PDA

View Full Version : یک شماره منحصر به فرد بر اساس هر سیستم

ب- تات
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:50 عصر
با سلام
نمی دونم شاید جایی بحث شده باشه اما من نتیجه مثبتی ندیدم.
برای ساخت یک رشته منحصر به فرد به ازای هر دستگاه رایانه و استفاده از این رشته به عنوان قفل برنامه میخواستم راهنمائی کنید.
در واقع چطور میتونم شماره سریالی مخلوط از هارد سی پی یو و ... رو بدست بیارم

Touska
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:17 عصر
دنبال یک چیزی مثل رکورد از نوع uniqueidentifier در Sql Server باش.

اصلا ببین چطوری کار می کنه.

ب- تات
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:01 عصر
سئوال جدید
uniqueidentifier در SQL چگونه کار میکند؟

dkhatibi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:09 عصر
Microsoft® SQL Server™ 2000 identifies a unique column for each row in the table being replicated. This allows the row to be identified uniquely across multiple copies of the table. If the table already contains a column with the ROWGUIDCOL property that has a unique index or primary key constraint, SQL Server will use that column automatically as the row identifier for the publishing table.

Otherwise, SQL Server adds a uniqueidentifier column, titled rowguid, which has the ROWGUIDCOL property and an index, to the publishing table. Adding the rowguid column increases the size the publishing table. The rowguid column and the index are added to the publishing table the first time the Snapshot Agent executes for the publication.

ب- تات
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:22 عصر
محل استفاده GUID رو میدونم .
اگر یه نفر طریقه استخراج شماره سریال های :
CPU
Mb
Hdd
رو بتونه به اینجانب راهنمائی کنه من هم دکمه (((( حل شده )))) رو خواهم زد

afshinaghasi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:39 عصر
با سلام
نمی دونم شاید جایی بحث شده باشه اما من نتیجه مثبتی ندیدم.
برای ساخت یک رشته منحصر به فرد به ازای هر دستگاه رایانه و استفاده از این رشته به عنوان قفل برنامه میخواستم راهنمائی کنید.
در واقع چطور میتونم شماره سریالی مخلوط از هارد سی پی یو و ... رو بدست بیارم

مطمعن نیستم ولی فکر کنم product id مخصوص هر کامپیوتره و منحصر به فرده این فایل رو بگیر حجمش کمه :
http://rapidshare.com/files/86202892/Product_id.rar

ب- تات
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:47 عصر
http://rapidshare.com/files/86202892/Product_id.rar
میگه این فایل وجود نداره!!!!!

afshinaghasi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:53 عصر
میگه این فایل وجود نداره!!!!!نمیشد خوب توضیح داد اگه این فایلو تو دلفی بازش کنی بهتر می فهمی چیه
روی کلید میزنی پرودکت ایدی رو بهت میده

SUNMOON
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 15:19 عصر
جناب afshinaghasi برنامه شما با تغییر یه قسمت نرم افزاری(همون ویندوز!) کد جدیدی میده . بهترین راه استفاده از ویژگی های سخت افزاره. در ضمن اگه برنامه ای که می خواد فروخته بشه بالاتر از ده هزار تومان قیمت داشته باشه بهتر از قفل سخت افزاری استفاده بشه. یه نمونه اش که من دیدم قیمتش 4500 تومانه!

SYNDROME
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:08 عصر
با استفاده از کد سخت افزاری موافقم به شرطی که از چند کد استفاده شود و با استفاده از یک روش ابدایی بتوان آن را کد کرد.
البته می توان از چند کد استفاده کرد و به ترتیب هر کدام را خواست که امکان شکستن کمتر بشود.
موفق باشید

fire-wizard
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 17:41 عصر
اگر دوستان نمونه ای برای بدست اوردن کد سخت افزاری قطعات :
CPU
Mb
Hdd
رو در این قسمت قرار بدن من خودم برنامه ی ادغام اونها و کد کردنشون رو مینویسم و همین جا میزارم .

منتظرم ....

Delphi Coder
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 19:16 عصر
http://www.experts-exchange.com/Programming/Languages/Pascal/Q_20585823.html
تو این قسمت آخرین Code ای که نوشته شده رو من تست کردم برای SATA هم جواب میده.

afshin_delphikar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 22:12 عصر
من تو یه برنامه دیدم که از همین کد product id استفاده کرده فکر کنم پارتیشن مجیک بود.یعنی این کد موقع نصب فرستاده میشه به شرکته مربوطه و بعد اون یه مجوز برای ادامه نصب و یا هر چیزه دیگه میده .من شنیدم هر مودم یه شماره منحصر به فرد داره

fire-wizard
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 23:42 عصر
http://www.experts-exchange.com/Programming/Languages/Pascal/Q_20585823.html
تو این قسمت آخرین Code ای که نوشته شده رو من تست کردم برای SATA هم جواب میده.

والا هیچ کدوم از کدها روی سیستم من کار نکرد .

هاردم هم معمولی هستش . :متفکر:

vcldeveloper
جمعه 05 بهمن 1386, 00:13 صبح
وقتی برای یک موضوعی قبلا ده ها تاپیک زده شده، و کاربری سوال تکراری می پرسه، و می دونید که اون تاپیک بزودی قفل یا حذف میشه؛ چرا باز هم در اون تاپیک فعالیت بیهوده می کنید و وقت خود و دیگران را تلف می کنید؟!!

کاربر سوال کننده:احتمالا با جواب هایی که تا بحال دریافت کردید، می دانید که باید دنبال چه واژه هایی در بخش جستجو بگردید.