PDA

View Full Version : تکمیل یک دیکشتنری

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 13:23 عصر
دوستان عزیز من یک دیکشتنری نوشتم که دارای امکانات زیر است:
1)تشخیص متن زیر کرسر موس به روش بابیلون
2)تلفظ و spell checker
3)گرفتن متن از عکس در 12 زبان
می خواستم بدانم برای کامل کردن آن چه چیزهای دیگری به آن اضافه کنم

arsalansalar
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 17:33 عصر
یعنی هیچ کس نظری ندارد؟:متعجب:

VB.NET2005
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 22:38 عصر
تکمیله فقط میشه بگید که ای کار رو با چه OCX یا چیزه دیگه ای درست کردید من یکی دارم ولی پولیه .
(تشخیص متن زیر کرسر موس به روش بابیلون)

saeghe3000
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 22:56 عصر
من فکر می کنم اگه یه نسخه Trial چیزی بذاری بهتر بتونیم کمکت کنیم

arsalansalar
جمعه 05 بهمن 1386, 09:04 صبح
تکمیله فقط میشه بگید که ای کار رو با چه OCX یا چیزه دیگه ای درست کردید من یکی دارم ولی پولیه .
(تشخیص متن زیر کرسر موس به روش بابیلون)
نسخه crack آن را از یک نفر خریدم.

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 14:43 عصر
خوب خیلی جالبه خسته نباشید
یه پیشنهادی داشتم که خودم تو dictionary ها خیلی جاها بهش نیاز پیدا میکنم فکر میکنم کسایی هستند که همچین چیزی بخواند ببینید میتونید این کارو بکنید ولی فکر نمیکنم کاره سختی باشه
همین کرسر رو در نظر بگیرید که هر کجا قرارش میدید به فرض معنی کلمه ای که روش قرار گرفته رو نشون میده خوب شما یه کاری بکنید مثلا تو جمله ها یه متنی یا قسمتی از متنی که highlight شده رو جدا کنه و تو یه لیست از بالا به پایین همشونو نشون بده خیلی کاره جالبیه من که خیلی وقتها بهش نیاز پیدا میکنم
موفق باشید

arsalansalar
جمعه 05 بهمن 1386, 16:17 عصر
دوست عزیز از راهنماییت خیلی ممنون.
از نظر شما حتما در برنامه ام استفاده می کنم.

saman_itc
جمعه 05 بهمن 1386, 21:18 عصر
تو همین سایت یه بانک 74هزارتایی از هست شاید بدردت بخوره
همینطور اینکه هم en To Fr bashe , و هم Fr To En
تعیین دکمه ها توسط user
نباید مزاحم بقیه برنامه ها بشه
سبک باشه
موفق باشی

arsalansalar
شنبه 06 بهمن 1386, 09:20 صبح
تعیین دکمه ها توسط user
نباید مزاحم بقیه برنامه ها بشه
موفق باشی
دوست عزیز از راهنماییت ممنون.
می شود راجع به قسمت بالا کمی توضیح دهید که منظورتان چیست؟

saman_itc
شنبه 06 بهمن 1386, 10:16 صبح
اگه برنامتون این قابلیت داشته باشه که کاربر خودش تعیین کنه که با چه عملی دیکشنری شما اجرا بشه خوبه.مثلا شاید یکی دوست داشته باشه با Middle Mouse Button بّرنامه دیکشنری لود شه

این نوع برنامه ها چون همیشه تو حافظه و تو پروسس هستند.بعضی موقع سبب تداخل در کارهای مثلان VBS :devenv یا IEXPLORE میشن که این پرسس ها بسته میشن

Daren_the_Devil
شنبه 06 بهمن 1386, 11:05 صبح
یه کار خوب که میتونی بکنی اینه که تو یه برنامه خام(اصلی و بدون لغت) داشته باشی و بشه به اون پکیج های لغت اضافه کرد(به صورت فایل update)

arsalansalar
دوشنبه 08 بهمن 1386, 11:18 صبح
از تمامی دوستان که لطف کردند و نظر دادند کمال تشکر را دارم.

saman_itc
سه شنبه 09 بهمن 1386, 08:10 صبح
دکمه تشکر دکمه خوبیه

arsalansalar
سه شنبه 09 بهمن 1386, 13:41 عصر
فضولیم کار خیلی بدیه.

maryam_vb
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 09:37 صبح
سلام
از تلفظ به صورت صوتی بهره گرفتین یا نوشتاری؟

یه سوال دیگه هم دارم خود بابیلون دیتا هاشو چه طوری ذخیره کرده ؟(بانک - فایل و...)یه سری فایل با فرمت dat داره.

arsalansalar
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 14:11 عصر
سلام

یه سوال دیگه هم دارم خود بابیلون دیتا هاشو چه طوری ذخیره کرده ؟(بانک - فایل و...)یه سری فایل با فرمت dat داره.
در مورد سوال اولتون باید بگم نوشتاری.
در مورد سوال دومتون من اطلاعی در این باره ندارم.

maryam_vb
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 17:12 عصر
ادامه:

و یا اینکه نرم افزار های دیگه یه سری فایل به عنوان دیتا دارند که با فرمت های ناشناخته هست ، این داده ها چه نوع داده هایی هستند ؟

ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن، توضیحی در این باره بدن.

maryam_vb
جمعه 12 بهمن 1386, 12:44 عصر
همچنان مشتاقانه منتظر پاسخ دوستان در این زمینه هستم.....

raravaice
جمعه 12 بهمن 1386, 13:09 عصر
سلام

bgl هست dat نیست.

و یا اینکه نرم افزار های دیگه یه سری فایل به عنوان دیتا دارند که با فرمت های ناشناخته هست ، این داده ها چه نوع داده هایی هستند ؟

هر شرکت یا گروه نرم افزاری بنا بر نیاز خودش یه فرمت تعریف میکنه و برای جلوگیری هر چه بیشتر از دسترسی مستقیم مصرف کننده به دیتای خام سعی میکنند از استاندارد خاصی پیروی نکنن

maryam_vb
شنبه 13 بهمن 1386, 11:50 صبح
هر شرکت یا گروه نرم افزاری بنا بر نیاز خودش یه فرمت تعریف میکنه و برای جلوگیری هر چه بیشتر از دسترسی مستقیم مصرف کننده به دیتای خام سعی میکنند از استاندارد خاصی پیروی نکنن
نرم افزار هایی چون بابیلون باید دارای بانک لغات باشند ولی به دلیل امنیت داده ها ، آیا به جای استفاده از تکنولوژی db و بازیابی داده ها به شکل سازمان یافته به عقب برگشته و از فایل استفاده کرده؟ و یا اینکه فایل های db رو به فرمت های خاص تبدیل کرده و به روش دیتا بیسی عمل میکنه؟ و یا ...

(امیدوارم منظورم رو به درستی رسونده باشم)

raravaice
شنبه 13 بهمن 1386, 12:14 عصر
(امیدوارم منظورم رو به درستی رسونده باشم)

100% منشاء تمامیه اطلاعات دیجیتالی فایلها هستند من هم منظورم فایلهایی از نوع دیتا بیس بود.

به هر ترتیب من سورسی رو به زبان paython دیدم که نویسندش ادعا میکنه میتونه دیتابیس های بابیلون رو به فرمت xdb بر گردونه البته من شخصا هنوز ازش استفاده نکردم.

http://www.pylearn.com/bayazee/bgl2xdb/0.3/bgl2xdb.py

موفق باشید