PDA

View Full Version : فرستادن اطلاعات خرید از فروشگاه برای سایت پرداخت

fereshte22
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:18 عصر
سلاماز دوستانی که فروشگاه طراحی کرده و با سیستم پرداخت کار کرده اند درخواست کمک دارم.همون طور که میدونید بسیاری از فروشگاه ها هستند که خریدار فقط سبد خرید را در فروشگاه مربوطه انتخاب میکند و بقیه مراحل خرید و غیره در سایت پرداخت دنبال میشود.حالا مشکل من وقتی است که ما بخواهیم همه مراحل خرید در فروشگاه خودمان انجام شود و به سایت پرداخت لینکی نداشته باشیم.البته در هر صورت ما باید باپرداخت ارتباط داشته باشیم و مشخصات خرید خریدار در اختیار اونها قرار بدهیم.(برای انجام تسویه حساب با سیستم پرداخت)میدونم که با متد پست میشه این کار را انجام داد ولی نمیدونم که دقیقا چه اطلاعاتی و به چه صفحه ای ارسال کنیم .در این مورد با سیستم پرداخت هم تماس گرفته ام ولی گفته اند ما این سیستم را برای فروشگاهایی که خرید را در سایت خودشون انجام نمیدهند طراحی کردهایم و شما باید اطلاعات خریدار را به صورت دستی برای ما ارسال کنید.از دوستان عزیز میخواهم که در این زمینه من را راهنمایی کنند.

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 14:30 عصر
حالا مشکل چیه؟
در ادامه باید می پرسیدی که منظورشون از ارسال به صورت دستی چی هست!

fereshte22
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 15:37 عصر
منظورشون این بود که ما باید به هر نحوی که میتونیم اطلاعات را برای پرداخت ارسال کنیم و گفتند که در این زمینه نمیتونند من را کمک کنندکه همون طور که گفتم من تصمیم گرفتم از post استفاده کنم که مشکلاتم در این زمینه را هم توضیح دادم.به طور کلی اگر ما ازصفحه مقصد اطلاعاتی نداشته باشیم ایا با اطلاعاتی که از صفحه ورودی داریم میتونیم عملیات post را انجام دهیم؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 16:15 عصر
مسلما چنین کاری امکان پذیر نیست!
چون اونها نگفتند که امکان دریافت اطلاعات رو از طریق Post فراهم می کنند یا نه!
هر وب سرویسی که خدماتی ارائه می کنه، نحوه ی استفاده از وب سرویس رو هم ذکر می کنه.

موفق باشید.

fereshte22
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 23:13 عصر
سلام
اقای راد من با برنامه نویسان یکی از فروشگاه هایی که خرید اونها در خود فروشگاه انجام میشود صحبت کردم و اونها این طور گفتند که ما باید عملیات خرید را در یکی از فروشگاهایی که خریدشون در سایت پرداخت انجام میشود را دنبال کرده و و با استفاده از view-source صفحه ای که در اون عملیات خرید به پایان میرساند متوجه شویم که باید چه پارامترهایی و به چه صورت ارسال کنیم ولی من که با دیدن view-source چیزی دستگیرم نشد.
ولی مسئله ای که هست اینه که خیلی از سایت ها دارند با این روش کار میکنند و حتما شدنی است

مهدی کرامتی
جمعه 05 بهمن 1386, 01:19 صبح
اطلاعاتی که متصدی بانک فوق به شما داده ناقص بوده، شما هم مطلب رو کامل دریافت نکرده ای. شما میبایست با بانک مورد نظر قرارداد ببندی (باهاشون تماس بگیر، راهنمایی میکنند)، بعد اونها برات نمونه کد انجام کار رو میفرستند. اگر بازهم مشکل داشتی اینجا بنویس.

fereshte22
جمعه 05 بهمن 1386, 12:38 عصر
اطلاعاتی که متصدی بانک فوق به شما داده ناقص بوده، شما هم مطلب رو کامل دریافت نکرده ای. شما میبایست با بانک مورد نظر قرارداد ببندی (باهاشون تماس بگیر، راهنمایی میکنند)، بعد اونها برات نمونه کد انجام کار رو میفرستند. اگر بازهم مشکل داشتی اینجا بنویس.

جایی که من تماس طرفتم شرکت رهنما است که در واقع ارتباط بین خریداران و فروشندگان را برقرار میکند البته من چند بار با مسئول این شرکت صحبت کردم و گفتند که قرار داد ما به این صورت است که یه لینک به شما میدهیم که کاربران شما بتونند خرید را از پرداخت انجام دهند.و هیچ کدی برای ما نمیفرستند.(چون وقتی خرید قراره در سایت پرداخت انجام بشه کدی احتیاج نداریم)و بقیه مسائل که در پست های بالا ذکر کردم.از دوستان کسی نیست که با این شرکت قرار داد داشته باشد ولی خرید را در فروشگاه خودشونانجام بدهند؟

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 15:44 عصر
سلام به همه دوستان
خوب این امکان وجود داره همونطور که یه برنامه نویس بهتون گفته صحیح هست و میشه این کارو کرد حتی من تو یکی از سایتها میخواستم اطلاعات ورود به ایمل رو دریافت کنم تو صفحه ای که خودم طراحی کرده بودم اطلاعات رو گرفته و تو mailserver authenticate بشم وبقیه رو تو صفحه خود mailserver ببینم که با همین کار عملی شد
خوب ببینید دوست عزیز اگه source صفحه رو ببینید یه چندتا input وجود داره حالا ممکنه hiddent بشن یا موارد دیگه حالا شما کاری که باید انجام بدید همین object هارو با همین اسمها یعنی باید دقت کنید که با همین اسامی تو یه tag form ایجاد بکنید و post این صفحه رو بزارید که اطلاعات باید به اونجا ارسال بشه بعد submit شدن اطلاعتی که شما تو سایت گرفتید به سایت مقصد فرستاده شده و اطلاعات برگشتی برمیگرده فقط مسئله ای که هست تو این روش شما میتونید فقط مرحله اول رو تو سایت خودتون رد کنید و تو مراحل دیگه آدرس صفحه تغییر میکنه برا حل این مشکل هم شما باید مرحله post اطلاعات رو با استفاده از برنامه نویسی رو سرور خودتون و stream کردن اطلاعات و ارسال اون به سرور مقصد و دریافت اطلاعات بازگشتی حل کنید که یه خورده پیچیده هست

اما در مورد سایت پرداخت تا جایی که من به خاطر دارم بعضی از مراحل خرید تو سایت با تکنولوژی ajax انجام میگیره که این عمل کارو خیلی سختتر از قبل میکنه به هر حال روشهای بالا جواب دادن اما نه برای این سایت چون اصلا برا این سایت تست نشده اند

من نمیدنم این سایتها امکانات webservice و غیره رو تو سایتهاشون دارن یا نه؟؟؟
چون این سرویس میتونه خیلی کارگشا باشه ولی فکر میکنم به دلیل انحصار از دادن این سرویس امتناع کنن

موفق و پیروز باشید