PDA

View Full Version : تعداد فیلتر در جدول

SUNMOON
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 20:00 عصر
دلفی کارای عزیز سلام:لبخند:
من میخوام یه جدول رو چند بار فیلتر کنم اما حداکثر دفعاتی که یه جدول رو میشه فیلتر کرد نمی دونم . لطفاً کمک کنید.

Touska
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 20:55 عصر
منظورتون رو دقیقتر بیان کنید :

یعنی می خواهید جدول خود را چند بار Filter و خاصیت Filtered = True بذارید.

این کار رو n بار می تونید انجام دهید. ولی اگر می خواهید شرط ها رو جمع کنید با خاصیت Filter

و یک ' And ' یا صلاح دید خود ' OR ' و غیره ... جمع ببندید .

موفق باشید :)

SUNMOON
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 09:23 صبح
جناب Touska ممنون. من میخوام یه بار جدولم رو بر اساس مثلاً فیلد name فیلتر کنم و بعد این جدول فیلتر شده رو یه بار دیگه بر اساس فیلد مثلاً class .

Valadi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 10:25 صبح
سورس چنین برنامه در سایت هست سرچ کن

موفق وموید باشید

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:13 عصر
سلام.فکر میکنم برای یک همچین فیلتری شما باید تمامی دستوراتت رو در یک فیلتر بنویسی.
بخاطر اینکه وقتی دفعه اول جدول رو فیلتر کردی برای اینکه مجددا فیلترش کنی باید از filtered:=false استفاده کنی که عملا یعنی جدولت به حالت کلی برمیگرده.خوب شما چرا ازدستورات خود sql استفاده نمیکنی .اینجوری اون دیتاهایی که نیاز داری رو فقط در حافظه لود میکنی نه اینکه همش رو لود کنی بعد دیتا رو فیلتر کنی.سرعت برنامه ات هم کندتر خواهد شد.

dkhatibi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:12 عصر
در صورتیکه یک جدول را برای بار اول فیلتر می کنید. سپس اگر بدون استفاده از Filtered:=false دوباره جدول را فیلتر کنید؛ جدول فیلتر شده ی قبلی فیلتر می شود.

SYNDROME
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:15 عصر
خوبی می توانید Filter قبلی را با فیلتر جدید به هم استفاده کنید.

Filter := Filter + ' And ID=1'

که مدام به فیلتر قبلی ، فیلتر جدید اضافه می شود و می توانید یک دکمه حذف فیلتر بگذارید که مقدار Filter را خالی کند.
موفق باشید