عصر
سلام مجدد

اگر در این برنامه بخواهم برای کارمندان جدیدم username و password تعریف کنم و فقط من این کار را انجام دهم و بقیه کارمندان به این فرم دسترسی نداشته باشند باید چه کنم ؟

امیدوارم که منظورم را واضح بیان کرده باشم
ممنون از تحمل شما

مهدی قربانی
سه شنبه 16 بهمن 1386, 21:40 عصر
سلام
اگر تعداد کابرها خیلی زیاد نیست می تونید با اضافه کردن Case جدید در دنباله کدهای نوشته شده روی کامند باتونهای ورود و خروج کاربر و رمز عبور اضافه کنید ( مطابق بلوک کد زیر ) در غیر اینصورت بهتره یه جدول برای ثبت کاربرها و رمز عبورشون ایجاد کنید و از اون طریق اقدام به کنترل ورود و خروج کنید .

Case "رمز عبور" & "نام کاربری"
Rst.AddNew
Rst.Fields("name").Value = "دامون"
Rst.Fields("exit_time").Value = Now()
Rst.Fields("exit_date").Value = Now()
Rst.Fields("condition").Value = "خروج"
Rst.Update
MsgBox "آقای دامون" & " " & "ساعت و تاریخ خروج شما ثبت گردید" _
& vbCrLf & Format(Now(), "yyyy/mm/dd") & " " & Format(Now(), "hh:mm:ss"), _
vbMsgBoxRight + vbInformation, "اعلان"

بانی کوچولو
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 21:03 عصر
با سلام
من یک سیستم حضور و غیاب میخواهم که با اکسس ساخته شده باشد.

مهدی قربانی
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 17:25 عصر
سلام
دوست عزيز بسم الله شروع كنيد به ساختن و اگر مشكل داشتيد سئوالات رو مطرح تا دوستان كمكتون كنن ، براي شروع هم اگر سرچ كنيد نمونه هاي مختلفي موجوده كه مي تونيد از اونها ايده بگيريد و استارت كار رو بزنيد . برنامه آماده لطف چنداني نداره .

بانی کوچولو
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 20:23 عصر
من نمیدانم برای سیستم حضور و غیاب چگونه می شود کاری کرد که ورود و خروج به طور خودکار ثبت شوند و پس از ثبت ورود و خروج چگونه میتوان روی ساعتها محاسبات را انجام داد وکتابهایی هم که خواندم همه در سطح ابتدایی بود.لطفا من را راهنمایی کنید.

مهدی قربانی
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 19:48 عصر
سلام
در مورد ثبت اتوماتيك ساعت ورود و خروج همين نمونه اي كه در اين تاپيك هست اين مورد رو به نمايش گذاشته در مورد محاسبه ساعات كاركرد هم مي تونيد از كد و نمونه اي كه در پست شماره 20 تاپيك زير هست كمك بگيريد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87658&page=2

بانی کوچولو
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 14:27 عصر
با سلام
من نمیتوانم فایلهای rar را دریافت کنم.

مهدی قربانی
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 16:41 عصر
سلام
آدرس ايميلتون رو بديد براتون ارسال كنم .

بانی کوچولو
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 14:11 عصر
ms_neda@yahoo.com

bbkyawho
یک شنبه 22 دی 1387, 22:45 عصر
سلام
آیا میشه از نمونه برنامه ای که در صفحه قبل هست برای تعداد 40 تا کارمند استفاده کرد ؟
به نظرم سخته .
ایا راهکاری شما دارید ؟
یک چیز جانبی که برای برنامه لازم هست اینه که یک لیستی باشه و افرادی که در شرکت هستند را نشان بده ویا اگر ماموریت هستند در لیست ماموریتها اسمشون باشه . منظورم اینه نام هرکس از لحاظ اینکه داخل شرکت هست یا مرخصی ساعتی داره یا ماموریت هست به تفکیک معلوم باشه .
منتظر راهنمایی های دوستان و یک راهکار و نظر مناسب هستم.
متشکرم .
این نمونه برنامه ببینید ، 4 تا از دکمه ها و لیست باکس ظاهری هست (فقط برای رسوندن منظور)
بنظر شما چطوری تعداد ساعات کارکرد یک فرد و ماموریت رفته و مرخصی ساعتی حساب کرد؟

مهدی قربانی
دوشنبه 23 دی 1387, 09:28 صبح
سلام
دوست گرامی ساختار نمونه های ارائه شده در این تاپیک با نوع خواسته شما منطبق نیست این نمونه ها صرفاً یک مدل ساده حضور غیابه نه ثبت کارکرد افراد و اون نمونه شبیه سازی شما هم در مجموع مناسب موضوع کارکرد افراد نیست برای حالت مورد نظر شما باید برنامه از ساختار قویتر و کاملتری از جمله اینکه جدوالی مثل : کارکنان ، کاربران سیستم ، سطوح دسترسی ، تقویم کاری ، پرس و جوها و فرمهای مختلف و .... برخوردار باشه .

bbkyawho
دوشنبه 23 دی 1387, 20:52 عصر
باتوجه به نظر شما باید از کجا شروع کنم ؟