PDA

View Full Version : آیا API در vb.net. . .

bobrus
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 09:47 صبح
با سلام به دوستان عزیز
من تا همین چند روز پیش VB کار بودم و حالا دارم VB.net یاد میگیرم و کار می کنم

غرض از مزاحمت این بود که بدونم آیا در VB.Net هم API استفاده میشه و کار بردی داره ؟

این سوال واسه این تو ذهنم اومد که دیدم خیلی کارهایی که ما تو VB با سختی و مشقت از Api استفاده می کردیم تو این دات نت به سادگی آب خوردنه .

maryam_vb
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 10:08 صبح
این سوال واسه این تو ذهنم اومد که دیدم خیلی کارهایی که ما تو VB با سختی و مشقت از Api استفاده می کردیم تو این دات نت به سادگی آب خوردنه .
دقیقا همین طوره ولی گستره توابع api به حدیه که vb.net هم نتونسته همشو تحت پوشش قرار بده .

seeker
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:12 عصر
من هنوز در DotNet نیازی به API پیدا نکردم در صورتی که در VB6 مقدار زیادی از زمان برنامه نویسی ام را به API اختصاص میدادم

reza_rad
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:20 عصر
بدونم آیا در VB.Net هم API استفاده میشه و کار بردی داره ؟
البته می تونید در دات نت هم از API استفاده کنید. چون هنوز کارهایی هست که دات نت اونها رو با استفاده از managed code پشتیبانی نکنه و نیاز به API باشه.
اما استفاده از API ها باعث تولید کد unmanaged میشه که با سیاست کلی دات نت که تولید managed code هست مخالفه. پس بهتره حتی الامکان از اونها استفاده نکنید.

ABERTINO
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 15:02 عصر
ببخشید میون کلامتون پریدم
روش استفاده از api رو کسی هست توضیح بده؟

maryam_vb
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:04 عصر
روش استفاده از api رو کسی هست توضیح بده؟

برای فراخوانی روالهای api باید از یک دستور خاص به نام Declare استفاده کرد تا کلیه اطلاعات مربوط به آن تابع به برنامه معرفی شه.

public | private Declare function function-name lib "dllfilename" alias function-alias(argument) as data-type
بعد در هر جای برنامه میتونید تابع رو فراخوانی کنید.

seeker
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:16 عصر
فقط حتما به این موضو توجه کنید که در declare کردن توابع حروف کوچک و بزرگ در نظر کرفته شوند (تو vb6 که یادمه ایجوری بود (خدا بیامرزتش))

bobrus
جمعه 05 بهمن 1386, 08:26 صبح
از همه دوستان ممنونم که زحمت کشیدن و جواب دادن

amirsajjadi
جمعه 05 بهمن 1386, 10:53 صبح
با سلام
میشه از تمام توابع API استفاده کرد ولی باید تمام توابعی و متغیرهایی که نوعشون long است رو به integer تبدیل کرد

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 14:56 عصر
سلام به همه دوستان
خوب جایی دوستان فرمودند که .net خیلی از api هارو تحت پوشش قرار نداده خوب باید عرض شود که قرارم نبود همه توابع رو تحت پوشش قرار بده چون اصلا declar کردن برای هر dll که شما متدهای public رو مطلع باشید میتونید به کاربرید در حالی که کلاسهای .net چیزی فراتر هستند و فقط استاندارد سازی توابع و کلاسها روی framwork ها با ورژن های مختلف هستند که امکان داره تو بعضی از این کلاسها یه api هم استفاده شده باشه پس سرف اینکه همه کلاسها فقط برا پوشش قرار دادن dll ها ایجاد شدن سخن صحیحی نیست چون این .net framwork اتفاقا راه حل هوشمندانه ایست که برنامه ها وابسته به یک سیستم عامل نباشند وبتونه بانصب framwork بر روی اون به نحو مطلوب به وظیفش عمل کنه
اتفاقا نقد بسیار مهمی هم که برای همین توابع api میشه گرفت همین وابستگی بسیار شدید به سیستم عامل هستند پس توصیه میشه به هیچ عنوان تا جایی که امکانش هست از استفاده از توابع api جدا خود داری فرمایید

اما نحوه استفاده از توابع api در .net به دو صورت هست که میتونید در موردش جستجو فرمایید

موفق و پیروز باشید